Byla 2-3329-231/2014
Dėl skolininko turto dalies nustatymo

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Česlava Malinovska, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo UAB ,,Elektrėnų komunalinis ūkis" prašymą skolininkei D. S., suinteresuotiems asmenims A. S. ir Marijai Lekstutienei dėl skolininko turto dalies nustatymo ir

Nustatė

2pareiškėjas UAB ,,Elektrėnų komunalinis ūkis" rašytiniu prašymu prašo nustatyti skolininkės D. S. turto dalį bendrojoje jungtinėje nuosavybėje su sutuoktiniu A. S.

3Prašymas tenkintinas.

4Pareiškėjas nurodė, kad antstolės Marijos Lekstutienės kontoroje yra vykdomoji byla pagal 2008-12-23 Trakų rajono apylinkės teismo įsakymą dėl 2582,84 Lt skolos išieškojimo iš skolininkės D. S. UAB ,,Elektrėnų komunalinis ūkis" naudai. 2014-10-02 pareiškėjas gavo antstolės Marijos Lekstutienės patvarkymą, kuriuo siūloma kreiptis į teismą, dėl turto dalies nustatymo bendrojoje jungtinėje sutuoktinių nuosavybėje. Antstolė patvarkyme nurodo, kad skolininkė neturi nuosavybės teise priklausančių transporto priemonių ir piniginių lėšų, LR apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu registro duomenimis skolininkė pajamų negauna. Antstolės nustatyta, kad skolininkė 2008-03-07 sudarė santuoką su A. S., a. k. ( - ), kuris gauna su darbo santykiais susijusių pajamų iš UAB ,, ( - )“, kurios, remiantis LR CK 3.88 str., 1 d., 3 p. laikytinos sutuoktinių bendrąja jungtine nuosavybe.

5Lietuvos Respublikos LR CK 3.88 str. 1 d. 1 p., 3 p. 5 p. nustato, kad turtas, įgytas po santuokos sudarymo abiejų sutuoktinių ar vieno jų vardu, pajamos, gautos iš abiejų sutuoktinių bendros veiklos, ir pajamos, gautos iš vieno sutuoktinio veiklos, išskyrus lėšas, būtinas sutuoktinio profesinei veiklai, pajamos, gautos po santuokos sudarymo iš sutuoktinių ar vieno jų darbinės ar intelektinės veiklos, dividendai, taip pat pensijos, pašalpos bei kitokios išmokos, išskyrus tikslinės paskirties išmokas, pripažįstamos bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe.

6Pareiškėjo pareikštas reikalavimas atitinka LR CK 3.117 str. 1 d. nustatytą sutuoktinių bendro turto lygių dalių principą, todėl šis prašymas tenkinamas.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 667 str. teismas

Nutarė

8prašymą tenkinti visiškai.

9Nustatyti, kad D. S. a.k. ( - ) priklauso ½ dalies visų sutuoktinio A. S., a.k. ( - ) su darbo santykiais susijusių pajamų - sutuoktinio darbo užmokesčio ar kitų jam prilygstančių pajamų, kurias jis gauna arba gaus iš darbdavio arba kitų subjektų.

10Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą atskiruoju skundu.

Proceso dalyviai