Byla eB2-1029-555/2016
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Detvisa“, trečiasis asmuo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Marijampolės skyrius

1Kauno apygardos teismo teisėjas Egidijus Tamašauskas, sekretoriaujant Ievai Gegieckaitei, dalyvaujant atsakovės uždarosios akcinės bendrovės „Detvisa“ atstovui V. S., viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Detvisa“, trečiasis asmuo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Marijampolės skyrius, ir

Nustatė

2Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos (toliau – VMI prie LR FM) pareiškimu kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Detvisa“. Nurodė, kad bendrovė nėra sumokėjusi Lietuvos Respublikos įstatymais nustatytų privalomųjų mokėjimų biudžetui. Bendrovės įsiskolinimas biudžetui 2015 m. rugpjūčio 21 d. sudarė 25 379,42 Eur (b. l. 4-6).

3Teisme gautas atsakovės atsiliepimas į pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo (b. l. 53, 56, 77, 81), kuriame nurodyta, kad ji nesutinka su bankroto bylos iškėlimu, kadangi su ieškove yra visiškai atsiskaičiusi. Be to, atsakovė, vykdydama Kauno apygardos teismo 2016 m. sausio 4 d. nutartį, teismui yra pateikusi pareikalautus duomenis, kurie patvirtina, kad bendrovė yra atsiskaičiusi su ieškovė VMI prie LR FM (b. l. 54, 57, 63, 64, 79, 82), o su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Marijampolės skyriumi yra sudariusi 2016 m. sausio 6 d. Valstybinio socialinio draudimo įmokų už apdraustuosius įsiskolinimo sumokėjimo atidėjimo sutartį Nr. AS-1 (b. l. 93, 104). Nurodytas aplinkybes teismo posėdžio metu patvirtino ir pats atsakovės atstovas V. S..

4Bankroto bylą atsisakytina kelti.

5Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 10 straipsnio 3 dalies 1 punktas numato, kad teismas atsisako kelti bankroto bylą, jeigu įmonė iki teismo nutarties iškelti bankroto bylą priėmimo patenkina kreditoriaus, kuris kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, reikalavimus. Atsakovės pateikti duomenys patvirtina, kad įsiskolinimas valstybės biudžetui yra padengtas, o su trečiuoju asmeniu sudarytas susitarimas dėl įsiskolinimo padengimo susitarime nustatytais periodais, todėl yra pagrindas spręsti, kad įmonė iki teismo nutarties iškelti bankroto bylą priėmimo patenkino kreditoriaus, kuris kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, reikalavimus, o prievolių įvykdymo terminai trečiajam asmeniui yra pratęsti.

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 3 dalies 1 punktu, teismas

Nutarė

7atsisakyti iškelti bankroto bylą uždarajai akcinei bendrovei „Detvisa“ (juridinio asmens kodas 185598162) pagal ieškovės Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos pareiškimą.

8Nutarties nuorašus išsiųsti byloje dalyvaujantiems asmenims.

9Nutartis per 10 dienų nuo jos priėmimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai