Byla e2-6054-804/2019
Dėl skolos už komunalines paslaugas priteisimo

1Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmų teisėjas Ričardas Prašmuntas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 142 str. 4 d., rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ ieškinį atsakovui A. S. dėl skolos už komunalines paslaugas priteisimo.

2Teismas

Nustatė

3ieškovas prašo priteisti iš atsakovo 650,74 Eur skolą, 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas.

4Atsakovui procesiniai dokumentai įteikti įstatymo nustatyta tvarka. – viešo paskelbimo būdu.

5Atsakovas neįvykdė LR CPK 142 str. reikalavimų ir nepateikė atsiliepimo į pareikštą ieškinį, todėl, ieškovui prašant, nagrinėjamoje byloje priimamas sprendimas už akių.

6Ieškinys tenkintinas.

7Priimdamas sprendimą už akių, teismas atlieka formalų pateiktų ir nurodytų įrodymų vertinimą, tai yra įsitikina, kad, pasitvirtinus šių įrodymų turiniui, būtų pagrindas priimti tokį sprendimą (LR CPK 285 str. 2 d.).

8Iš byloje esančios medžiagos matyti, kad atsakovui priklauso buto, esantis ( - ), Elektrėnai (toliau – Butas) dalis. Ieškovas yra daugiabučių namų administratorius Elektrėnų ir Kietaviškių seniūnijose, paskirtas 2002-10-09 Elektrėnų savivaldybės tarybos sprendimu Nr. 02.VS-128. Todėl ieškovas vadovaujantis Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatais, patvirtintais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. rugpjūčio 5 d. nutarimu Nr. 831, proporcingai patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės daliai kas mėnesį apskaičiuoja šiuos mokėjimus ir įmokas: už namo bendrojo naudojimo objektų administravimą; už namo (išskyrus šildymo ir karšto vandens sistemą ir liftus) techninę priežiūrą; už namo šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūrą (eksploatavimą) už lifto naudojimą ir priežiūrą; už bendrosioms namo reikmėms sunaudotą elektros energiją; už bendrojo naudojimo patalpų valymą, už kitas paslaugas.

9LR Šilumos ūkio įstatymo 2 str. 45 d. numato, kad juridinis ar fizinis asmuo, kurio naudojami šildymo prietaisai nustatyta tvarka prijungti prie šilumos perdavimo tinklų ar pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų, yra laikomas šilumos vartotoju. Kadangi atsakovui nuosavybės teise priklausančiame Bute šildymo prietaisai nustatyta tvarka prijungti prie šilumos perdavimo tinklų, atsakovas yra šilumos vartotojas ir privalo atsiskaityti už jam suteiktas paslaugas.

10LR Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo 32 str. 4 d. numato, jeigu asmuo nėra pasirašęs geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo viešosios sutarties arba atsisako ją pasirašyti, tačiau jam nuosavybės teise priklausantys ar kitaip valdomi ir (arba) naudojami geriamojo vandens naudojimo įrenginiai, geriamajam vandeniui tiekti reikalingos komunikacijos ir (arba) nuotekų šalinimo įrenginiai įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka yra prijungti prie viešojo geriamojo vandens tiekėjo ir nuotekų tvarkytojo nuosavybės teise ar kitaip valdomos ir (arba) naudojamos geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūros ar naudojant paviršinių nuotekų tvarkymo sistemas paviršinės nuotekos išleidžiamos į paviršinių nuotekų tvarkytojo paviršinių nuotekų tvarkymo sistemas, geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo viešoji sutartis laikoma sudaryta pagal Geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo viešosios sutarties standartines sąlygas. Atsižvelgiant į tai, kad atsakovui nuosavybės teise priklausančioje Buto dalyje esantys geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo įrenginiai yra prijungti prie ieškovui priklausančios geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūros, atsakovas yra geriamojo vandens vartotojas ir privalo atsiskaityti už suteiktas paslaugas.

11Atsakovui laikotarpiu nuo 2017-10-01 iki 2019-03-31 buvo suteikta komunalinių paslaugų už 1128,26 Eur. Atsakovas per šį laikotarpį už komunalines paslaugas sumokėjo 1019,57 Eur, tačiau ši suma buvo įskaičiuota į 542,05 Eur įsiskolinimą. Byloje duomenų, jog atsakovas būtų atsiskaitęs su ieškovu nėra.

12Prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais pagal įstatymų ar sutarties nurodymus, o kai tokių nurodymų nėra, – vadovaujantis protingumo kriterijais (LR CK 6.38 str. 1 d.). Draudžiama vienašališkai atsisakyti įvykdyti prievolę ar vienašališkai pakeisti jos įvykdymo sąlygas, išskyrus įstatymų ar sutarties numatytus atvejus (LR CK 6.59 str.).

13Atsakovas akivaizdžiai nevykdo savo prievolės už suteiktas paslaugas mokėti ieškovui mokesčius, todėl ieškovo reikalavimas priteisti iš atsakovo 650,74 Eur skolą pagrįstas ir tenkintinas.

14Patenkinus ieškinį, iš atsakovo ieškovui priteistina 15,00 Eur bylinėjimosi išlaidų (CPK 80 str., 93 str. 1 d.).

15Teismo bylinėjimosi (pašto) išlaidų suma yra mažesnė nei nustatyta minimali į valstybės biudžetą priteistina bylinėjimosi išlaidų suma, todėl šios išlaidos valstybei nepriteisiamos (CPK 92 str., 96 str. 6 d.).

16Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 262 str. 2 d., 279 str., 285-286 str., teismas

Nutarė

17Ieškinį tenkinti visiškai.

18Priteisti iš atsakovo A. S. 650,74 Eur skolą, 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos 650,74 Eur sumos nuo bylos iškėlimo teisme, t. y. 2019-05-23, iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 15,00 Eur bylinėjimosi išlaidas ieškovui UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“.

19Atsakovas negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau turi teisę per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos paduoti Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmams pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

20Ieškovas per 20 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmus.

21Atsakovui A. S. paskelbti apie sprendimo už akių priėmimą viešai specialiame interneto tinklalapyje www.teismai.lt tokio turinio pranešimą:

22„Vilniaus regiono apylinkės teisme Trakų rūmuose 2019-07-09 priimtas sprendimas už akių civilinėje byloje Nr. e2-6054-804/2019 pagal ieškovo UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ ieškinį atsakovui A. S., gim. ( - ), dėl 650,74 Eur skolos priteisimo, kuriuo ieškinys patenkintas visiškai. Atsakovas gyvenamosios vietos adresu siųstų procesinių dokumentų neatsiėmė, todėl atsakovui sprendimas už akių yra įteikiamas viešo paskelbimo būdu. Atsakovas informuojamas, kad sprendimas už akių laikomas įteiktu pranešimo paskelbimo specialiame interneto tinklalapyje dieną. Atsakovas turi teisę per 20 dienų nuo sprendimo už akių priėmimo dienos paduoti Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmams pareiškimą atitinkantį CPK 11 str. ir CPK 287 str. 2 d. reikalavimus, dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.“

Proceso dalyviai
1. Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmų teisėjas Ričardas... 2. Teismas... 3. ieškovas prašo priteisti iš atsakovo 650,74 Eur skolą, 5 procentų dydžio... 4. Atsakovui procesiniai dokumentai įteikti įstatymo nustatyta tvarka. –... 5. Atsakovas neįvykdė LR CPK 142 str. reikalavimų ir nepateikė atsiliepimo į... 6. Ieškinys tenkintinas.... 7. Priimdamas sprendimą už akių, teismas atlieka formalų pateiktų ir... 8. Iš byloje esančios medžiagos matyti, kad atsakovui priklauso buto, esantis (... 9. LR Šilumos ūkio įstatymo 2 str. 45 d. numato, kad juridinis ar fizinis... 10. LR Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo 32 str. 4 d.... 11. Atsakovui laikotarpiu nuo 2017-10-01 iki 2019-03-31 buvo suteikta komunalinių... 12. Prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais... 13. Atsakovas akivaizdžiai nevykdo savo prievolės už suteiktas paslaugas mokėti... 14. Patenkinus ieškinį, iš atsakovo ieškovui priteistina 15,00 Eur... 15. Teismo bylinėjimosi (pašto) išlaidų suma yra mažesnė nei nustatyta... 16. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 262 str. 2 d.,... 17. Ieškinį tenkinti visiškai.... 18. Priteisti iš atsakovo A. S. 650,74 Eur skolą, 5 procentų dydžio metines... 19. Atsakovas negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka,... 20. Ieškovas per 20 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti... 21. Atsakovui A. S. paskelbti apie sprendimo už akių priėmimą viešai... 22. „Vilniaus regiono apylinkės teisme Trakų rūmuose 2019-07-09 priimtas...