Byla 2-19305-717/2014
Dėl skolos priteisimo

1Kauno apylinkės teismo teisėja Ona Valentukevičiūtė, sekretoriaujant Ligitai Lisauskienei, nedalyvaujant ieškovo BUAB „Apskaita ir verslo projektai“ atstovui, atsakovo UAB „Energolinija“ atstovui, parengiamajame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo BUAB „Apskaita ir verslo projektai“ ieškinį atsakovui UAB „Energolinija“ dėl skolos priteisimo, ir

Nustatė

2Ieškovas 2014-08-19 kreipėsi ieškiniu į teismą, prašydamas priteisti jam iš atsakovo 8312,70 Lt skolos, 498,76 Lt palūkanų, 7,37 proc. metines palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas (b.l. 3-5).

3Byla buvo skirta nagrinėjimui parengiamajame posėdyje, šalys apie parengiamąjį teismo posėdį informuotos, tačiau nei ieškovas nei atsakovas į posėdį neatvyko.

4Ieškovui apie parengiamojo posėdžio vietą ir laiką pranešta teismo šaukimu per EPP, todėl laikytina, kad pranešta tinkamai, prašymų atidėti bylos nagrinėjimą negauta (b.l. 32).

5Atsakovui pranešta apie parengiamojo teismo posėdį pranešta teismo šaukimu, atsakovas bylą prašo negrinėti jam nedalyvaujant (b.l. 39).

6Ieškinys paliktinas nenagrinėtu.

7Civilinio proceso paskirtis - užtikrinti greitą ir teisingą ginčų išsprendimą, ginčijamų civilinių teisių bei pareigų nustatymą. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos Konvencijos 6 str. 1 d. numato, kad nustatant kiekvieno asmens teises ir pareigas ar jam pareikštą kaltinimą, jis turi teisę, kad jo byla būtų nagrinėjama per įmanomai trumpiausią laiką lygybės ir viešumo sąlygomis pagal įstatymą sudaryto nepriklausomo ir nešališko teismo. Ši teisė laiduojama ir pareiškėjui, ir suinteresuotam asmeniui, ir kitiems byloje dalyvaujantiems asmenims (ieškovui, atsakovui, pareiškėjui). Todėl visi dalyvaujantys byloje asmenys privalo savo procesinėmis teisėmis (teise reikšti prašymus, teikti įrodymus, apskųsti procesinius teismų sprendimus ir kt.) naudotis sąžiningai (CPK 42 str. 5 d.). CPK 7 str. 2 d. įtvirtina dalyvaujančių byloje asmenų pareigą veikti už greitą ir teisingą bylos išnagrinėjimą. Tuo būdu užtikrinamas civilinio proceso tikslų įgyvendinimas, taip pat atskleidžiamas vienas iš svarbiausių procesinių teisių paskirties aspektų garantuoti operatyvų ir teisingą bylos išnagrinėjimą.

8Ieškovui ir atsakovui neatvykus į parengiamąjį teismo posėdį ir negavus iš jų pagrįstų prašymų dėl bylos nagrinėjimo posėdyje atidėjimo, esant ieškinio palikimo nenagrinėtu pagrindams, įtvirtintiems CPK 246 str. 1 d., 296 str. 1 d. 6 p., ieškinys paliktinas nenagrinėtu.

9Ieškovui išaiškintina, kad ieškinio palikimas nenagrinėtu, neužkerta kelio iš naujo kreiptis ieškiniu į teismą bendra tvarka (CPK 297 str. 2 d.).

10Teismas, vadovaudamasis CPK 290 str. – 291 str., 296 str.,

Nutarė

11Ieškovo BUAB „Apskaita ir verslo projektai“ ieškinį atsakovui UAB „Energolinija“ dėl skolos priteisimo, palikti nenagrinėtu.

12Nutartis per 7 dienas nuo jos paskelbimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai