Byla 1-281-245/2017
Dėl nuo jo valios nepriklausančių aplinkybių, buvo sulaikytas policijos pareigūnų, tuo J. V. M. padarė 281 eurų turtinę žalą, tai yra nukentėjusiajam J. V. M. bendrai padarė 1285 eurų turtinę žalą

1Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Kęstutis Dargužis, sekretoriaujant Ingai Mieldažytei, dalyvaujant prokurorui Andriui Brasui, nukentėjusiesiems J. V. M. ir Ž. Š., viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje

2A. M., asmens kodas ( - ) gimęs ( - ), lietuvis, Lietuvos Respublikos pilietis, gyvenantis ( - ), deklaruota gyvenamoji vieta ( - ), nevedęs, profesinio išsilavinimo, nedirbantis, neteistas, kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str. 2 d., 254 str. 1 d., 286 str.

3Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą,

Nustatė

4Kaltinamasis A. M. 2017 m. kovo 13 d. laikotarpiu nuo 21.00 val. iki 23.55 val. ( - ), būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (1.17 promilių girtumas), kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, įsibrovė per neužrakintas duris į J. V. M. priklausančius tris garažus ir iš jų pagrobė: benzininę žoliapjovę (trimerį) "SUPTEC G522L" 50 eurų vertės; benzininį pjūklą "( - ) 130 eurų vertės; benzininį pjūklą "STIHL MS 180" 144 eurų vertės, benzininį pjūklą "STIHL MS 280" 250 eurų vertės; dviratį TRIAX rėmo Nr. ( - ) 200 eurų vertės; dviratį CENTANO rėmo Nr. ( - ) 200 eurų vertės; kojinę pompą 20 eurų vertės; ragą 10 eurų vertės; ragų ir ilčių fragmentus (beverčiai), tuo nukentėjusiajam J. V. M. padarė 1004 eurų turtinę žalą.

5Taip pat, tuo pačiu metu, toje pačioje vietoje-( - ), būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (1.17 promilių girtumas), kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, įsibrovęs per neužrakintas duris į J. V. M. priklausančius tris garažus iš jų pasikėsino pagrobti: dviratį JIROK AMERICAN (be rėmo numerio) 100 eurų vertės; dviratį MAVERICK MTB (be rėmo numerio) 100 eurų vertės; elektrinį pjūklą "ROYAL EINHELL KSE2000/1" Nr. ( - ) 70 eurų vertės; 2 vnt. metalinius 20 l talpos kanistrus po 5 eurų vertės; plastikinį bakelį su 1 l benzino 1 euro vertės; juos išnešęs padėjo prie kieme esančio krūmo, tačiau savo nusikalstamos veikos nebaigė dėl nuo jo valios nepriklausančių aplinkybių, buvo sulaikytas policijos pareigūnų, tuo J. V. M. padarė 281 eurų turtinę žalą, tai yra nukentėjusiajam J. V. M. bendrai padarė 1285 eurų turtinę žalą.

6Kaltinamojo A. M. veika kvalifikuojama pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str. 2 d.

7Taip pat, kaltinamasis A. M. 2017 m. kovo 13 d. laikotarpiu nuo 21.00 val. iki 23.55 val., ( - ), būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (1.17 promilių girtumas), kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, įsibrovė per neužrakintas duris į J. V. M. priklausantį garažą ir iš jo pagrobė du šaunamuosius ginklus tinkamus atlikti pavienius šūvius, tai yra, pramoninės gamybos 8.0 mm kalibro dujinį pistoletą UMAREX mod. "Napaleon" Nr. ( - ) (Italija), skirtą šaudyti pistoletiniais 8 mm kalibro dujiniais bei garsiniais (signaliniais) šoviniais ir pramoninės gamybos dujinį revolverį UMEREX Mod. CHAMPION Nr. ( - ) (Italija) skirtą šaudyti revolveriniais 9 mm kalibro dujiniais bei garsiniais (signaliniais) šoviniais, bei tris ginklus netinkamus šaudymui: pneumatinį pistoletą MP-654K Nr. ( - ); dujinį revolverį KURIER Nr. ( - ) (Vokietija); pneumatinį pistoletą UMAREX RO 72 Nr. ( - ) (Italija) ir dvi ginklo dalis: pramoninės gamybos, dvivamzdžio, vienašūvio, lygiavamzdžio, 16-o kalibro nenustatyto modelio medžioklinio šautuvo Nr. ( - ) atramą; pramoninės gamybos, dvivamzdžio, vienašūvio, lygiavamzdžio, 16-o kalibro nenustatyto modelio medžioklinio šautuvo Nr. ( - ) atramą.

8Kaltinamojo A. M. veika kvalifikuojama pagal Lietuvos Respublikos BK 254 str. 1 d.

9Taip pat, kaltinamasis A. M. 2017 m. kovo 14 d. apie 3.30 val. ( - ), būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (1.17 promilių girtumas), kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, nevykdė teisėtų Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato policijos pareigūno reikalavimų, panaudodamas fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui, tai yra, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato vyriausiajam patruliui Ž. Š. sulaikant jį dėl nusikalstamos veikos padarymo, sakant "policija stok" į tai nereagavo, vyriausiajam patruliui Ž. Š. sugriebus už rankos ir striukės aktyviais veiksmais vengė sulaikymo- stūmė pareigūną Ž. Š., pargriautas ant žemės spyrė Ž. Š. į dešinį riešą, dėl ko nukentėjusiajam Ž. Š. buvo padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas pasireiškęs dešinio riešo sumušimu.

10Kaltinamojo A. M. veika kvalifikuojama pagal Lietuvos Respublikos BK 286 str.

11Kaltinamasis A. M. kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad 2017-03-13 apie 21 val. būdamas neblaivus, vaikščiodamas po ( - ) gatvėje pastebėjo neužrakintus garažų duris, todėl užėjęs į pirmą garažą, jame pamatė keturis dviračius, ant stalo kojinę pompą, ant lentynos sudėtus tris benzopjūklus, vieną elektrinį pjūklą, du tuščius metalinius kanistrus, vieną plastikinį bakelį su benzinu. Antrame garaže rado bei pavogė ragą ir ragų fragmentus. Trečiame garaže rado ir pavogė trimerį. Grįžęs į pirmąjį garažą, iš ten pavogė dviratį, vieną benzopjūklą ir kojinę pompą. Šiuos daiktus parsivežė pas save į butą, ( - ). Palikęs daiktus ir ištuštinęs kuprinę vėl grįžo į garažą, iš kurio pavogė ragus ir radęs į skudurą suvyniotus ginklus: tris pistoletus, du revolverius ir dvi ginklo dalis, nusprendė juos pavogti, susidėjo į savo kuprinę. Po to grįžęs į pirmąjį garažą, iš ten pavogė dviratį, du benzopjūklus ir vėl kiemais, juos parsivežė ant dviračio į savo butą. Palikęs daiktus, trečią kartą grįžo atgal į garažą pavogti likusius daiktus. Iš garažo išsivarė likusius du dviračius, išsinešė elektrinį pjūklą, du metalinius kanistrus ir vieną plastikinį bakelį su benzinu ir juos padėjo prie krūmo. Pasidėjęs daiktus, grįžo atgal pasiimti savo kuprinės su pakrautu medumi, tačiau tuo metu kieme įsijungė šviesa. Išsigandęs įlipo į namo balkoną ir ten pasislėpė. Netrukus atvažiavo policija, apie 3.30 val. kažkas jį pastebėjo ir pradėjo šaukti, kad vagis yra balkone. Išsigandęs, kad gali būti sulaikytas, iššoko iš balkono ir bandė bėgti, tačiau policijos pareigūnas griebė už striukė. Vengdamas sulaikymo, būdamas pareigūno pargriautas ant žemės ir muistydamasis galėjo įspirti pareigūnui.

12Kaltinamasis A. M. savo parodymus patvirtino parodymų patikrinimo vietoje metu (t. 1 b. l. 144-150).

13Nukentėjusysis J. V. M. parodė (parodymai perskaityti BPK 291 str. tvarka), kad 2017 m kovo 13 d. apie 14 val. buvo garažuose, o išeidamas uždarė garažų duris, užkabino pakabinamas spynas tik jų neužrakino. Apie 23 val. 55 min. kaimynė L. P. pasakė, kad prie jos namo stovi dviratis. Pamatė gulinčius du dviračius, du metalinius kanistrus, vieną plastikinį kanistrą su benzinu ir elektrinį pjūklą. Daiktai buvo iš jo garažo. Įėjęs į vieną garažą pamatė svetimą kuprinę, kurioje buvo įdėti keli indeliai medaus. Įėjęs į kitą garažą, pamatė, kad nėra keturių dviračių, iš kurių du buvo rasti lauke ant žolės ir trijų benzininių pjūklų, bei vieno elektrinio pjūklo, šis buvo taip pat rastas lauke ant žolės. Dėl vieno dviračio padaryta 200 eurų turtinė žala, dėl abiejų padaryta 400 eurų turtinė žala. Du pavogti benzininiai pjūklai buvo STIHL, vienas buvo mažas - 170 modelis, o kitas didesnis - 250 modelis. Dėl mažesnio pjūklo padaryta 144 eurų turtinė žala, o dėl didesnio pjūklo padaryta 230 eurų turtinė žala. O trečias pjūklas buvo SOLO firmos, dėl jo padaryta 130 eurų turtinė žala. Esant policijos pareigūnams (2017-03-14 apie 3.30 val.) į lauką išbėgo anūkė, kuri šaukė, kad balkone yra svetimas žmogus. Vyras šoko iš balkono, tačiau jį policijos pareigūnai sulaikė. Taip pat buvo pavogta ir žoliapjovė (trimeris), dėl jo padaryta 50 eurų turtinė žala. Iš trijų garažų buvo pasikėsinta pavogti: dviratį "JIROK AMERICAN" (identifikacinio numerio nėra) 100 eurų vertės; dviratį "MAVERICK MTB" (identifikacinio numerio nėra) 100 eurų vertės; 2 vnt. 20 litrų talpos metalinius kanistrus 10 eurų vertės (1 vnt. vertė 5 eurai); plastikinį 5 litrų bakelį su 1 l benzino 1 eurų vertės; elektrinį pjūklą "ROYAL Einhell KSE 2000/1" Nr. ( - ) 70 eurų vertės; 4 kg medaus, kuris buvo kibirėliuose (1 kib.- 1 kg medaus, 1 kg medaus vertė 5 eurai), viso medaus vertė - 20 eurų. Taip pat buvo pavogta kojinė pompa, kurios vertė 20 eurų. Taip pat vėliau pastebėjo, kad iš garažo dingo vienas ragas, kurio vertė 10 eurų, bei ragų ir ilčių likučiai, kurie beverčiai; kad garaže radęs kuprinę, kurioje buvo sukrautas aukščiau minėtas medus (4 kg), ją pateikė pareigūnams. Kam priklauso iš garažo pavogti ginklai: pneumatinis pistoletas MP-654K Nr. T00109882; dujinis pistoletas UMAREX "Napaleon" Nr. ( - ); dujinis revolveris UMAREX CHAMPION Nr. ( - ); dujinis revolveris KURIER Nr. ( - ); pneumatinis pistoletas UMAREX RO 72 Nr. ( - ), bei medžioklinio šautuvo Nr. 1058 atrama ir medžioklinio šautuvo Nr. ( - ) atrama, nežino. Šiuo garažu naudojasi žentas G. P., bet ar tai jo tie šautuvai nežino. Civilinio ieškinio byloje nereiškia, kadangi daiktai grąžinti, žala nepadaryta (t. b. l. 42,43, 45-47).

14Nukentėjusysis Ž. Š. parodė (parodymai perskaityti BPK 291 str. tvarka), kad 2017-03-14 apie 1.19 val. nuvykus į įvykio vietą, nukentėjusiojo J. V. M. žentas G. P. parodė praviras garažo duris, bei paaiškino, kad jos nebuvo užrakintos, tik buvo įkabinta pakabinama spyna, kad apžiūrėję garažą, jie pasigedo keturių dviračių, trijų motorinių pjūklų, trimerio, dviejų kuro metalinių talpų. Vėliau kieme, šalia krūmų rado du dviračius, vieną pjūklą, dvi metalines talpas. Namo kieme kalbant su kolegomis, išgirdo iš namo išbėgančios moters šauksmą "padėkit, kažkas yra balkone". Pakėlus galvą pamatė namo balkone (antrame aukšte) vyrą, kuris šoko iš jo ant žemės ir bandė pabėgti. Jis pareikalavo sustoti, sakydamas "policija stok". Pilietis į tai nereagavo, todėl sugriebęs už rankos ir striukės bandė jį sulaikyti, tačiau šis ir toliau aktyviais savo veiksmais priešinosi bandydamas išvengti sulaikymo - stūmė rankomis ir bandė ištrūkti. Dėl ko šio piliečio atžvilgiu buvo panaudoti kovinių imtynių veiksmai, pilietis buvo pargriautas ant žemės. Tačiau vyras ir toliau vengdamas sulaikymo pargriautas ant žemės spyrė vieną kartą į dešinį riešą. Šio piliečio atžvilgiu buvo panaudota spec. priemonė - antrankiai ir jis buvo sulaikytas. Nustačius asmenybę paaiškėjo, kad tai A. M.. Dėl A. M. spyrio ištino riešas, skaudėjo, todėl 2017-03-14 kreipėsi į medikus, kur po apžiūros buvo išleistas gydytis bei išduotas nedarbingumo pažymėjimas. Kiemas, kuriame buvo įvykdyta vagystė, bei teritorija prie balkono A. M. sulaikymo metu buvo apšviesta, pats vilkėjo tarnybinę uniformą, šviesą atspindinčią liemenę su užrašais "POLICIJA" (t. 1 b. l. 50,51).

15Liudytojas R. J. parodė (parodymai perskaityti BPK 291 str. tvarka) taip pat, kaip ir nukentėjusysis Ž. Š. (t. 1 b. l. 55,56).

16Liudytojas G. P. parodė (parodymai perskaityti BPK 291 str. tvarka) taip pat, kaip ir nukentėjusysis J. V. M.. Jis taip pat parodė, kad su nukentėjusiuoju naudojasi bendrai uošviui J. V. priklausančiais trimis garažais. Anksčiau jais naudojosi šiuo metu mirę J.V. M. žentai V. A. ir A. G.. Juose laiko įvairių daiktų. Kam priklauso iš garažo pavogti ginklai: pneumatinis pistoletas MP-654K Nr. ( - ); dujinis pistoletas UMAREX "Napaleon" Nr. ( - ); dujinis revolveris UMAREX CHAMPION Nr. ( - ); dujinis revolveris KURIER Nr. ( - ); pneumatinis pistoletas UMAREX RO 72 Nr. ( - ), bei medžioklinio šautuvo Nr. ( - )atrama ir medžioklinio šautuvo Nr. 71233 atrama, nežino, bet tikrai ne jam. Šiuo metu garažais naudojasi tik pats ir uošvis J. V. M., o anksčiau naudojosi dar du J.V. M. žentai. (t. 1 b. l. 58,59).

17Vaizdo įrašo apžiūros protokole užfiksuota jog Alytaus apskr. VPK Birštono PK, 102 kabinete, INTEL kompiuteryje Nr. ( - ) apžiūrėti Birštono policijos komisariato lauko vaizdo stebėjimo kamerų (CAM10 ir CAM 12) 2017-03-13 vaizdo įrašai. Nustatyta, kad vaizdo įrašų laikas nuo realaus laiko skiriasi - atsilieka 16 min., todėl minėtas skirtumas yra pridedamas prie vaizdo įraše esamo laiko ir vaizdo įrašas aprašomas realiu laiku. Peržiūrėjus vaizdo kameros CAM10, kuri stebi prie Birštono policijos komisariato (( - )) esančią automobilių stovėjimo aikštelę, esančią prie ( - ) gatvės ir apima dalį ( - ) gatvės, bei komisariato pastato dalį (įėjimą) nustatyta, kad lauke tamsu, bet aikštelė apšviesta gatvės šviestuvais; 22:05:50 val. šaligatviu ateina žmogus, vyras, kuris varosi dviratį, jis 22:06:07 val. persivaro dviratį per ( - ) gatvę, praeina automobilių stovėjimo aikštelę; ant dviračio matyti, jog vežasi oranžinės spalvos benzopjūklą, ant nugaros nešasi kuprinę, jis praeina pro komisariato įėjimą ir užeina už pastato kampo. Peržiūrėjus vaizdo kameros CAM12, kuri stebi Birštono policijos komisariato kitą pastato dalį, kuriame yra komisariato garažas ir teritoriją prie jo - vidinį kiemą (( - )), vaizdo įrašą nustatyta, kad 2017-03-13 22:07:00 val. įsijungia nuo judesio sureagavęs prie komisariato garažo esantis šviestuvas ir matoma, kaip iš po Birštono policijos komisariato pastato kampo išeina tas pats vyras stumdamas tą patį dviratį ir nešinas tuos pačius daiktus. Asmens tapatybės dėl naktį prastos vaizdo įrašo kokybės identifikuoti nėra galimybės (b.l. 60-64).

18Daiktų - kuprinės apžiūros protokole užfiksuota Alytaus apskr. VPK Birštono PK 105 kabinete apžiūrėta 2017-03-15 nukentėjusiojo J. V. M. pateikta kuprinė. Nustatyta, kad kuprinė yra medžiaginė, juodos spalvos, uždaroma ir atidaroma juodos spalvos užtrauktuku. Kuprinės priekio viršutinėje ir apatinėje dalyse yra po horizontalų juodos spalvos 4 cm pločio limpantį diržą/juostą, kurių vienas galas yra įsiūtas (gamykliniu būdu) į kuprinę, kitas perverstas per juodos spalvos plastikinę kilpą. Ant apatinio diržo/juostos yra gamykliniu būdu baltais siūlais išsiuvinėtas užrašas "DCSHOECOUSA". Virš jo dešinėje pusėje taip pat gamykliniu būdu baltais siūlais išsiuvinėtas logotipas/ornamentas. Kuprinės šonuose yra šoninės kišenės (iš tinklelio), viršuje rankena. Kuprinės nugarinėje pusėje abu diržai yra juodos spalvos, reguliuojami. Kuprinės diržai yra prailginti iki maksimumo. Ant vieno iš diržų yra logotipas/ornamentas. Kuprinės išorė yra purvina, dėmėta, kuprinės medžiagoje (tinklelyje) yra lapų, smilgų, trupinių likučių. Nuo kuprinė sklinda nešvaros dvokas. Atitraukus kuprinės užtrauktuką, jos viduje rasta juodos spalvos, megztos (dvigubos) pirštinės - 1 pora. Išmatavimai (matuota neištempiant): pirštinės kraštas - 8 cm pločio, riešo plotis - 8 cm., delno plotis - 11,5 cm, nuo pirštinės apačios krašto iki didžiojo piršto galo yra 24 cm. Abiejų pirštinių delnų pusė ypatingai purvina, aplipusios šiukšlėmis, žemėmis, viršus mažiau. Kuprinės vidaus priekinėje ir nugarinėje pusėje yra po kišenę, kurias apžiūrėjus rasta (kišenėje esančioje kuprinės viduje prie nugarinės dalies) A. M. vardu suteiktų UAB "( - )" paslaugų laikotarpiu nuo 2017-02-01 - 2017-02-28 dokumentai, mokėjimo nurodymas, bei už paslaugas sumokėtas UAB "( - )" kvitas. Padarytos šių dokumentų kopijos (6 lapai). Kuprinės vidus taip pat purvinas, yra trupinių, smulkių šiukšlių, sklinda nešvaros dvokas (b. l. 68-77).

19Specialisto išvadoje 2017-04-19 Nr. 52-(U-340)-IS1-78 konstatuota, jog tirti pateiktas pistoletas Nr. ( - ) yra pramoninės gamybos, 4,5 mm kalibro pneumatinis CO2 pistoletas MP-654K Nr. ( - ) (Rusija). Pistoletas skirtas šaudyti 4,5 mm kalibro sferinėmis (BB tipo) kulkomis, skirtomis pneumatiniams ginklams. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos ginklų it šaudmenų kontrolės įstatymu tirti pateiktas pramoninės gamybos 4,5 mm kalibro pneumatinis ginklas. Tyrimui pateikto pistoleto CO2 balionėlis yra tuščias, todėl pateiktoje būklėje šis ginklas yra netinkamas šaudyti. AVPK KTS šiuo metu tokių balionėlių nėra, dėl šios priežasties nustatyti ar šis ginklas yra tinkamas šaudyti nėra galimybės. Tirti pateiktas pistoletas Nr.172432 (užduotyje Nr. ( - )) yra pramoninės gamybos, 8.0 mm kalibro dujinis UMAREX mod. ??Napoleon‘‘ pistoletas Nr. 172432 (Italija), skirtas šaudyti pistoletiniais 8 mm kalibro dujiniais bei garsiniais (signaliniais) šoviniais. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu šis pistoletas yra priskiriamas šaunamiesiems ginklams, C ginklų kategorijai. Dėl pistoleto skeliamosios užkabos bei nuleistuko svirtelės danties kontaktinių paviršių išsidėvėjimo pateiktas pistoletas standartiniu būdu (gaidukui užfiksavus kovinėje padėtyje bei nuspaudus nuleistuką) šaudyti netinkamas. Ginklas tinkamas atlikti pavienius šūvius nuspaudus nuleistuką bei ranka atlaužiant gaiduką iki galo ir jį paleidžiant. Tirti pateiktas revolveris Nr. 260756 yra pramoninės gamybos, dujinis revolveris UMAREX Mod. CHAMPION Nr. ( - ) (Italija), skirtas šaudyti revolveriniais 9 mm kalibro dujiniais bei garsiniais (signaliniais) šoviniais. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu šis revolveris yra priskiriamas šaunamiesiems ginklams, C ginklų kategorijai. Dėl revolverio būgnelio pasukimo mechanizmo sutrikimo pateiktas revolveris standartiniu būdu šaudyti netinkamas. Ginklas tinkamas atlikti pavienius šūvius ranka pasukus būgnelį ir atlaužiant gaiduką iki galo bei spaudžiant nuleistuką. Tirti pateiktas revolveris Nr. ( - ) yra pramoninės gamybos, dujinis revolveris KURIER Nr. ( - ) (Vokietija), skirtas šaudyti revolveriniais 9 mm kalibro dujiniais bei garsiniais (signaliniais) šoviniais. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu šis revolveris yra priskiriamas šaunamiesiems ginklams, C ginklų kategorijai. Dėl konstruktyvios ginklo mechanizmų ir dalių sąveikos nebuvimo (neatsilenkia būgnelis, neveikia būgnelio pasukimo mechanizmas, neveikia paleidžiamasis-skeliamasis mechanizmas), pateiktoje būklėje tirti pateiktas revolveris KURIER Nr. ( - ) šaudymui yra netinkamas. Tirti pateiktas pistoletas Umarex Nr. ( - )yra pramoninės gamybos, 4 mm kalibro pneumatinis pistoletas UMAREX RO 72 Nr. ( - ) (Italija). Ginklas skirtas šaudyti 4,5 mm (.177) kalibro kulkomis, skirtomis pneumatiniams ginklams. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu tirti pateiktas pramoninės gamybos 4,5 mm kalibro pneumatinis pistoletas UMAREX RO 72 Nr. ( - ) priskiriamas pneumatiniams nešaunamiesiems ginklams, D ginklų kategorijai. Dėl konstruktyvios ginklo mechanizmų ir dalių sąveikos nebuvimo (neveikia oro suspaudimo mechanizmas), pateiktoje būklėje tirti pateiktas pneumatinis pistoletas UMAREX RO 72 Nr.234594 šaudymui yra netinkamas. Tirti pateiktas ginklo dalis (atrama) Nr.?1058 yra pramoninės gamybos, dvivamzdžio, vienašūvio, lygiavamzdžio, 16-o kalibro nenustatyto modelio medžioklinio šautuvo Nr. ?1058 atrama. Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu tirti pateikta atrama yra C kategorijos šaunamojo ginklo dalis. Tirti pateiktas ginklo dalis (atrama) Nr. 71233 yra pramoninės gamybos, dvivamzdžio, vienašūvio, lygiavamzdžio, 16-o kalibro nenustatyto modellio medžioklinio šautuvo Nr. ( - ) atrama. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu tirti pateiktas atrama yra C kategorijos šaunamojo ginklo dalis (t. 1 b. l. 106-113).

20Daiktų apžiūros protokole užfiksuota, jog Alytaus apskr. VPK Birštono PK garaže apžiūrėti daiktai rasti 2017-03-14 įvykio vietos Nr. 2, esančios ( - ). Nustatyta, kad: 1) Benzininė žoliapjovė - trimeris - "SUPTEC G522L", 8KW, Italy, unikalaus numerio nėra, aliuminio rėmas, variklio apdailos detalės ir apsauginis skydas - plastikiniai, raudonos/juodos spalvos, bakelyje yra trečdalis benzino. Ant žoliapjovės - trimerio yra pridžiūvusių pjautos žolės likučių. 2) Benzininis pjūklas "( - ) ant jo pjūklo yra užrašas "OREGOM ( - ) Ant pjūklo matyti likusių priklijuotų gamyklinių etikečių, bet ant jų užrašų nėra, nusitrynę. 3) Benzininis pjūklas "STIHL MS 180", oranžinės/juodos spalvos, ant pjūklo uždėtas apsaugos dėklas, jis aplūžęs. Ant apsauginio skydelio yra gamyklinis techninių duomenų lipdukas, ant jo yra numeris - ( - ). 4) Benzininis pjūklas "STIHL MS 280", oranžinės/juodos spalvos, ant pjūklo uždėtas apsaugos dėklas, jis aplūžęs. Ant apsauginio skydelio yra gamyklinis techninių duomenų lipdukas, ant jo yra numeris - ( - ). 5) Dviratis TRIAX, rėmo Nr. ( - ), bordo spalvos. Ant bagažinės ir balnelio pritvirtintas standus užraktas/spyna. 6) Dviratis CENTANO, rėmo Nr. ( - ), mėlynos/juodos spalvos, bėginis, rankiniai stabdžiai, vairo rankenos apiplyšę.7) Pompa - kojinė, metalinė, su matavimo skydeliu, unikalaus numerio nėra. 8) Ragas, pilkos/juodos/baltos spalvos, trijų šakų. 9) Plastikinis geltonos ir juodos spalvos maišeliai (sudėti vienas į kitą), kuriame yra ragų, ilčių likučiai, 27 vnt., įvairių formų (t. 1 b. l. 82-88).

21Specialisto išvadoje Nr. G341/2017(06) nustatyta Ž. Š. dešinio riešo sumušimas. šis sužalojimas vertinamas kaip nežymus sveikatos sutrikdymas (t. 1 b. l. 117).

22Iš Įvykio vietos apžiūros protokolo matyti, jog įvykio vieta yra garažai esantys adresu ( - ), kurie yra priešais gyvenamąjį namą (10 metrų atstumu) ir yra viename pailgame mūriniame statinyje su keturiais dvivyriais vartais/durimis. Namo dešinėje ant žolės guli du dviračiai, plastikinis 5 l talpa su nedideliu kiekiu benzino, elektrinis pjūklas "Einhell", du metaliniai tušti kanistrai. Praėjime ant betoninės plytelės rasta cigaretės "LD" nuorūka. Garažai apšviečiami šviestuvu, esančiu ant gyvenamojo namo. Viename iš garažų rasta kuprinė su viduje medaus indeliais (t. 1 b. l. 14-32).

23Iš Įvykio vietos apžiūros protokolo matyti, kad 102 butas yra ( - ). Patekus į butą, 3x5 m dydžio kambaryje, jo gale, kairėje pusėje prie lango yra lova, už jos padėtas benzininis trimeris "Suptec", ant jo padėtas pilkos spalvos ragas. Lovos priekyje yra du maišeliai, viename iš jų sudėti įvairių gyvūnų ragų ir ilčių liekanos, kitame mėlynos spalvos maišelyje "Maxima" 5 ginklai ir kt. ginklų dalys, taip pat šalia guli kojinė pompa. Prie dešinės kambario sienos stovi šaldytuvas prie kurio guli du benzininiai pjūklai (Stihl ir Solo), už šaldytuvo stovi trys dviračiai. Prie kambaryje esančios viryklės guli dar vienas benzininis pjūklas Stihl. Visi galimai pavogti daiktai paimti (t. 1 b. l. 33-40).

24Kaltinamajam A. M. 2017-03-14 5.22 val. nustatytas 1,17 promilių girtumas (t. 1 b. l. 92).

25Išdėstyti įrodymai patvirtina, kad kaltinamasis A. M. įsibrovė per neužrakintas duris į J. V. M. priklausančius tris garažus ir iš jų pagrobė svetimą turtą 1004 Eur vertės bei pasikėsino pagrobti svetimą turtą 281 Eur vertės. Konstatuotina, kad vagystė padaryta įsibraunant į tris patalpas, nors durys nebuvo užrakintos, kadangi įsibrovė be leidimo.

26Kaltinamasis A. M. veikė tiesiogine tyčia, kadangi pastebėjęs, jog garažų durys neužrakinti, atliko svetimo-J.V. M. turto pagrobimo objektyviosios pusės veiksmus. Kadangi grobiamo turto buvo daug, kaltinamasis nepajėgė jo iškart išgabenti iš įvykio vietos. Todėl dalis svetimo turto liko nepagrobtas. Todėl kaltinamasis A. M. nusikaltimo nebaigė dėl aplinkybių, nepriklausančių nuo kaltinamojo valios, kadangi jis buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Kaltinamasis didžiąją svetimo turto dalį buvo pagrobęs ir juo galėjo disponuoti, todėl tęstinė nusikalstama veika kvalifikuojama pagal BK 178 str. 2 d.

27Netikėti kaltinamojo A. M. parodymais, kad jis padarė šį nusikaltimą vienas, būdamas neblaivus, nėra pagrindo, kadangi jo parodymus patvirtina nuosprendyje išdėstyti įrodymai, t. y., alkotesterio parodymai, vaizdo įrašai, rasti pas kaltinamąjį daiktiniai įrodymai-pagrobtas svetimas turtas, nusikaltimo vietoje sulaikytas kaltinamasis A. M..

28Išdėstyti įrodymai patvirtina, kad kaltinamasis A. M. įsibrovė per neužrakintas duris į J. V. M. priklausantį garažą ir iš jo pagrobė du šaunamuosius ginklus tinkamus atlikti pavienius šūvius, tai yra, pramoninės gamybos 8.0 mm kalibro dujinį pistoletą UMAREX mod. "Napaleon" Nr. ( - ) (Italija), skirtą šaudyti pistoletiniais 8 mm kalibro dujiniais bei garsiniais (signaliniais) šoviniais ir pramoninės gamybos dujinį revolverį UMEREX Mod. CHAMPION Nr. ( - ) (Italija) skirtą šaudyti revolveriniais 9 mm kalibro dujiniais bei garsiniais (signaliniais) šoviniais, bei tris ginklus netinkamus šaudymui: pneumatinį pistoletą MP-654K Nr. ( - ); dujinį revolverį KURIER Nr. ( - ) (Vokietija); pneumatinį pistoletą UMAREX RO 72 Nr. ( - ) (Italija) ir dvi ginklo dalis: pramoninės gamybos, dvivamzdžio, vienašūvio, lygiavamzdžio, 16-o kalibro nenustatyto modelio medžioklinio šautuvo Nr. F1058 atramą; pramoninės gamybos, dvivamzdžio, vienašūvio, lygiavamzdžio, 16-o kalibro nenustatyto modelio medžioklinio šautuvo Nr. ( - ) atramą. Šie ginklai ir ginklų dalys buvo kaltinamojo A. M. pagrobti iš J.V. M. garažo kartu su J.V. M. turtu. Apie tai pasisakyta šiame nuosprendyje aukščiau. Šaunamieji ginklai ir šaunamųjų ginklų dalys rasti pas kaltinamąjį A. M.. Pastarasis parodė, kad būdamas įvykio vietoje matė, kad tai yra šaunamieji ginklai ir jų dalys, suprato jų paskirtį, tačiau vis vien juos pagrobė ir parsinešė į butą. Tai rodo, kad kaltinamasis nusikaltimą padarė veikdamas tiesiogine tyčia. Nusikaltimas baigtas.

29Netikėti kaltinamojo A. M. parodymais, kad jis pagrobė minėtus šaunamuosius ginklus ir šaunamųjų ginklų dalis, nėra pagrindo, kadangi jie, kaip ir kitas pagrobtas J.V. M. turtas, rasti pas kaltinamąjį. Todėl kaltinamojo A. M. veika kvalifikuota pagal Lietuvos Respublikos BK 254 str. 1 d. teisingai.

30J.V. M. parodymai, kad iš garažo pagrobti šaunamieji ginklai yra ne jo, veikos kvalifikavimui reikšmės neturi.

31Išdėstyti įrodymai patvirtina, kad kaltinamasis A. M., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (1.17 promilių girtumas), kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, nevykdė teisėtų Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato policijos pareigūno reikalavimų, panaudodamas fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui-Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato vyriausiajam patruliui Ž. Š. sulaikant jį dėl nusikalstamos veikos padarymo, sakant "policija stok" į tai nereagavo, vyriausiajam patruliui Ž. Š. sugriebus už rankos ir striukės, aktyviais veiksmais vengė sulaikymo - stūmė pareigūną Ž. Š., pargriautas ant žemės spyrė Ž. Š. į dešinį riešą, dėl ko nukentėjusiajam Ž. Š. buvo padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas pasireiškęs dešinio riešo sumušimu.

32Kaltinamasis A. M. parodė, kad jis pasipriešino policijos pareigūnui aktyviais fiziniais smurto veiksmais vengdamas sulaikymo. Neginčija, kad dėl jo veiksmų buvo sužalotas valstybės tarnautojas. Tai rodo, kad kaltinamasis nors ir nesiekė sužaloti valstybės tarnautojo, tačiau vengdamas sulaikymo padarydamas aktyvius fizinius smurto veiksmus, veikė tiesiogine tyčia. Todėl kaltinamojo A. M. veika kvalifikuota pagal Lietuvos Respublikos BK 286 str. teisingai.

33Kaltinamojo A. M. baudžiamąją atsakomybę lengvina tai, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimus ir nuoširdžiai gailisi.

34Kaltinamojo A. M. baudžiamąją atsakomybę sunkina tai, kad nusikalstamas veikas padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikaltimų padarymui.

35Skiriant kaltinamajam A. M. bausmę, atsižvelgiama į tai, kad jis padarė tris nusikaltimus, yra jo atsakomybę lengvinanti ir sunkinanti aplinkybės. Atsižvelgiant į nusikalstamos veikos pobūdį bei laipsnį, tai yra, padarytas vienas nesunkus, vienas apysunkis ir vienas sunkus nusikaltimai, nusikaltimai padaryti per trumpą laiko tarpą, jie tarpusavyje susiję, tai yra, sunkus nusikaltimas padarytas grobiant svetimą turtą ir jis padarytas iš anksto nesiruošiant. Kaltinamasis pamatęs ginklus, susigundė pagrobti juos. Taip pat atsižvelgiama į kaltinamojo asmenybę, kad nusikalstamas veikas padarė būdamas neteistas, administracine tvarka nebaustas, tačiau nedirba, nesimoko, darbo biržoje neregistruotas. Nukentėjusiajam turtinė žala nepadaryta, kadangi grąžinti pagrobti daiktai. Todėl yra pakankamas pagrindas manyti, kad bausmės tikslai bus pasiekti be realaus laisvės atėmimo.

36Įvykio vietoje rastas krepšys ir pirštinės laikytini priemonėmis padaryti nusikaltimus, todėl konfiskuotini ir sunaikintini kaip beverčiai daiktai (BPK 72 str. 2 d.).

37Ikiteisminio tyrimo metu atliktų ginklų tyrimo kaina yra 255,04 eurai, todėl jos pripažintinos proceso išlaidomis ir išieškotinos iš nuteistojo (BPK 103 str. 3 p., 105 str. 1 d.

38Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 302-308 str.,

Nutarė

39Pripažinti A. M. kaltu padarius nusikaltimus, numatytus Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso BK 254 str. 1 d., 178 str. 2 d., 286 str. ir nubausti:

40Už BK 254 str. 1 d. numatyto nusikaltimo padarymą - laisvės atėmimu 2 (dvejiems) metams;

41Už BK 178 str. 2 d. numatyto nusikaltimo padarymą - laisvės atėmimu 1 (vieneriems) metams;

42Už BK 286 str. numatyto nusikaltimo padarymą - laisvės atėmimu 3 mėnesiams.

43Vadovaujantis BK 63 str. 1 d., 4 d., bausmes subendrinti iš dalies sudedant ir paskirti laisvės atėmimą 2 (dvejiems) metams 6 mėnesiams.

44Vadovaujantis BK 641 str., paskirtą bausmę sumažinti 1/3 ir paskirti galutinę bausmę- laisvės atėmimą 1 metams 8 mėnesiams.

45Vadovaujantis LR BK 75 str., A. M. bausmės vykdymą atidėti 1 metams, įpareigojant per 2 mėnesius nuo teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos pradėti dirbti, visą bausmės atlikimo laiką neišvykti iš gyvenamosios vietos, miesto, rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, visą bausmės atlikimo laikotarpį nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

46Vadovaujantis BK 140 str. 9 d., į A. M. bausmės laiką įskaityti išbūtą sulaikyme laiką nuo 2017-03-14 iki 2017-03-15.

47Kardomąsias priemones: rašytinį pasižadėjimą neišvykti, dokumentų paėmimą ir įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje pradėjus vykdyti nuosprendį panaikinti.

48Priteisti iš A. M. Alytaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato naudai 255,04 (du šimtus penkiasdešimt penkis) Eur proceso išlaidų.

49Nuosprendžiui įsiteisėjus, daiktinius įrodymus:

501) Plastikinį butelį 0,5 l talpos; "( - )" sūrelį; plastikinį automobiliuką; žaisliuką popierėlyje; cigarečių nuorūkas, perduotus saugoti į Alytaus apskr. VPK, adresu Jotvingių g. 8, Alytus (t. 1 b. l. 78-81)-sunaikinti. Kuprinę, pirštines-konfiskuoti ir sunaikinti.

512) 2017-03-14 įvykio vietoje Nr. 2 - ( - ), rastus 5 ginklus ir jų dalis 2 vnt.: pneumatinis pistoletas MP-654K Nr. ( - ); dujinis pistoletas UMAREX Nr. ( - ); dujinis revolveris UMAREX Nr. ( - ); dujinis revolveris KURIER Nr. ( - ); pneumatinis pistoletas UMAREX RO 72 Nr. ( - ); medžioklinio šautuvo atrama N. F1058 ir medžioklinio šautuvo atrama Nr. ( - ), perduotus saugoti į Alytaus apskr. VPK, adresu Jotvingių g. 8, Alytus (t. 1 b. l. 78-81)-palikti prie išskirtos bylos kitų asmenų disponavimo ginklais teisėtumo klausimui išspręsti.

523) A. M. vardu suteiktų UAB "( - )" paslaugų dokumentus, perduotus saugoti į Alytaus apskr. VPK, adresu ( - ) (t. 1 b. l. 78-81)- grąžinti A. M..

53Nuosprendis per 20 d. nuo paskelbimo gali būti apskųstas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

54Nuosprendžio nuorašą išsiųsti Kauno apygardos prokuratūros vyriausiajam prokurorui dėl kitų asmenų disponavimo ginklais teisėtumo klausimo išsprendimo.

Proceso dalyviai
1. Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Kęstutis... 2. A. M., asmens kodas ( - ) gimęs ( - ), lietuvis, Lietuvos Respublikos... 3. Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą,... 4. Kaltinamasis A. M. 2017 m. kovo 13 d. laikotarpiu nuo 21.00 val. iki 23.55 val.... 5. Taip pat, tuo pačiu metu, toje pačioje vietoje-( - ), būdamas apsvaigęs nuo... 6. Kaltinamojo A. M. veika kvalifikuojama pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str. 2... 7. Taip pat, kaltinamasis A. M. 2017 m. kovo 13 d. laikotarpiu nuo 21.00 val. iki... 8. Kaltinamojo A. M. veika kvalifikuojama pagal Lietuvos Respublikos BK 254 str. 1... 9. Taip pat, kaltinamasis A. M. 2017 m. kovo 14 d. apie 3.30 val. ( - ), būdamas... 10. Kaltinamojo A. M. veika kvalifikuojama pagal Lietuvos Respublikos BK 286 str.... 11. Kaltinamasis A. M. kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad 2017-03-13 apie... 12. Kaltinamasis A. M. savo parodymus patvirtino parodymų patikrinimo vietoje metu... 13. Nukentėjusysis J. V. M. parodė (parodymai perskaityti BPK 291 str. tvarka),... 14. Nukentėjusysis Ž. Š. parodė (parodymai perskaityti BPK 291 str. tvarka),... 15. Liudytojas R. J. parodė (parodymai perskaityti BPK 291 str. tvarka) taip pat,... 16. Liudytojas G. P. parodė (parodymai perskaityti BPK 291 str. tvarka) taip pat,... 17. Vaizdo įrašo apžiūros protokole užfiksuota jog Alytaus apskr. VPK... 18. Daiktų - kuprinės apžiūros protokole užfiksuota Alytaus apskr. VPK... 19. Specialisto išvadoje 2017-04-19 Nr. 52-(U-340)-IS1-78 konstatuota, jog tirti... 20. Daiktų apžiūros protokole užfiksuota, jog Alytaus apskr. VPK Birštono PK... 21. Specialisto išvadoje Nr. G341/2017(06) nustatyta Ž. Š. dešinio riešo... 22. Iš Įvykio vietos apžiūros protokolo matyti, jog įvykio vieta yra garažai... 23. Iš Įvykio vietos apžiūros protokolo matyti, kad 102 butas yra ( - ).... 24. Kaltinamajam A. M. 2017-03-14 5.22 val. nustatytas 1,17 promilių girtumas (t.... 25. Išdėstyti įrodymai patvirtina, kad kaltinamasis A. M. įsibrovė per... 26. Kaltinamasis A. M. veikė tiesiogine tyčia, kadangi pastebėjęs, jog garažų... 27. Netikėti kaltinamojo A. M. parodymais, kad jis padarė šį nusikaltimą... 28. Išdėstyti įrodymai patvirtina, kad kaltinamasis A. M. įsibrovė per... 29. Netikėti kaltinamojo A. M. parodymais, kad jis pagrobė minėtus šaunamuosius... 30. J.V. M. parodymai, kad iš garažo pagrobti šaunamieji ginklai yra ne jo,... 31. Išdėstyti įrodymai patvirtina, kad kaltinamasis A. M., būdamas apsvaigęs... 32. Kaltinamasis A. M. parodė, kad jis pasipriešino policijos pareigūnui... 33. Kaltinamojo A. M. baudžiamąją atsakomybę lengvina tai, kad jis prisipažino... 34. Kaltinamojo A. M. baudžiamąją atsakomybę sunkina tai, kad nusikalstamas... 35. Skiriant kaltinamajam A. M. bausmę, atsižvelgiama į tai, kad jis padarė... 36. Įvykio vietoje rastas krepšys ir pirštinės laikytini priemonėmis padaryti... 37. Ikiteisminio tyrimo metu atliktų ginklų tyrimo kaina yra 255,04 eurai, todėl... 38. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 302-308 str.,... 39. Pripažinti A. M. kaltu padarius nusikaltimus, numatytus Lietuvos Respublikos... 40. Už BK 254 str. 1 d. numatyto nusikaltimo padarymą - laisvės atėmimu 2... 41. Už BK 178 str. 2 d. numatyto nusikaltimo padarymą - laisvės atėmimu 1... 42. Už BK 286 str. numatyto nusikaltimo padarymą - laisvės atėmimu 3... 43. Vadovaujantis BK 63 str. 1 d., 4 d., bausmes subendrinti iš dalies sudedant ir... 44. Vadovaujantis BK 641 str., paskirtą bausmę sumažinti 1/3 ir paskirti... 45. Vadovaujantis LR BK 75 str., A. M. bausmės vykdymą atidėti 1 metams,... 46. Vadovaujantis BK 140 str. 9 d., į A. M. bausmės laiką įskaityti išbūtą... 47. Kardomąsias priemones: rašytinį pasižadėjimą neišvykti, dokumentų... 48. Priteisti iš A. M. Alytaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato naudai... 49. Nuosprendžiui įsiteisėjus, daiktinius įrodymus:... 50. 1) Plastikinį butelį 0,5 l talpos; "( - )" sūrelį; plastikinį... 51. 2) 2017-03-14 įvykio vietoje Nr. 2 - ( - ), rastus 5 ginklus ir jų dalis 2... 52. 3) A. M. vardu suteiktų UAB "( - )" paslaugų dokumentus, perduotus saugoti į... 53. Nuosprendis per 20 d. nuo paskelbimo gali būti apskųstas apeliacine tvarka... 54. Nuosprendžio nuorašą išsiųsti Kauno apygardos prokuratūros vyriausiajam...