Byla 2-1755-802/2012
Dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Eridana Paltanavičienė, spręsdama pareiškimo priėmimo klausimą, pagal pareiškėjos A. I. K. pareiškimą suinteresuotiems asmenims Marijampolės rajono savivaldybei ir Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos bei VĮ „Registrų centras“ Marijampolės filialui dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo,

Nustatė

2Pareiškėja prašo nekilnojamųjų daiktų ir daiktinių teisių įregistravimo į nekilnojamojo turto registrą tikslu, nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad P. B., a.k. ( - ) 1992 m. rugpjūčio mėnesį buvo išduotas nuosavybės teisės liudijimas, patvirtinantis nuosavybės teisę į pareiškime vardijamus daiktus.

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4CPK 446 str. numatyta, jog bylose dėl juridinę reikšmę turinčių faktų nustatymo pareiškimai paduodami pareiškėjo gyvenamosios vietos apylinkės teismui, išskyrus bylas dėl pastato, žemės ar miško valdymo nuosavybės teise, palikimo priėmimo ir palikimo atsiradimo vietos faktų nustatymo. Šiose bylose pareiškimai paduodami atitinkamai pastato, žemės ar miško buvimo vietos, palikimo turto ar pagrindinės jo dalies buvimo vietos apylinkės teismui.

5Pareiškėja pareiškime prašo nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad P. B., a.k. ( - ) 1992 m. rugpjūčio mėnesį buvo išduotas nuosavybės teisės liudijimas, patvirtinantis nuosavybės teisę į išvardintus nekilnojamuosius daiktus, taip pat nurodė, jog jos gyvenamoji vieta yra ( - ), todėl pareiškimą atsisakoma priimti kaip neteismingą Marijampolės rajono apylinkės teismui (CPK 446 str., 137 str. 2 d. 2 p.).

6Pareiškėjai paaiškintina, kad su šiuo pareiškimu ji turėtų kreiptis į jos gyvenamosios vietos apylinkės teismą t.y. į Kauno rajono apylinkės teismą (LR CPK 137 str. 3 d.).

7Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2 d. 2 p., 290-292 str.,

Nutarė

8Atsisakyti priimti pareiškėjos A. I. K. pareiškimą suinteresuotiems asmenims Marijampolės rajono savivaldybei ir Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos bei VĮ „Registrų centras“ Marijampolės filialui dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo kaip neteismingą Marijampolės rajono apylinkės teismui.

9Išaiškinti pareiškėjai, kad su šiuo pareiškimu ji turėtų kreiptis į Kauno rajono apylinkės teismą.

10Nutarties patvirtintą kopiją siųsti pareiškėjai.

11Nutartis per septynias dienas nuo nutarties nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai