Byla e2YT-31078-861/2018
Dėl antstolio Donato Kisieliaus veiksmų, suinteresuoti asmenys antstolis Donatas Kisielius, UAB „Senamiesčio ūkis“

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Donata Kravčenkienė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su pareiškėjos E. R. skundu dėl antstolio Donato Kisieliaus veiksmų, suinteresuoti asmenys antstolis Donatas Kisielius, UAB „Senamiesčio ūkis“,

Nustatė

2pareiškėja skundu prašė panaikinti 2018-07-20 patvarkymą Nr. S-18-174-13352 ir vykdomąją bylą Nr. 0174/18/01818 nutraukti, nes ji ketina paduoti kasacinį skundą.

3Antstolis su skundu nesutiko. Nurodė, kad įstatymo normos nesuponuoja antstoliui nei pareigos, nei teisės sustabdyti vykdymo veiksmus ar nutraukti vykdomąją bylą dėl to, kad proceso šalis ateityje ketina skųsti įsiteisėjusį teismo sprendimą.

4Suinteresuotas asmuo su pareikštu skundu nesutiko.

5Skundas atmestinas.

6Remiantis bylos duomenimis nustatyta, kad antstolis Donatas Kisielius vykdo vykdomąją bylą Nr. 0174/18/01818 dėl skolos išieškojimo iš skolininkės E. R. išieškotojo UAB „Senamiesčio ūkis“ naudai. Pareiškėja prašo nutraukti vykdomąją bylą, nes ji ketina paduoti kasacinį skundą.

7CPK 651 straipsnio 1 dalis nurodo, kad antstolis, gavęs vykdyti vykdomąjį dokumentą, per tris darbo dienas, o skubaus vykdymo atvejais – nedelsdamas patikrina, ar nėra akivaizdžių kliūčių vykdomajam dokumentui priimti ir vykdymo veiksmams pradėti. Nenustatęs CPK 651 straipsnio 2 dalyje nurodytų kliūčių, antstolis patvarkymu priima vykdomąjį dokumentą ir pradeda jį vykdyti. Pareiškėja nenurodė, dėl kurio iš CPK 651 straipsnio 2 dalies punkto antstolis negalėjo priimti vykdyti vykdomojo dokumento. Pažymėtina, kad net kasacinio skundo padavimas savaime nesustabdo vykdymo proceso – vykdymo procesas gali būti sustabdytas tik CPK 363 straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka, nes apeliacinės instancijos teismo sprendimas ar nutartis įsiteisėja nuo jų priėmimo dienos (CPK 331 straipsnio 6 dalis). Be to, net sustabdžius vykdymo veiksmus, vykdomoji byla nenutraukiama – vykdomoji byla gali būti nutraukiama tik CPK 629 straipsnyje numatytais atvejais.

8Remiantis tuo, kas išdėstyta, teismas sprendžia, kad pareiškėjos skundas dėl antstolio Donato Kisieliaus veiksmų yra nepagrįstas ir netenkintinas.

9Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290 – 292 straipsniais,

Nutarė

10pareiškėjos E. R. dėl antstolio Donato Kisieliaus veiksmų atmesti.

11Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai