Byla 2-32168-960/2018
Dėl sprendimo panaikinimo ir pripažinimo, priėmimo klausimą

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Dariuš Lučinski, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovo UAB „TAVC“ ieškinio atsakovui R. B. dėl sprendimo panaikinimo ir pripažinimo, priėmimo klausimą,

Nustatė

2Ieškovas kreipėsi į teismą su ieškiniu prašydamas panaikinti 2018 m. liepos 20 d. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nutarimą, kuriuo buvo tenkintas atsakovo reikalavimas ir išnagrinėjus ginčą iš esmės atmesti atsakovo reikalavimą, priteisti bylinėjimosi išlaidas.

3Ieškinį atsisakoma priimti.

4Ieškovas atsakovu nurodė R. B., kurio gyvenamoji vieta yra Jungtinėje Karalystėje. CPK 29 straipsnis įtvirtina bendrą taisyklė, jog ieškinys pareiškiamas pagal atsakovo gyvenamąją vietą. Susipažinus su ieškinyje nurodytomis aplinkybėmis matyti, jog ginčas yra kilęs iš vartojimo teisinių santykių, todėl remiantis 2012 m. gruodžio 12 d. Europos parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1212/2012 dėl jurisdikcijos ir teismo sprendimų civilinėse ir komercinėse bylose pripažinimo ir vykdymo (Briuselis I) 18 straipsnio 2 dalimi ieškinys vartotojui gali būti pareikštas tik valstybės narės, kurioje yra vartotojo nuolatinė gyvenamoji vieta, teismuose. Teismas įvertinęs šias aplinkybes, daro išvadą, jog ieškovo ieškinys, pareikštas vartotojui, kurio gyvenamoji vieta yra Jungtinėje Karalystėje, yra teismingas Jungtinės Karalystės teismams.

5Atsižvelgiant į išdėstytus motyvus, ieškinį atsisakytina priimti kaip neteismingą Vilniaus miesto apylinkės teismui (CPK 137 straipsnio 2 dalies 2 punktas). Ieškovui išaiškinama teisė su ieškiniu kreiptis į Jungtinės Karalystės kompetentingą teismą.

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 290-292 straipsniais, teismas,

Nutarė

7Atsisakyti priimti ieškovo ieškinį.

8Nutartis per 7 dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai