Byla 2-1507-983/2016
Dėl žalos priteisimo, priėmimo klausimą

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Asta Adamonytė-Šipkauskienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovo R. U. ieškinio atsakovui UADB „Ergo Lietuva“ dėl žalos priteisimo, priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas R. U. kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas priteisti iš atsakovo UADB „Ergo Lietuva“ 1969,13 Eur žalos, 5 proc. metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki visiško sprendimo įvykdymo bei 1013,67 Eur už teisinę pagalbą.

3Ieškinį atsisakytina priimti.

4Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 137 str. 2 d. 2 p. teismas atsisako priimti ieškinį, jeigu ieškinys neteismingas tam teismui.

5Pagal CPK 29 str. ieškinys pareiškiamas teismui pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre. Taigi civilinės bylos teismingumas priklauso nuo juridinio asmens registracijos vietos, t. y. buveinės. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 2.49 str. 1 d. nustatyta, kad juridinio asmens buveine laikoma ta vieta, kurioje yra nuolatinis jo valdymo organas, ji apibūdinama nurodant patalpų, kuriose yra buveinė, adresą. Jeigu juridinio asmens buveinė, nurodyta juridinių asmenų registre ar sandoryje, ir jo nuolatinio valdymo organo buvimo vieta nesutampa, tai tretieji asmenys nuolatinio valdymo organo buvimo vietą turi teisę laikyti juridinio asmens buveine (CK 2.49 str. 2 d.). Kiekvienu atveju būtina atsižvelgti į viešų registrų (Juridinių asmenų registro) duomenis, t. y. kurioje vietoje yra juridinio asmens nuolatinis valdymo organas. Remiantis ieškinyje ieškovo nurodytais atsakovo duomenimis bei Juridinių asmenų registro duomenimis nustatyta, kad atsakovo ERGO Insurance SE Lietuvos filialo buveinė yra Geležinio Vilko g.6A, Vilniaus m., Vilniaus m. sav.

6Kadangi sprendžiant ieškinio priėmimo klausimą paaiškėjo, kad ieškinys yra teismingas Vilniaus miesto apylinkės teismui, ieškinį atsisakytina priimti kaip neteismingą Trakų rajono apylinkės teismui ir ieškinys grąžinamas jį padavusiam asmeniui (CPK 137 str. 2 d. 2 p.), išaiškinant ieškovo teisę kreiptis su ieškiniu į Vilniaus miesto apylinkės teismą.

7Teismas, nustatęs, kad ieškinys pateiktas pažeidžiant teismingumo taisykles, ieškinio turinio ir formos atitikimo įstatymo reikalavimams netikrina.

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 290-292 straipsniais,

Nutarė

9Atsisakyti priimti ieškovo R. U. ieškinį atsakovui UADB „Ergo Lietuva“ dėl žalos priteisimo kaip neteismingą Trakų rajono apylinkės teismui ir ieškinį grąžinti ieškovui.

10Išaiškinti ieškovui R. U., kad ieškinys yra teismingas Vilniaus miesto apylinkės teismui.

11Nutartis per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai