Byla 2-6430-207/2010

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Virginija Kazlauskienė, sekretoriaujant Virginijai Matiušovienei, dalyvaujant pareiškėjui S. M., dalyvaujant suinteresuoto asmens atstovei Vilchelminai Pipinienei,

2viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo S. M. pareiškimą suinteresuotam asmeniui Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, ir

Nustatė

3Pareiškėjas S. M. kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo ir prašė teismo nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad 1984-06-03 įvyko nelaimingas atsitikimas, kurio metu jis buvo traumuotas, nes jo turimo nelaimingo atsitikimo akto nuorašo nepakanka neįgalumui nustatyti.

4Teismas užklausė Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kuri teismui atsakė, kad po pakartotinio S. M. darbingumo lygio vertinimo pagal kontrolės procedūrą neliko pagrindo abejoti dėl pareiškėjo suluošinimo darbe ir jam nustatytas darbingumo lygis dėl priežasties „nelaimingas atsitikimas (suluošinimas) darbe. Pareiškėjas susipažino su gautu raštu ir pareiškė, kad jis pateiktą pareiškimą atsiima.

5Suinteresuoto asmens Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus atstovė Vilchelmina Pipinienė pareiškėjo prašymui atsiimti pareiškimą pritarė ir sutikimą patvirtino žodžiu ir raštu.

6Civilinio proceso kodekso 139 straipsnyje numatyta, kad ieškovas iki tol, kol teismas neišsiuntė ieškinio nuorašo atsakovui turi teisę atsiimti pateiktą ieškinį, o vėliau atsiimti pateiktą ieškinį galima tik turint atsakovo sutikimą. Taikytina analogija ir pareiškėjui prašant atsiimti pareiškimą bei suinteresuotam asmeniui sutinkant, pareiškėjo S. M. pareiškimas suinteresuotam asmeniui Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, paliktinas nenagrinėtu ( CPK 139 str.2d.).

7Pareiškėjui pareiškimą atsiimant, jam grąžintinas sumokėtas žyminis mokestis (CPK 87 str. 1d. 2p.).

8Vadovaudamasis LR Civilinio proceso kodekso 87, 139, 296 str.1d.10 p., 290-292 str., str. teismas,

Nutarė

91.Pareiškėjo prašymą patenkinti ir S. M. pareiškimą suinteresuotam asmeniui Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, palikti nenagrinėtą.

102. Grąžinti pareiškėjui sumokėtą žyminį mokestį ir įpareigoti Valstybinę mokesčių inspekciją prie LR FM išmokėti S. M. a.k. ( - ) 132,00 Lt (vieną šimtą trisdešimt du litus ir 00 centų) žyminį mokestį sumokėtą 2010-07-21 į gavėjo sąskaitą Nr. LT24 7300 0101 1239 4300.

11Nutartis atskiruoju skundu neskundžiama.

Proceso dalyviai