Byla 2-14522-889/2012
Dėl antstolės veiksmų priėmimo klausimą

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Milda Valiulytė, rašytinio proceso tvarka, spręsdama pareiškėjo ŽŪGK ŽK „Z. Z.“ skundo dėl antstolės veiksmų priėmimo klausimą,

Nustatė

2pareiškėjas kreipėsi į teismą su skundu dėl antstolės V. D. patvarkymo, kuriuo prašo panaikinti 2012-10-04 patvarkymą vykdomojoje byloje Nr.0004/11/00186.

3Skundą atsisakytina priimti.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 510 str. 2 d. nustatyta, kad skundas dėl antstolio veiksmų ar atsisakymo juos atlikti pateikiamas antstoliui ne vėliau kaip per dvidešimt dienų nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau kaip per devyniasdešimt dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo. Skundą antstolis išnagrinėja per penkias darbo dienas nuo jo gavimo. Jeigu antstolis patenkina skundą, jis priima patvarkymą. Jeigu antstolis patvarkymu atsisako patenkinti skundą, skundas kartu su vykdomąja byla persiunčiamas apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė.

5Kadangi pareiškėjas ŽŪGK ŽK „Z. Z.“ nesilaikė tai bylų kategorijai įstatymų nustatytos išankstinio ginčų sprendimo ne teisme tvarkos, įrodymų, kurie patvirtintų, jog skundas dėl antstolės V. D. veiksmų paduotas pačiai antstolei, nepateikė, pareiškėjo skundą dėl antstolės veiksmų atsisakytina priimti ir jis grąžintinas pareiškėjui (CPK 137 straipsnio 2 dalies 3 punktas). Pareiškėjui išaiškintina, kad su skundu dėl antstolės veiksmų, jis turi kreiptis tiesiogiai į antstolę.

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 510 straipsnio 2 dalimi,

Nutarė

7atsisakyti priimti pareiškėjo ŽŪGK ŽK „Z. Z.“ skundą dėl antstolės veiksmų ir grąžinti su priedais jį padavusiam asmeniui.

8Pasiūlyti pareiškėjui ŽŪGK ŽK „Z. Z.“ su skundu kreiptis į antstolę V. D..

9Nutartis per 7 dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti atskiruoju skundu skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai