Byla 2-607-547/2011
Dėl skolininko pakeitimo vykdymo procese, suinteresuotiems asmenims : A. M. UAB ,,Snoro lizingas“

1Varėnos rajono apylinkės teismo teisėja Silvana Girdenienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjos antstolės Janės Jakimavičienės prašymą dėl skolininko pakeitimo vykdymo procese, suinteresuotiems asmenims : A. M. UAB ,,Snoro lizingas“ ir

Nustatė

2Pareiškėja prašo vykdymo procese vykdomojoje byloje Nr.0052/06/00959 pakeisti skolininką vietoj mirusios skolininkės E. M., skola išieškotina iš jos sūnaus A. M.. Pareiškėja nurodė, kad buvusios skolininkės E. M. sūnus A., po motinos mirties priėmė palikimą, o tuo pačiu ir palikėjos skolas bei pareigą tas skolas išmokėti. Todėl vykdymo procese ankstesnis skolininkas turi būti pakeistas.

3Prašymas tenkintinas.

4CPK 596 str. 1 d. numato, kad pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką jeigu fizinis asmuo miršta ir kitais atvejais. Konkrečiu atveju kaip tik ir įvyko tai, jog atsakovė civilinėje byloje, o skolininkė vykdomojoje byloje E. M. numirė.

5E. M. mirties faktą patvirtina Varėnos rajono savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyriaus pažyma, kurioje nurodoma, kad E. M. mirė ( - ).

6Varėnos rajono savivaldybės 1-ojo notarų biuro notaras Raimundas Miknevičius suteikė informaciją, kad E. M., mirusios ( - ), su pareiškimu apie palikimo priėmimą kreipėsi palikėjos sūnus A. M. , a.k( - )

7Antstolės Jakimavičienės kontoroje yra likusi neišieškota iš mirusiosios E. M. skola.

8Vykdymo procese , mirus skolininkui, yra galimas teisių perėmimas (LR CPK 596 str. 1d.). LR CK 5.52 str. nurodoma, kad įpėdinis, kuris priėmė palikimą turto valdymo perėmimu arba padavęs pareiškimą notarui, už palikėjo skolas atsako visu savo turtu, išskyrus šiame kodekse numatytus atvejus. Todėl darytina išvada, kad A. M., kaip E. M. turto paveldėtojui kyla pareiga apmokėti ir likusias palikėjos skolas, todėl pakeistinas skolininkas vykdymo procese.

9Vadovaudamasis LR CPK 593 str., 596 str. 1 d. teismas,

Nutarė

10Tenkinti prašymą.

11Vykdymo procese, vykdant Varėnos rajono apylinkės teismo 2006-07-25 vykdomąjį dokumentą Nr.L2-637-200 dėl 2049,81 Lt ir 5 proc. metinių palūkanų išieškojimo UAB ,,Snoro lizingas“ naudai, pakeisti mirusią skolininkę E. M., a.k( - ) kitu skolininku – A. M., a.k( - ) gyv. ( - ).

12Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant Varėnos rajono apylinkės teisme.

Proceso dalyviai