Byla A2.9.-1262-373/2012
Dėl administracinio teisės pažeidimo byla nagrinėjama jam nedalyvaujant (LR ATPK 272 str. 2 d.)

1Utenos rajono apylinkės teismo teisėja Laima Dumskienė, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam M. B., išnagrinėjusi M. B., asmens kodas ( - ), gim. ( - ), lietuvio, Lietuvos Respublikos piliečio, nedirbančio, gyv. ( - ), administracinio teisės pažeidimo bylą,

Nustatė

2M. B., kuriam du kartus per vienerius metus buvo paskirta administracinė nuobauda už alkoholinių gėrimų gėrimą arba girto pasirodymą viešosiose vietose, 2012-11-30, apie 23.14 val., viešoje vietoje – Utenos m., prie namo esančio Aušros g.78, pasirodė būdamas neblaivus (svirduliavo, nesiorientavo aplinkoje, buvo sutrikusi jo koordinacija), tuo įžeisdamas žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

3Šiais veiksmais M. B. padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 178 str. 3 d.

4Administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo į bylos nagrinėjimą neatvyko, apie posėdį jam pranešta tinkamai, prašymo atidėti bylos nagrinėjimą negauta. Laikoma, kad M. B. vengia atvykti į teismo posėdį, todėl administracinio teisės pažeidimo byla nagrinėjama jam nedalyvaujant (LR ATPK 272 str. 2 d.).

5Iš bylos medžiagos matyti, kad M. B. kaltu dėl padaryto pažeidimo prisipažino, jo kaltė padarius administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 178 str. 3 d., taip pat įrodyta: administracinio teisės pažeidimo protokolu, tarnybiniu pranešimu, pažyma apie galiojančias nuobaudas, asmens duomenimis, alkotesterio rodmenų kvitu.

6M. B. atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

7Skiriant M. B. administracinę nuobaudą atsižvelgiama į jo asmenybę apibūdinančius duomenis: neteistas (teismų informacinės sistemos LITEKO duomenys), praeityje du kartus baustas už viešosios tvarkos pažeidimus, nedirba. Įvertinus M. B. atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nebuvimą, jo asmenybę apibūdinančius duomenis, jam skirtina administracinė nuobauda – minimali bauda numatyta straipsnio sankcijoje (LR ATPK 302 str.).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 302 str., 224 str., 287 str. 1 d. 1 p., teismas,

Nutarė

9M. B., asmens kodas ( - ) pagal LR ATPK 178 str. 3 d. paskirti administracinę nuobaudą – 150 Lt baudą, kurią jis per 40 dienų nuo šio nutarimo įteikimo dienos, o apskundus nutarimą – ne vėliau kaip per 40 dienų nuo pranešimo apie skundą nepatenkinimo dienos, privalo sumokėti į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR Finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Nr. LT247300010112394300, „Swedbank“ AB, įmokos kodas 6030.

10Išaiškinti pažeidėjui, kad nustatytu laiku nesumokėta bauda išieškoma LR ATPK 314 str. nustatyta priverstine tvarka, išieškant ir vykdymo išlaidas. Vadovaujantis LR ATPK 313 str. 3 d. pažeidėjas ne vėliau kaip per keturiasdešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos turi teisę kreiptis į baudą paskyrusį teismą dėl paskirtos baudos mokėjimo išdėstymo.

11Nutarimas per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Utenos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai