Byla 2-1161-217/2012
Dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių sutikimu bei sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių patvirtinimo

1Jonavos rajono apylinkės teismo teisėjas Romaldas Šuliokas,

2dalyvaujant pareiškėjams G. K. ir J. K.,

3žodinio proceso tvarka uždarame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjų G. K. ir J. K. pareiškimą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių sutikimu bei sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių patvirtinimo, ir

Nustatė

4Pareiškėjai G. K. ir J. K. yra pateikę teismui bendrą pareiškimą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių sutikimu ir sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Byla parengta nagrinėti teisme ypatingosios teisenos CPK XXXV skyriuje nustatyta tvarka.

5Pareiškėjai G. K. ir J. K. prašo santuoką nutraukti, patvirtinti sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Nurodė, kad jų santuoka iširo dėl skirtingo požiūrio į gyvenimą, susiklosčiusių problemų sprendimą, bendro ūkio tvarkymą.

6Pareiškimas tenkintinas:

71) nuo santuokos sudarymo praėję daugiau nei vieneri metai, abu sutuoktinai yra sudarę sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių ir abu sutuoktiniai yra veiksnūs;

82) pareiškėjų paaiškinimais nustatoma, kad santuoka faktiškai iširusi, sutuoktiniai kartu bendrai negyvena ir negalima tikėtis, kad jie vėl pradės gyventi kartu, teismui įsitikinus, kad santuoka faktiškai iširo, ji nutrauktina (LR CK 3.51 str., 3.53 str. 1 d. ).

9Pareiškėjai turi nepilnametį sūnų R. K., gim. ( - ).

10Pareiškėjai nurodė, kad turi kreditorinį įsiskolinimą UAB „Ūkio banko lizingas“, įmokas po santuokos nutraukimo kreditoriui mokės pareiškėjas G. K., apie santuokos nutraukimą kreditoriui pranešė.

11Pareiškėjai nustatytu terminu nesusitaikė, byla nagrinėjama iš esmės (LR CK 3.54 str. 1d.).

12Sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių tvirtintina, sutarties sąlygos nepažeidžia nei vienos šalies interesų, neprieštarauja viešajai tvarkai (LR CK 3.53 str.).

13Po santuokos nutraukimo pareiškėjai paliktina santuokinė pavardė- „K“, o pareiškėjui- „K“.

14Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 259-260 str., 270 str. 541 str. ir 96 str., teismas

Nutarė

15Pareiškimą patenkinti visiškai.

16Santuoką, sudarytą tarp G. K., a.k. ( - ) gim. ( - ), Jonavoje, ir J. K., a.k. ( - ) gim. ( - ), Kaune, registruotą 1992 m. gegužės 5 d. Jonavos rajono Civilinės metrikacijos skyriuje (įrašo Nr. 140), nutraukti.

17Po santuokos nutraukimo pareiškėjams palikti pavardes: vyro- K, moters- K.

18Patvirtinti šalių pateiktą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, kuria šalys susitarė:

  1. Šia sutartimi reguliuojami šalių teisiniai santykiai nutraukiant santuoką bei po santuokos nutraukimo, įskaitant sutuoktinių tarpusavio išlaikymo, vaiko išlaikymo ir turto padalijimo klausimus.
  2. Šalys, atsižvelgdamos į tai, kad šios sutarties sudarymo metu abi yra darbingos, neturi sveikatos sutrikimų, galinčių įtakoti būtinybę aptarti tarpusavio išlaikymo klausimus, susitaria, kad viena iš kitos nereikalaus ir nemokės kompensacijų, pašalpų ar kitų mokėjimų viena kitos išlaikymui.

19Šalys susitaria, kad vaiko gyvenamoji vieta yra nustatoma pagal motinos gyvenamąją vietą: ( - ) G. K. turi teisę bet kada susitikti su vaiku. Vaiko išlaikymui G. K. įsipareigoja periodinėmis išmokomis kas mėnesį mokėti po 400,-Lt (keturi šimtai litų) į J. K. sąskaitą ( - ), esančią AB DnB banke. Periodinės išmokos sumokamos iki einamo mėnesio paskutinės dienos.

203.Šalys susitaria taip pasidalinti bendrojoje jungtinėje nuosavybėje esantį turtą ir įsipareigojimus: transporto priemonė RENAULT ESPACE, VIN kodas: VF8JE0A0517221834, valstybinis Nr. ( - ) pagaminimo metai -1989 m., kurios rinkos vertė 3000,00 Lt, po santuokos nutraukimo atitenka G. K.; kreditorinis įsipareigojimas UAB „Ūkio lizingas“, įsipareigojimo suma 1034,13 Lt, pagal 2011-12-22 Kredito sutartį Nr. C112195173, po santuokos nutraukimo atitenka G. K..

214.Šalys pareiškia, kad kito dalintino kilnojamojo ir nekilnojamojo turto, dalintinų piniginių lėšų bei kreditorių neturi.

225.Šalys taip pat pareiškia, kad pretenzijų dėl turto pasidalijimo būdo šiuo metu nereiškia ir ateityje nereikš, taip pat, kad vienas kitam netrukdys ir savo veiksmais ar neveikimu nedarys kliūčių nurodytu ir atitenkančiu turtu naudotis, disponuoti ar jį valdyti, ir kilus būtinybei suteiks visus tam reikalingus sutikimus, leidimus ir/ar atliks kitus įstatymų/teisės norminių aktų numatytus reikalavimus.

236.Šalys susitaria, kad šią sutartį vykdys sąžiningai ir tinkamai.

247. Esant bet kokioms kliūtims tinkamai vykdyti šią sutartį, šalys įsipareigoja viena kitą apie tai informuoti ir imtis priemonių kuo skubiau iškilusias kliūtis pašalinti.

258. Visi šia sutartimi neaptarti šalių tarpusavio santykiai reglamentuojami Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatyta tvarka.

269.Visas su šios sutarties sudarymu ir santuokos nutraukimu susijusias išlaidas įsipareigoja padengti G. K..

2710.Ši sutartis sudaroma trimis egzemplioriais - po vieną šalims ir vienas Jonavos rajono apylinkės teismui.

2811. Šalys pareiškia, kad sudarant šią sutartį jos konsultavosi su savo teisės patarėjais, kurie jiems išaiškino šios sutarties turinį, sąlygas, iš jų kylančias teisines pasekmes ir pasirašydamos šią sutartį pareiškia, kad supranta šios sutarties turinį, jame išdėstytas sąlygas bei tų sąlygų pagrindu kylančias teisines pasekmes ir laisva valia šią sutartį pasirašo.“

29Sprendimą per tris dienas po įsiteisėjimo dienos išsiųsti Jonavos rajono civilinės metrikacijos skyriui įregistruoti santuokos nutraukimo faktą.

30Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui per Jonavos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
1. Jonavos rajono apylinkės teismo teisėjas Romaldas Šuliokas,... 2. dalyvaujant pareiškėjams G. K. ir J. K.,... 3. žodinio proceso tvarka uždarame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę... 4. Pareiškėjai G. K. ir J. K. yra pateikę teismui bendrą pareiškimą dėl... 5. Pareiškėjai G. K. ir J. K. prašo santuoką nutraukti, patvirtinti sutartį... 6. Pareiškimas tenkintinas:... 7. 1) nuo santuokos sudarymo praėję daugiau nei vieneri metai, abu sutuoktinai... 8. 2) pareiškėjų paaiškinimais nustatoma, kad santuoka faktiškai iširusi,... 9. Pareiškėjai turi nepilnametį sūnų R. K., gim. ( - ).... 10. Pareiškėjai nurodė, kad turi kreditorinį įsiskolinimą UAB „Ūkio banko... 11. Pareiškėjai nustatytu terminu nesusitaikė, byla nagrinėjama iš esmės (LR... 12. Sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių tvirtintina, sutarties sąlygos... 13. Po santuokos nutraukimo pareiškėjai paliktina santuokinė pavardė- „K“,... 14. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 259-260 str., 270 str. 541 str. ir 96... 15. Pareiškimą patenkinti visiškai.... 16. Santuoką, sudarytą tarp G. K., a.k. ( - ) gim. ( - ), Jonavoje, ir J. K.,... 17. Po santuokos nutraukimo pareiškėjams palikti pavardes: vyro- K, moters- K.... 18. Patvirtinti šalių pateiktą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių,... 19. Šalys susitaria, kad vaiko gyvenamoji vieta yra nustatoma pagal motinos... 20. 3.Šalys susitaria taip pasidalinti bendrojoje jungtinėje nuosavybėje esantį... 21. 4.Šalys pareiškia, kad kito dalintino kilnojamojo ir nekilnojamojo turto,... 22. 5.Šalys taip pat pareiškia, kad pretenzijų dėl turto pasidalijimo būdo... 23. 6.Šalys susitaria, kad šią sutartį vykdys sąžiningai ir tinkamai.... 24. 7. Esant bet kokioms kliūtims tinkamai vykdyti šią sutartį, šalys... 25. 8. Visi šia sutartimi neaptarti šalių tarpusavio santykiai reglamentuojami... 26. 9.Visas su šios sutarties sudarymu ir santuokos nutraukimu susijusias... 27. 10.Ši sutartis sudaroma trimis egzemplioriais - po vieną šalims ir vienas... 28. 11. Šalys pareiškia, kad sudarant šią sutartį jos konsultavosi su savo... 29. Sprendimą per tris dienas po įsiteisėjimo dienos išsiųsti Jonavos rajono... 30. Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas...