Byla 2-814-445/2011
Dėl vykdymo išlaidų priteisimo iš skolininko J. S. vykdomojoje byloje dėl 17160,50 Lt ir 8 procentų metinių palūkanų išieškojimo AB banko „S.“ naudai

1Varėnos rajono apylinkės teismo teisėjas Dalis Žilionis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs antstolės A. M. pareiškimą dėl vykdymo išlaidų priteisimo iš skolininko J. S. vykdomojoje byloje dėl 17160,50 Lt ir 8 procentų metinių palūkanų išieškojimo AB banko „S.“ naudai,

Nustatė

2Antstolė pateikė pareiškimą dėl vykdymo išlaidų priteisimo iš skolininko J. S. ir nurodo, kad įvykdytas Varėnos rajono apylinkės teismo vykdomasis dokumentas Nr. ( - ) dėl 17160,50 Lt ir 8 procentų metinių palūkanų išieškojimo iš J. S.. Prašo iš skolininko priteisti antstolei 350,75 Lt vykdymo išlaidų.

3Pareiškimas tenkintinas.

4Vykdomoji byla laikoma baigta LR CPK 632 str. numatytais pagrindais. Iš byloje esančio vykdomojo dokumento matyti, kad vykdomoji byla yra užbaigta visiškai įvykdžius vykdomąjį raštą, Įvykdžius vykdomąjį dokumentą visos vykdymo išlaidos išieškomos iš skolininko (LR CPK 610 str.). Vykdymo išlaidų išieškojimo iš skolininko tvarka nustatyta CPK 611 straipsnyje, kur nurodyta, kad dėl vykdymo išlaidų išieškojimo antstolis pasiunčia skolininkui raštišką pasiūlymą, kuriame nurodo išlaidų dydį ir pasiūlo per nustatytą terminą tą sumą pervesti į antstolio depozitinę sąskaitą. Iš antstolio siūlymo matyti, kad skolininkui buvo pasiūlyta gera valia iki 2011-06-09 sumokėti vykdymo išlaidas. Dalį vykdymo išlaidų skolininkas sumokėjo. Duomenų, kad skolininkas per nustatytą terminą geruoju būtų sumokėjęs visas vykdymo išlaidas byloje nėra, todėl vykdymo išlaidos priteistinos. Nurodytos vykdymo išlaidos atitinka sprendimų vykdymo instrukcija nustatytus vykdymo išlaidų dydžius (LR Teisingumo ministro 2005-10-27 įsakymas Nr. 1R-352).

5Vadovaujantis LR CPK 593 str., 611 str., teismas

Nutarė

6Tenkinti antstolės A. M. pareiškimą.

7Priteisti iš skolininko J. S., a.k. ( - ) gyv. ( - ), 350,75 Lt (tris šimtus penkiasdešimt litų 75 centus) vykdymo išlaidų antstolės A. M. kontorai, atsiskaitomoji sąskaita Nr. ( - ), es. AB „Swedbank“ Varėnos KAC.

8Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant Varėnos rajono apylinkės teisme.

Proceso dalyviai