Byla 2-10617-889/2011
Dėl įsiskolinimo priteisimo

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Milda Valiulytė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovės UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“ ieškinį atsakovei R. Z. komercinė firma dėl įsiskolinimo priteisimo,

Nustatė

2ieškovė kreipėsi su ieškiniu į teismą prašydama iš atsakovės priteisti 1552 Lt nesumokėtos vietinės rinkliavos, 6 procentų dydžio metines palūkanas nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas. Ieškovė prašo priimti sprendimą už akių, jeigu nebus gautas atsiliepimas į ieškinį.

3Atsakovei procesiniai dokumentai buvo įteikti tinkamai (LR CPK 130 str.). Ji per nustatytą terminą nepateikė atsiliepimo į pareikštą ieškinį, todėl esant ieškovės prašymui, priimtinas sprendimas už akių (LR CPK 142 str. 4 d.).

4Ieškinys tenkintinas visiškai

5Atlikus formalų byloje pateiktų įrodymų vertinimą nustatyta, kad atsakovė yra patalpų, esančių ( - ), Klaipėda, savininkė. Ji ieškovei už laikotarpį nuo 2008-07-01 iki

62010-12-31 liko skolinga 1552 Lt vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

7Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2007 m. kovo 29 d. sprendimu Nr.( - ) „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatų patvirtinimo" (su vėlesniais pakeitimais) Klaipėdos mieste įvesta vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Savivaldybės tarybos sprendimai dėl vietinių rinkliavų galioja visoje savivaldybės teritorijoje ir jų laikytis privalo visi gyventojai, taip pat į savivaldybės teritoriją atvykę kiti fiziniai ir juridiniais asmenys (Vietos savivaldos įstatymo 54 straipsnio 4 dalis). Vietinė rinkliava yra privaloma įmoka. Vietinei rinkliavai nėra būdingas atlygintinumo požymis t.y. vietinės rinkliavos mokėjimas nėra apmokėjimas už paslaugas. Vietinė rinkliava apima atliekų surinkimą, išvežimą, apdorojimą, atliekų tvarkymo veiklos priežiūrą, atliekų šalinimo vietų priežiūrą po jų uždarymo (Atliekų tvarkymo įstatymo 2 straipsnio 12 dalis ir kiti teisės aktai). Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu yra nustatyta vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Klaipėdos miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių 35.1. punktas numato, kad atliekų turėtojai privalo laiku mokėti savivaldybės tarybos patvirtintą nustatyto dydžio rinkliavą, laikytis kitų Klaipėdos miesto savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuo statų reikalavimų.

8Klaipėdos miesto savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatai numato, kad vietinės rinkliavos mokėtojais yra laikomi nekilnojamojo turto savininkai ar naudotojai - juridiniai ir fiziniai asmenys. Vietinės rinkliavos mokėtojų registro duomenų bazėje registruojami nekilnojamojo turto savininkai ar naudotojai, jų valdomas nekilnojamas turtas, jo plotas, veiklos pobūdis t.y. vietinė rinkliava mokama priklausomai nuo turimo nekilnojamo turto.

9Esant nurodytam teisiniam reglamentavimui, atsakovė turi pareigą ieškovei mokėti Savivaldybės tarybos sprendimu nustatytą vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Vienašališkai atsisakyti įvykdyti prievolę draudžiama (LR CK 6.59 str.). Atsakovė laikomas pažeidusia prievolę (LR CK 6.63 str. 1 d. 2 p.). Ieškovė įrodė ir pagrįstai apskaičiavo skolos dydį, todėl ieškovės reikalavimas, kaip pagrįstas, tenkintinas, iš atsakovės priteistina 1552 Lt skola.

10Už termino praleidimą mokamos 6 procentų dydžio metinės palūkanos (LR CK 6.210 str.). Todėl iš atsakovės priteistinos 6 procentų dydžio metinės palūkanos už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

11Patenkinus ieškinį ieškovei iš atsakovės priteistinos bylinėjimosi išlaidos, kurias sudaro žyminis mokestis - 70 Lt, 181,50 L išlaidų advokato pagalbai apmokėti, 16 Lt duomenų gavimo išlaidų, 194 Lt išlaidų susijusių su viešo paskelbimo būdu iš viso 461,50 Lt (LR CPK 93 str. 1 d.).

12Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 259 straipsniu, 262 straipsnio 2 dalimi, 285 straipsnio 1, 5, 7 dalimis, 270, 286 straipsniais, teismas

Nutarė

13ieškinį patenkinti visiškai.

14Priteisti iš atsakovės R. Z. komercinės firmos 1552 Lt skolos, 6 procentų metines palūkanas nuo priteistos 1552 Lt sumos nuo bylos iškėlimo teisme 2011-07-08 iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 461,50 Lt bylinėjimosi išlaidų ieškovei UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“.

15Atsakovė negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Klaipėdos miesto apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

16Ieškovė per 30 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai