Byla 2YT-630-367/2017
Dėl daikto pripažinimo bešeimininkiu ir perdavimo valstybės nuosavybėn

1Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Raimonda Pauparienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal pareiškėjo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareiškimą suinteresuotam asmeniui Valstybinė mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, dėl daikto pripažinimo bešeimininkiu ir perdavimo valstybės nuosavybėn.

2Teismas

Nustatė

3Pareiškėjas savo pareiškimu prašo pripažinti transporto priemonės kėbulą, bešeimininkiu turtu ir perduoti valstybės nuosavybėn.

4Suinteresuotas asmuo atsiliepimu į pareiškimą nurodė, kad neprieštarauja pareiškimui.

5Byla nagrinėtina rašytinio proceso tvarka (CPK 443 str. 5 d.). Pareiškėjas ir suinteresuotas asmuo apie rašytinį procesą yra informuoti pranešimais specialiame interneto tinklalapyje (CPK 130 str., 153 str. 2 d.).

6Pareiškėjas pareiškime nurodo, kad Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau ir Tauragės AVPK) 2015-10-16 Turto perdavimo-priėmimo aktu Nr. 106 įtraukė į apskaitą transporto priemonės kėbulą, kuris buvo rastas ( - ). Transporto priemonės kėbulas buvo nuvežtas į saugojimo aikštelę. Ant kėbulo nėra transporto priemonės identifikacinio numerio, todėl jo savininko nustatyti nėra galimybės.

7Pareiškimas tenkintinas visiškai.

8Bylos medžiaga nustatyta, kad transporto priemonės kėbulas, kuris buvo rastas ( - ), buvo nuvežtas į saugojimo aikštelę. Ant kėbulo nėra transporto priemonės identifikacinio numerio, todėl jo savininko nustatyti nėra galimybės. Šiuo metu yra suėję daugiau nei vieneri metai nuo minėto turto įtraukimo į Tauragės AVPK apskaitą, jo savininkai nežinomi.

9Lietuvos Respublikos CK 4.58 str. 1 d., numato, kad daiktas, kaip bešeimininkis gali būti perduotas tik valstybei arba savivaldybėms teismo sprendimu, priimtu pagal finansų, kontrolės arba savivaldybės institucijos pareiškimą, pateikiamą teismui suėjus vieneriems metams nuo tos dienos, kurią daiktas įtrauktas į apskaitą, jeigu atskirų įstatymų nenustatyta kitaip.

10Pareiškėjas šiuo pareiškimu kreipėsi praėjus daugiau kaip vieneriems metams nuo transporto priemonės kėbulo įtraukimo į Tauragės AVPK apskaitą. Pareiškėjas savo reikalavimo pagrįstumą ir teisėtumą visiškai įrodė leistinais rašytiniais įrodymais (CPK 536 str.). Minėto turto savininkai, sąžiningi įgijėjai ar teisėti valdytojai nežinomi, todėl šis transporto priemonės kėbulas pripažintinas bešeimininkiu turtu ir perduotinas valstybės nuosavybėn ( CPK 537 str.).

11Bylinėjimosi išlaidos padengtinos iš valstybės biudžeto lėšų.

12Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CK 4.57 str., 4.58 str., Lietuvos Respublikos CPK 259-260 str., 263-268 str., 270 str., 537 str., teismas

Nutarė

13Pareiškimą patenkinti visiškai.

14Pripažinti transporto priemonės kėbulą pagal Turto perdavimo-priėmimo aktą Nr. 106, bešeimininkiu turtu ir perduoti jį valstybės nuosavybėn.

15Bylinėjimosi išlaidas padengti iš valstybės biudžeto lėšų.

16Sprendimas per 30 d. nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Tauragės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai