Byla 2-732-220/2011
Dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo

1Šilalės rajono apylinkės teismo teisėjas Edmundas Žukauskas, sekretoriaujant Ritai Tverijonienei, dalyvaujant pareiškėjai I. M., jos atstovui advokatui B. S., suinteresuoto asmens atstovui L. G., žodinio proceso tvarka, teismo posėdyje išnagrinėjęs civilinę bylą pagal pareiškėjos I. M. pareiškimą suinteresuotam asmeniui Tauragės apskrities Valstybinei mokesčių inspekcijai dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo,

Nustatė

2pareiškėja savo pareiškime prašo nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad ji po motinos mirties 2011-04-20 palikimą priėmė ir jį valdo. Jai šio fakto nustatymas reikalingas tam, kad ji galėtų išsipirkti iš valstybės motinos nuomojamą žemės sklypą. Ji paaiškino, jog po motinos mirties liko gyventi tame pačiame name ir palikimą faktiškai pradėjo valdyti.

3Suinteresuoto asmens atstovas su pareiškimu sutinka.

4Pareiškimas tenkintinas visiškai.

5Iš pareiškėjos paaiškinimų, rašytinės civilinės bylos medžiagos matyti, kad pareiškėja I. M. po motinos Z. K. mirties 2011-04-20( mirties akto įrašas Nr.9 ) priėmė palikimą, nes ji iki jos mirties ir po mirties gyveno kartu su motina ir ją slaugė. Pareiškėja nesikreipė į notarą dėl palikimo priėmimo. Kadangi jos motina nuomojo žemės sklypo dalį iš valstybės, kurią ji pagal žemės reformos įstatymą turėjo teisę įsigyti nuosavybės teise, tačiau numirė, o šią teisę įgyvendinti turi jos paveldėtojai, todėl pareiškėja ir kreipėsi į teismą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo. Kadangi byloje įrodyta, kad pareiškėja po motinos mirties faktiškai pradėjo jos palikimą valdyti, todėl pareiškimas tenkintinas ir juridinę reikšmę turintis faktas nustatytinas( CK 5.50 str. 2 d. 3d., CK 5.51 str.1 d., 444 str. 2 d. 8 p.).

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ( - ) 260, 263-270 str., 448 str., teismas

Nutarė

7pareiškimą tenkinti visiškai.

8Paveldėjimo teisės liudijimo išdavimo tikslu, nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad I. M., a.k. ( - ) gyv. ( - )., po motinos Z. K. mirties 2011-04-20( 2011-04-21 mirties akto įrašas Nr. 9) palikimą priėmė ir jį valdo.

9Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Klaipėdos apygardos teismui per Šilalės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai