Byla 2-4769-772/2010
Dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjas Jonas Stubrys, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su pareiškėjos A. T. pareiškimu suinteresuotiems asmenims R. I., G. M. ir Šiaulių apskrities Valstybinei mokesčių inspekcijai dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo,

Nustatė

2Pareiškėja A. T. kreipėsi į Šiaulių miesto apylinkės teismą su pareiškimu suinteresuotiems asmenims R. I., G. M. ir Šiaulių apskrities Valstybinei mokesčių inspekcijai dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo.

3Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 446 straipsnyje numatyta, kad bylose dėl juridinę reikšmę turinčių faktų nustatymo pareiškimai paduodami pareiškėjo gyvenamosios vietos apylinkės teismui, išskyrus bylas dėl pastato, žemės ar miško valdymo nuosavybės teise, palikimo priėmimo ir palikimo atsiradimo faktų nustatymo. Šiose bylose pareiškimai paduodami atitinkamai pastato, žemės ar miško buvimo vietos, palikimo turto ar pagrindinės jo dalies buvo vietos apylinkės teismui. Pareiškimu pareiškėja prašo patvirtinti aplinkybes, išdėstytas Šiaulių apskr., Pakruojo r., Klovainių sen., seniūno 2010-02-25 išduotame pažymėjime Nr. PŽ-324, kad pastatas- ūkinis pastatas, ir kiti statiniai- šulinys, esantys Pakruojo r., Klovainių mstl., priklausė palikėjai M. M., gim. ( - ) asmeninės nuosavybės teise. Iš pateikto pareiškimo matyti, kad pastato- ūkinio pastato ir kitų statinių- šalinio buvimo vieta yra Pakruojo r., Klovainių mstl., todėl pareiškimas yra neteismingas Šiaulių miesto apylinkės teismui, jį atsisakytina priimti (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p.), pareiškimas su priedais grąžintinas pareiškėjai. Pareiškėjai su pareiškimu siūlytina kreiptis į Pakruojo rajono apylinkės teismą.

4Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p., teismas,

Nutarė

5Atsisakyti priimti pareiškėjos A. T. pareiškimą suinteresuotiems asmenims R. I., G. M. ir Šiaulių apskrities Valstybinei mokesčių inspekcijai dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, jį su priedais grąžinti pareiškėjai.

6Nutartis galutinė ir neskundžiama.

Proceso dalyviai