Byla 2-4923-835/2012
Dėl termino palikimui priimti atnaujinimo ir palikimui priimti termino pratęsimo priėmimo klausimą

1Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja Audra Dudzinskienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjos D. P. K. pareiškimo dėl termino palikimui priimti atnaujinimo ir palikimui priimti termino pratęsimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2pareiškėja kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti, jog po jos tėvo mirties jo palikimui priimti pagal testamentą, terminą praleido dėl svarbios priežasties bei atnaujinti ir pratęsti terminą palikimui priimti ir paveldėjimo liudijimui gauti, kreipiantis su pareiškimu į vietos notarą.

3Teismas 2012-11-26 nutartimi konstatavo pareiškimą neatitinkant įstatymo reikalavimų, nurodė trūkumus ir nustatė 7 d. terminą trūkumams pašalinti nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos. Nutartis įteikta 2012-11-28.

4Pareiškėja teismo nustatytu terminu nurodytų trūkumų nepašalino.

5Trūkumų nepašalinimas pripažįstamas netinkamu teisės kreiptis į teismą realizavimu, todėl pareiškimas laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

6Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 115 straipsnio 3, 5 dalimis, 290-291 straipsniais,

Nutarė

7pareiškėjos D. P. K. pareiškimą dėl termino palikimui priimti atnaujinimo ir palikimui priimti termino pratęsimo laikyti nepaduotu ir grąžinti kartu su pateiktais priedais pareiškėjai.

8Nutartis per 7 dienas atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Alytaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai