Byla B2-1499-260/2014
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Diluvijos pervežimai“

1Kauno apygardos teismo teisėjas Raimondas Buzelis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Elvitra“ prašymą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Diluvijos pervežimai“,

Nustatė

2ieškovė UAB „Elvitra“kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „Diluvijos pervežimai“Įmonių bankroto įstatymo 4 straipsnio 2 punkte numatytu pagrindu. Ieškovė nurodė, kad atsakovė neatsiskaito už suteiktas krovinių pervežimo paslaugas, yra skolinga ieškovei 52101,16 Lt. Šios skolos atsakovė nesumokėjo net ir įspėta apie ieškovės ketinimą kreiptis dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „Diluvijos pervežimai“.

3Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 5 dalyje nurodyta, kad bankroto byla iškeliama, jei yra bent viena iš šių sąlygų: 1) įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) atlyginimą; 2) įmonė viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui (kreditoriams), kad negali atsiskaityti su kreditoriumi (kreditoriais) ir (arba) neketina vykdyti savo įsipareigojimų. Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalyje įmonės nemokumas apibrėžiamas kaip jos būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

4Atsakovė nepateikė teismui atsiliepimo į pareiškimą, Įmonių bankroto įstatyme numatytų privalomų pateikti teismui dokumentų, nors teismas tokių duomenų ne kartą reikalavo, siųsdamas procesinius dokumentus įmonės buveinės adresu (CPK 123 str. 4 d.).Atsakovės vadovui nepateikus duomenų apie įmonės finansinę padėtį, apie visus įmonės kreditorius bei skolininkus, turimą turtą, teismuose nagrinėjamas bylas, areštuotą ir įkeistą turtą, teismas dėl bankroto bylos iškėlimo nusprendžia pagal ieškovės pateiktus ir teismo surinktus duomenis.

5Atsakovė UAB „Diluvijos pervežimai“ Juridinių asmenų registrui finansines atskaitomybes už 2012, 2013 metus neteikė, pagal paskutinį pateiktą jos balansą 2011 m. gruodžio 31 dienai, įmonė turėjo turto už 89679 Lt, ir buvo skolinga 187845 Lt. Valstybinės mokesčių inspekcijos teismui pateiktais duomenimis UAB „Diluvijos pervežimai“ mokestinės nepriemokos valstybės ir savivaldybių biudžetams pagal pateiktas deklaracijas neturi, paskutinį kartą mokesčius yra mokėjusi 2009 05 26. Valstybinio socialinio draudimo biudžetui UAB „Diluvijos pervežimai“ yra skolinga 12973,01 Lt, paskutinius mokėjimus į šį biudžetą atliko 2009 03 16 (b.l.88-91). Pagal Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenis nuo 2010 metų bylų, kuriose būtų pareikšti reikalavimai uždarajai akcinei bendrovei „Diluvijos pervežimai“, nėra užvesta.

6Įvertinęs šiuos duomenis, taip pat tai, kad atsakovė UAB „Diluvijos pervežimai“ yra skolinga ieškovei, kad pati atsakovė nepateikė duomenų apie įmonės turtinę padėtį, nepareiškė prieštaravimų pareiškime keliamiems reikalavimams, teismas pripažįsta, jog atsakovė nepateikė įrodymų, jog yra moki. Todėl jai kaip nemokiai įmonei iškeltina bankroto byla.

7Iškėlęs bankroto bylą teismas privalo paskirti bankrutuojančios įmonės administratorių.

8UAB „Diluvijos pervežimai“ administratoriumi skirtina UAB „Verslo efektas“, kuri pagal Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos duomenimis atitinka reikalavimus, keliamus bankroto administratoriui.

9Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 6 ir 10 straipsniais,

Nutarė

10Iškelti uždarajai akcinei bendrovei „Diluvijos pervežimai“ (įmonės kodas 235934960; adresas: Drobės g. 73, Kaunas) bankroto bylą.

11Paskirti UAB „Diluvijos pervežimai“ (įmonės kodas 235934960) administratoriumi uždarąją akcinę bendrovę „Verslo efektas“ (Įmonių bankroto administravimo paslaugas teikiančių asmenų sąrašo Nr. B-JA 188; adresas korespondencijai: Architektų g. 56-101, Vilnius).

12Sustabdyti atsakovės „Diluvijos pervežimai“ (įmonės kodas 235934960) turto realizavimą ir išieškojimus iš atsakovės pagal vykdomuosius dokumentus.

13Uždėti areštą atsakovės „Diluvijos pervežimai“ (įmonės kodas 235934960) nekilnojamajam turtui, kitam ilgalaikiam turtui, turtinėms teisėms, galiojantį iki šios nutarties įsiteisėjimo dienos.

14Nustatyti 45 dienų terminą nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos kreditoriniams reikalavimams, atsiradusiems iki bankroto bylos iškėlimo dienos, pareikšti.

15Nustatyti, kad įmonės vadovas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo šios nutarties įsiteisėjimo privalo perduoti administratoriui turtą pagal finansinę atskaitomybę ir visus dokumentus.

16Apie bankroto bylos iškėlimą nedelsiant pranešti juridinių asmenų registrui, administratoriui, ieškovei ir kreditoriui VSDFV Kauno skyriui.

17Pavesti administratoriui įvykdyti visus ĮBĮ 10 str. 4 d. 3 ir 4 punktuose bei 7 d. 8 punkte nustatytus veiksmus. Jam taip pat pavesti sušaukti pirmąjį kreditorių susirinkimą ĮBĮ 22 str. 1 dalyje nustatytu terminu.

18Nutartis per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos gali būti apskųsta atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Kauno apygardos teismą.

19Nutartis įsiteisėja per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos, jeigu ji nebus apskųsta.

Proceso dalyviai
1. Kauno apygardos teismo teisėjas Raimondas Buzelis, rašytinio proceso tvarka... 2. ieškovė UAB „Elvitra“kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl bankroto... 3. Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 5 dalyje nurodyta, kad bankroto byla... 4. Atsakovė nepateikė teismui atsiliepimo į pareiškimą, Įmonių bankroto... 5. Atsakovė UAB „Diluvijos pervežimai“ Juridinių asmenų registrui... 6. Įvertinęs šiuos duomenis, taip pat tai, kad atsakovė UAB „Diluvijos... 7. Iškėlęs bankroto bylą teismas privalo paskirti bankrutuojančios įmonės... 8. UAB „Diluvijos pervežimai“ administratoriumi skirtina UAB „Verslo... 9. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 6 ir... 10. Iškelti uždarajai akcinei bendrovei „Diluvijos pervežimai“ (įmonės... 11. Paskirti UAB „Diluvijos pervežimai“ (įmonės kodas 235934960)... 12. Sustabdyti atsakovės „Diluvijos pervežimai“ (įmonės kodas 235934960)... 13. Uždėti areštą atsakovės „Diluvijos pervežimai“ (įmonės kodas... 14. Nustatyti 45 dienų terminą nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos... 15. Nustatyti, kad įmonės vadovas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo šios... 16. Apie bankroto bylos iškėlimą nedelsiant pranešti juridinių asmenų... 17. Pavesti administratoriui įvykdyti visus ĮBĮ 10 str. 4 d. 3 ir 4 punktuose... 18. Nutartis per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos gali būti apskųsta atskiruoju... 19. Nutartis įsiteisėja per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos, jeigu ji nebus...