Byla N2-520-314/2012
Dėl priimtos savo žinion bylos perdavimo kitam teismui

1Druskininkų miesto apylinkės teismo teisėjas A.Šeštokas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovės G. K., atsakovų L. K., G. P. prašymą dėl priimtos savo žinion bylos perdavimo kitam teismui,

Nustatė

2Druskininkų miesto apylinkės teisme priimtas ieškovės G. K. ieškinys atsakovui L. K., institucija teikianti išvadą Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, dėl tėvystės nuginčijimo. Parengiamojo posėdžio metu 2012-06-26 teismas tenkino ieškovės prašymą, suteikdamas galimybę patikslinti ieškinį. Teisme 2012-08-13 gautas ieškovės patikslintas ieškinys atsakovams L. K. ir G. P., institucija teikianti išvadą Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, dėl tėvystės nuginčijimo ir tėvystės nustatymo. Taip pat gautas ieškovės G. K., atsakovų L. K., G. P. prašymas dėl bylos perdavimo kitam teismui – Lazdijų rajono apylinkės, kadangi visi proceso dalyviai persikėlė gyventi ( - ).

3Prašymas tenkintinas.

4Lietuvos Respublikos CPK 395 str. nustatyta, kad ieškinius dėl tėvystės nuginčijimo nagrinėja atsakovo gyvenamosios vietos apylinkės teismas, CPK 387 str. 3 d. nustatyta, kad ieškiniai dėl tėvystės nustatymo nagrinėjami pagal ieškovo ar atsakovo gyvenamąją vietą. Be to CPK 34 str. 2 dalies 1 punkte įtvirtina galimybė bylą perduoti nagrinėti iš teismo, kuriam ji teisminga, kitam teismui, jeigu nustatoma, kad kitame teisme byla bus išnagrinėta operatyviau ir ekonomiškiau. Šios procesinės teisės normos tikslas – užtikrinti kuo greitesnį ir ekonomiškesnį bylos išnagrinėjimą. Iš pateiktų procesinių dokumentų matyti, kad ieškovės ir atsakovų gyvenamoji vieta yra Lazdijų rajone, institucija, teikianti išvadą šioje byloje, yra Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius, ieškovei teikiama antrinė teisinė pagalba. Esant nurodytoms aplinkybėms, teismas konstatuoja, kad civilinė byla operatyviau ir ekonomiškiau bus išnagrinėta Lazdijų rajono apylinkės teisme, todėl civilinė byla perduotina šiam teismui (CPK 34 str. 2 d. 1p.).

5Teismas, vadovaudamasis CPK 290 – 292 str. str.,

Nutarė

6Civilinę bylą pagal ieškovės G. K. ieškinį atsakovams L. K. ir G. P., institucija teikianti išvadą Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, dėl tėvystės nuginčijimo ir tėvystės nustatymo perduoti nagrinėti Lazdijų rajono apylinkės teismui.

7Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos, gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Druskininkų miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai