Byla 2-56-322/2012
Dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo su suinteresuotu asmeniu Šiaulių apskrities valstybine mokesčių inspekcija

1Kelmės rajono apylinkės teismo teisėja Laima Borkovskienė, sekretoriaujant Teresei Zakrasienei, dalyvaujant pareiškėjo atstovei Virginijai Pluščiauskienei, suinteresuotiems asmenims I. L., J. V. ir R. V.,

2viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo H. I. pareiškimą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo su suinteresuotu asmeniu Šiaulių apskrities valstybine mokesčių inspekcija,

Nustatė

3Pareiškėjas pateikė prašymą ( b.l.3-4) nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, turto paveldėjimo tikslu, kad priėmė savo tėvo A. I., mirusio 2007m. balandžio 22d., palikimą faktiškai pradėdamas valdyti ir tvarkyti paveldimą turtą - žemės sklypą, pastatus, esančius ( - ), jo asmeninius ir namų apyvokos daiktus.

4Teismo posėdyje pareiškėjo atstovė prašo patenkinti pareiškimą, pareiškėjas į teismo posėdį neatvyko.

5Suinteresuoto asmens Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas į teismo posėdį neatvyko, gautas atsiliepimas, kad dėl juridinio fakto nustatymo neprieštarauja, bylą prašo nagrinėti atstovui nedalyvaujant.

6Pareiškimas tenkintinas.

7Pareiškėjo tėvas A. I. mirė 2007m. balandžio 22d., jo paskutinė gyvenamoji vieta deklaruota ( - ).( b.l.6-8). Po A. I. mirties liko jo turtas – 3,9628 ha žemės sklypas, gyvenamasis namas su priklausiniais, esantys ( - ) ( b.l.12-18), taip pat asmeniniai ir namų apyvokos daiktai. Iš pareiškimo turinio, pareiškėjo atstovės paaiškinimo matyti, kad A. I. palikimą po jo mirties valdė ir tvarkė jo sūnus H. I., kuris yra vienintelis pirmos eilės įpėdinis, jis rūpinasi ir prižiūri visą sodybą. Šias aplinkybes išsamiai patvirtino liudytojai G. V. ir Z. V.. Pareiškėjas pageidauja paveldėti tėvo palikimą, vienok yra praleidęs terminą palikimui priimti. Iš centrinės hipotekos įstaigos pateiktos informacijos matyti, kad A. I. palikimo priėmimo faktų nėra įregistruota( b.l.11).

8Lietuvos CK 5.50 str. nustato, kad įpėdinis laikomas priėmusiu palikimą kai jis faktiškai pradėjo paveldimą turtą valdyti (juo rūpintis kaip savu - naudoti, disponuoti, prižiūrėti), kreipėsi į palikimo atsiradino vietos apylinkės teismą dėl turto apyrašo sudarymo arba kai įpėdinis padavė palikimo atsiradimo vietos notarui pareiškimą apie palikimo priėmimą. Nors pareiškėjas po tėvo mirties įstatymo nustatytu terminu prašymo notarui apie palikimo priėmimą nepateikė, tačiau įrodė, kad palikimą faktiškai valdė, todėl nustatytina, kad palikimą priėmė faktiškai pradėdamas paveldimą turtą valdyti ir tvarkyti. Pareiškimas tenkintinas.(Lietuvos CPK 444str.8p.)

9Vadovaudamasis LR CPK 259-260str., 263-268 str., teismas

Nutarė

10Pareiškimą tenkinti.

11Nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, palikimo priėmimo tikslu, kad H. I., a.k(duomenys neskelbtini), priėmė savo tėvo A. I., a.k( - ), mirusio 2007m. balandžio 22d. 3d. palikimą iš karto po jo mirties pradėdamas faktiškai valdyti ir tvarkyti paveldimą turtą.

12Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per šį apylinkės teismą.

Proceso dalyviai