Byla B2-1352-173/2011
Dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo UAB „Adreka“, tretysis suinteresuotas asmuo UAB „ Reprodukcijos spalvos“ (nereiškiantis savarankiškų reikalavimų)

1Kauno apygardos teismo teisėjas Leonas Jachimavičius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal pareiškėjo UAB „Adreka“ generalinio direktoriaus Ryčio Rimkevičiaus pareiškimą dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo UAB „Adreka“, tretysis suinteresuotas asmuo UAB „ Reprodukcijos spalvos“ (nereiškiantis savarankiškų reikalavimų),

Nustatė

2pareiškėjas UAB „Adreka“ generalinis direktorius R. Rimkevičius prašo iškelti UAB „Adreka“ restruktūrizavimo bylą. Nurodo, kad neiškėlus restruktūrizavimo bylos laikinų finansinių sunkumų turinčiai UAB „Adreka“, ji neturėtų finansinių galimybių grąžinti skolų kreditoriams, bendrovei būtų keliama bankroto byla. Prašymas iškelti restruktūrizavimo bylą atmestinas. Teismas priima nutartį atsisakyti kelti įmonės restruktūrizavimo bylą, jeigu: 1) nagrinėdamas pareiškimą teismas padaro pagrįstą išvadą, kad įmonė neatitinka bent vienos iš Įmonių restruktūrizavimo įstatymo 4 straipsnyje išdėstytų sąlygų; 2) buvo pažeisti šio įstatymo 5 straipsnyje nurodyti reikalavimai; 3) nagrinėdamas pareiškimą teismas padaro pagrįstą išvadą, kad įmonė yra nemoki ir, jeigu yra kitų Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatyme nurodytų bankroto bylos iškėlimo sąlygų, teismui turi būti pateiktas pareiškimas dėl įmonės bankroto bylos iškėlimo Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka. 2010 m. rugsėjo 30 d. balanso duomenimis UAB „Adreka“ turėjo turto 8 532 751 Lt sumai, iš kurios ilgalaikis turtas sudarė 5 710 988 Lt, trumpalaikis turtas-2 821 763 Lt. Per vienerius metus gautinos sumos 2010 m. rugsėjo 30 d. balanso duomenimis -2 573 360 Lt. Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai sudarė 9 038 611 Lt, tame tarpe po vienerių metų mokėtinos sumos ir ilgalaikiai įsipareigojimai 2 919 730 Lt, per vienerius metus mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai- 6 118 881 Lt( b. l. 28).

3Įmonė įsiskolinimų turi nuo 2004 metų, teismuose įmonei pareikšti turtiniai reikalavimai 31 civilinėje byloje.

4Įmonės nemokumas-įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų ir pradelsti įmonės įsipareigojimai viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės(Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalis). UAB „Adreka“ pradelsti įsipareigojimai siekia 9 038 609 Lt, o turto yra 8 532 751 Lt sumai, t.y. pradelsti įmonės įsipareigojimai viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės. Tai reiškia, kad įmonė yra nemoki. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad bendrovė neišgali mokėti darbo užmokesčio ir su darbo santykiais susijusių išmokų. Šis įsiskolinimas yra 798 323 Lt. Tai yra pagrindas pateikti pareiškimą teismui dėl įmonei bankroto bylos iškėlimo(Įmonių bankroto įstatymo 4 straipsnio 1 punktas). Iš išdėstytų aplinkybių darytina išvada, kad bendrovė yra nemoki, todėl atsisakoma kelti restruktūrizavimo bylą(Įmonių restruktūrizavimo įstatymo 7 straipsnio 5 dalies 3 punktas). Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Įmonių restruktūrizavimo įstatymo 7 straipsnio 5 dalies 3 punktu, 6 dalimi,

Nutarė

5atsisakyti iškelti restruktūrizavimo bylą UAB-vei „Adreka“, įmonės kodas 148100869.

6Panaikinti Kauno apygardos teismo 2010 m. lapkričio 2 d. nutartimi UAB „Adreka“ atžvilgiu

7taikytas laikinąsias apsaugos priemones.

8Nutartis per septynias dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai