Byla 2-365-805/2014
Dėl neišieškojimo iš paskutiniojo gyvenamojo būsto priėmimo klausimą, rašytinio proceso tvarka

1Prienų rajono apylinkės teismo teisėja Loreta Radzevičienė, spręsdama pareiškėjos D. J. prašymo dėl neišieškojimo iš paskutiniojo gyvenamojo būsto priėmimo klausimą, rašytinio proceso tvarka

Nustatė

2Pareiškėja D. J. pateikė teismui prašymą, kuriuo prašė nustatyti, kad vykdomosiose bylose dėl skolų išieškojimo UAB „Prienų energija“ ir UAB „Prienų butų ūkis“ naudai nebūtų išieškoma iš D. J. priklausančio gyvenamojo būsto, esančio ( - ).

3Pareiškėja prašymą dėl neišieškojimo iš paskutiniojo gyvenamojo būsto pateikė teismui su trūkumais, todėl Prienų rajono apylinkės teismo 2014-02-28 nutartimi jai buvo nustatytas septynių dienų terminas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos pašalinti nutartyje nurodytus prašymo trūkumus.

4Dalyvaujantys byloje asmenys privalo nedelsdami pranešti teismui ir kitiems dalyvaujantiems byloje asmenims apie kiekvieną procesinių dokumentų įteikimo būdo, adreso pašto korespondencijos siuntoms pasikeitimą, o, jeigu dalyvaujantys byloje asmenys nesilaiko šio nurodytos pareigos, procesiniai dokumentai siunčiami paskutiniu teismui žinomu adresu ir yra laikomi įteiktais (CPK 121 str. 1, 2 d.).

5Pareiškėjai D. J. išsiuntus teismo nutartį dėl trūkumų pašalinimo jos nurodytu gyvenamosios vietos adresu - ( - ), šie dokumentai du kartus sugrįžo neįteikti su pašto darbuotojo nuorodomis, kad gavėja procesinių dokumentų neatsiėmė. Teismo iniciatyva patikrinus nurodyto asmens duomenis teismų informacinėje sistemoje LITEKO nustatyta, kad Gyventojų registro tarnybos prie Lietuvos Respublikos VRM duomenimis pareiškėjos deklaruota gyvenamoji vieta sutampa su pareiškime jos nurodyta gyvenamąja vieta. D. J. apie savo adreso pašto korespondencijos siuntoms pasikeitimą teismui nepranešė, todėl laikytina, kad teismo šaukimas jai yra įteiktas tinkamai 2014-03-13.

6Pareiškėja D. J. per teismo nustatytą septynių dienų terminą, kuris pasibaigė 2014-03-20 įskaitytinai, nutartyje nurodytų prašymo trūkumų nepašalino, todėl prašymas laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

7Tai neužkerta kelio, ištaisius trūkumus, įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują procesinį dokumentą.

8Teisėja, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 115 str. 3 d., 138 str., 290-291 str.,

Nutarė

9Pareiškėjos D. J. prašymą dėl neišieškojimo iš paskutiniojo gyvenamojo būsto laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

10Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai