Byla B2-3322-781/2016
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Jūratė Varanauskaitė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios UAB „Medienos apdirbimo kompleksas“ bankroto administratoriaus UAB „Ad acta“ prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismo 2014 m. kovo 18 d. nutartimi UAB „Medienos apdirbimo kompleksas“ iškelta bankroto byla, bankroto administratoriumi paskirta UAB „Ad Acta“. Vilniaus apygardos teismas 2014 m. rugsėjo 1 d. nutartimi patvirtino BUAB „Medienos apdirbimo kompleksas“ kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašą. 2014 m. spalio 30 d. nutartimi ir 2014 m. gruodžio 3 d., 2015 m. vasario 3 d. nutartimis teismas patikslino kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašą.

3Bankroto administratorius pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos ir jos išregistravimo iš Juridinių asmenų registro. Nurodė, kad 2016 m. birželio 9 d. kreditorių susirinkimo metu nutarta kreiptis į teismą dėl įmonės pabaigos. Įmonės bankroto procedūros yra baigtos, įmonė turto neturi.

4Prašymas tenkintinas.

5Iš byloje esančio bankrutavusios UAB „Medienos apdirbimo kompleksas“ 2016-06-09 kreditorių susirinkimo posėdžio protokolo, matyti, jog kreditoriai nutarė įpareigoti administratorių kreiptis į Vilniaus apygardos teismą dėl sprendimo priėmimo bankrutavusios UAB „Medienos apdirbimo kompleksas“ pabaigai.

6Įmonės administratorius pateikė teismui 2015 m. gruodžio 7 d. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažymą, kurioje nurodyta, kad agentūra duomenų apie bankrutavusioje UAB „Medienos apdirbimo kompleksas“ sukauptas atliekas ir užterštą dirvožemį ar gruntą neturi.

7Pagal Įmonių bankroto įstatymo (toliau tekste – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

8Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, konstatuotina, kad ĮBĮ nustatytos įmonės bankroto procedūros iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos, todėl vadovaujantis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Vadovaudamasis ĮBĮ 32 straipsniu, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

10prašymą tenkinti.

11Pripažinti bankrutavusios UAB „Medienos apdirbimo kompleksas“ (į. k. 302307773) veiklą pasibaigusia ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

12Pavesti bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

13Įpareigoti bankroto administratorių per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos, informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą, pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.

14Sprendimas per trisdešimt dienų nuo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai