Byla A-146-407-11

1Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Audriaus Bakavecko (kolegijos pirmininkas), Laimės Baltrūnaitės (pranešėja) ir Arūno Sutkevičiaus, rašytinio proceso tvarka apeliacine tvarka išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjo A. D. apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2010 m. kovo 2 d. sprendimo administracinėje byloje pagal pareiškėjo A. D. skundą atsakovui Kūno kultūros ir sporto departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės dėl įsakymo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.

2Teisėjų kolegija

Nustatė

3I.

4Pareiškėjas A. D. skundu kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas panaikinti Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2009 m. spalio 14 d. įsakymą Nr. V-504 „Dėl rentos A. D.“ bei įpareigoti Kūno kultūros ir sporto departamentą prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ne vėliau kaip per 14 dienų nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos skirti jam rentą.

5Vilniaus apygardos administracinis teismas 2010 m. kovo 2 d. sprendimu pareiškėjo A. D. skundą atmetė kaip nepagrįstą.

6II.

7Nesutikdamas su Vilniaus apygardos administracinio teismo 2010 m. kovo 2 d.sprendimu, A. D. pateikė apeliacinį skundą, kuriuo prašo panaikinti Vilniaus apygardos administracinio teismo 2010 m. kovo 2 d. sprendimą ir priimti naują sprendimą – jo skundą patenkinti.

82011 m. sausio 27 d. Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme buvo gautas apelianto A. D. atsisakymas nuo apeliacinio skundo.

9Teisėjų kolegija

konstatuoja:

10III.

11A. D. atsisakymas nuo apeliacinio skundo priimamas ir apeliacinis procesas pagal jo apeliacinį skundą nutraukiamas.

12Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ABTĮ) 132 straipsnis suteikia teisę apeliacinį skundą pateikusiam asmeniui jo atsisakyti iki baigiamųjų kalbų, ir tai, jeigu sprendimas nebuvo apskųstas kitų asmenų, yra pagrindas teismui apeliacinį procesą nutraukti (ABTĮ 132 straipsnio 2 dalis).

13Iš pateikto teismui apelianto prašymo dėl apeliacinio skundo atsisakymo (b. l. 70) matyti A. D. valia atsisakyti savo pateikto apeliacinio skundo, tai yra, apeliantas naudojasi anksčiau minėta įstatymo suteikta galimybe. Pirmosios instancijos teismo sprendimo kiti proceso dalyviai apskundę nebuvo, atsisakymas nuo skundo yra besąlyginis, apeliacinio proceso nutraukimas kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų nepažeidžia, todėl atsisakymas nuo apeliacinio skundo priimtinas, o apeliacinis procesas nagrinėjamoje byloje nutrauktinas.

14Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 132 straipsnio 2 dalimi, teisėjų kolegija:

Nutarė

15apeliacinį procesą pagal A. D. apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2010 m. kovo 2 d. sprendimo panaikinimo nutraukti.

16Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai