Byla 2YT-1011-239/2017
Dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu ir globos nustatymo

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Nijolė Zaleckienė,

2susipažinusi su civiline byla pagal pareiškėjo J. R. pareiškimą dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu ir globos nustatymo, ir

Nustatė

3Trakų rajono apylinkės teisme 2017-01-23 buvo gautas pareiškėjo J. R. dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu. Teismas, spręsdamas pareiškimo priėmimo klausimą, nustatė pareiškimo trūkumus, o būtent: pateiktame teismui pareiškime dėl G. R. pripažinimo neveiksnia tam tikrose srityse nenurodyta, kokiose medicinos įstaigose (ligoninėse, slaugos namuose ir pan.) pareiškėjo motina buvo gydoma, kadangi tai svarbu siekiant į bylą išreikalauti visą medicininę medžiagą apie G. R. sveikatos būklę. Taip pat nepateikta socialinio darbuotojo išvada apie asmens, kurį prašoma pripažinti neveiksniu tam tikrose srityse, gebėjimą pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus savarankiškai ar naudojantis pagalba konkrečiose srityse.

4Trakų rajono apylinkės teismas 2017-02-20 priėmė nutartį, kuria nustatė terminą pareiškėjui terminą iki 2017-03-10 pašalinti prareiškimo trūkumus. Pareiškėjas per nustatytą terminą nepašalino nustatytų trūkumų, todėl pareiškimas laikytinas nepaduotu ir grąžinamas jį padavusiam asmeniui.

5Pareiškėjui išaiškinama, kad pašalinus ieškinio trūkumus, jis turi teisę vėl kreiptis į teismą su ieškiniu bendra tvarka (LR CPK 297 str. 2 d.).

6Pareiškimą nusprendus laikyti nepaduotu, žyminio mokesčio grąžinimo klausimas nesprendžiamas, kadangi pareiškėjas Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos Vilniaus skyriaus sprendimu Nr. 2.2-(NTP-2)-17-146-1148, nuo žyminio mokesčio sumokėjimo yra atleistas.

7Vadovaujantis LR CPK 296 str. 1 d. 12 p., 297 str.,

Nutarė

8J. R., a.k. ( - ) pareiškimą dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

9Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai