Byla 2-704-577/2012
Dėl kreditorinio reikalavimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Jadvyga Mardosevič,

2sekretoriaujant Jonei Markovičiūtei,

3išnagrinėjo pareiškėjo UAB „Swedbank valda“ pareiškimą skolininkui BUAB „Ranga IV“, atstovaujamam bankroto administratoriaus UAB „Valnetas“ dėl kreditorinio reikalavimo,

Nustatė

4Pareiškėjas UAB „Swedbank valda“ pareiškimu prašė patvirtinti UAB „Swedbank valda“ 9 703 Lt dydžio kreditorinį reikalavimą UAB „Ranga IV“ bankroto byloje.

5Vilniaus apygardos teisme buvo paskirtas parengiamasis teismo posėdis 2012 m. balandžio 6 d.

62012 m. kovo 15 d. teisme gautas atsakovo atstovo prašymas, kuriame nurodoma, kad ieškovas pateikė visą reikiamą informaciją, todėl nekyla abejonių dėl pareiškėjo kreditorinio reikalavimo pagrįstumo ir, atsižvelgiant į tai, prašoma patvirtinti UAB „Swedbank valda“ kreditorinį reikalavimą 9 703 Lt sumai BUAB „Ranga IV“ bankroto byloje. Vilniaus apygardos teismas prašymą tenkino ir UAB „Swedbank valda“ įtraukė į BUAB „Ranga IV“ kreditorių sąrašą su finansiniu reikalavimu 9 703 Lt sumai.

7Į teismo posėdį šalys neatvyko. Prieš posėdį gautas UAB „Swedbank valda“ prašymas ieškovo pateiktą prašymą dėl kreditoriniu reikalavimo palikti nenagrinėta, kadangi jų finansinis reikalavimas jau patvirtintas BUAB „Ranga IV“ bankroto byloje.

8CPK 139 str. numato galimybę ieškovui atsiimti ieškinį, kol teismas neišsiuntė ieškinio kopijos atsakovui, vėliau ieškinį atsiimti galima tik esant atsakovo sutikimui ir ne vėliau kaip iki pirmos instancijos teismo sprendimo priėmimo.

9Atsižvelgiant į tai, kad atsakovas sutiko su ieškovo reikalavimu ir teismas UAB „Swedbank valda“ kreditorinį reikalavimą patvirtino BUAB „Ranga IV“ byloje, manytina, jog yra pagrindas ieškovo prašymą dėl pareiškimo atsiėmimo tenkinti, pareiškimas paliktinas nenagrinėtu (CPK 296 str. 1 d. 10 p.,139 str.,).

10Teismas, vadovaudamasis LR CPK 139, 290, 296 str. str.,

Nutarė

11Pareiškėjo UAB „Swedbank valda“ prašymą atsiimti pareiškimą tenkinti.

12Pareiškėjo UAB „Swedbank valda“ pareiškimą atsakovui BUAB „Ranga IV“, atstovaujamam bankroto administratoriaus UAB „Valnetas“ dėl kreditorinio reikalavimo palikti nenagrinėtą.

13Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai