Byla I-1743-643/2013
Dėl nacionalinės vizos nesuteikimo, ir spręsdama skundo priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėja Margarita Stambrauskaitė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su pareiškėjo S. A. skundu atsakovei Lietuvos Ambasadai Indijoje dėl nacionalinės vizos nesuteikimo, ir spręsdama skundo priėmimo klausimą,

Nustatė

2Vilniaus apygardos administracinio teisme 2012-12-31 gautas pareiškėjo S. A. (toliau – ir pareiškėjas) skundas, kuriame jis prašo teismo išduoti jam nacionalinę vizą D, kad galėtų atvykti į Lietuvą ir dirbti UAB „Rovelta“ Vilniuje.

3Paduotas skundas atitiko ne visus Administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ABTĮ) reikalavimus, todėl 2013-01-04 teismo nutartimi pareiškėjui buvo nustatytas terminas iki 2013-01-18 pašalinti skundo trūkumus: pareiškėjas turi tiksliai ir aiškiai suformuluoti skundo reikalavimą; reikalavimą pagrįsti faktinėmis aplinkybėmis ir pateikti tai patvirtinančius įrodymus; pateikti skundo su priedais egzempliorių (kopijų) tiek, kad juos būtų galima įteikti kiekvienai proceso šaliai ir dar liktų egzempliorius teisme; skundo priedai, surašyti anglų kalba, teismui turi būti pateikti išversti į valstybinę lietuvių kalbą ir įstatymo nustatyta tvarka patvirtinti jų vertimai. Taip pat nurodyti ir pateikti teismui konkretų skundžiamą aktą, jo priėmimo datą, numerį, bei rašytinius įrodymus patvirtinančius, kada tokį sprendimą pareiškėjas gavo Praleidus įstatyme nustatytą skundo padavimo terminą, teismui pateikti motyvuotą ir įrodymais pagrįstą prašymą terminą atnaujinti. Pareiškėjo išduotas įgaliojimas M. I. atstovauti jam dėl nacionalinės vizos D neišdavimo turi būti notariškai patvirtintas.

4Pagal ABTĮ 37 straipsnio 1 dalį, jeigu skundas neatitinka ABTĮ 23, 24 ir 39 straipsnių reikalavimų, nutartimi nustatomas terminas trūkumams pašalinti. Jeigu per teismo nustatytą terminą skundo trūkumai nepašalinami, skundas laikomas nepaduotu ir teisėjo nutartimi grąžinamas pareiškėjui.

5Pareiškėjas iki šiol nepašalino teismo nutartyje nustatytų skundo trūkumų, nesikreipė dėl termino pratęsimo nustatytiems trūkumams pašalinti, todėl pareiškėjo skundas laikytinas nepaduotu ir grąžintinas pareiškėjui.

6Vadovaudamasi Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 str. 1 d.,

Nutarė

7S. A. skundą laikyti nepaduotu.

8Nutarčiai įsiteisėjus, patikslintą skundą su priedais grąžinti pareiškėjui. Taip pat grąžinti pareiškėjui 100,00 Lt (vieno šimto litų) dydžio žyminį mokestį sumokėtą 2012-12-31 mokėjimo nurodymu Nr. 324148

9Išaiškinti, kad ši nutartis neužkerta kelio pareiškėjui pakartotinai kreiptis į teismą su skundu, atitinkančiu Administracinių bylų teisenos įstatymo reikalavimus.

10Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Proceso dalyviai