Byla 2-2379-91/2012
Dėl fiziniams neveiksniems asmenims globos nustatymo, globėjo ir turto administratoriaus paskyrimo ir kt. reikalavimų

1Uždarame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareškėjo Marijampolės Švento Arkangelo-Mykolo globos namų pareiškimą, dėl fiziniams neveiksniems asmenims globos nustatymo, globėjo ir turto administratoriaus paskyrimo ir kt. reikalavimų,

Nustatė

2Pareiškėjo Marijampolės Švento Arkangelo-Mykolo globos namų atstovas – Kęstutis Žiemys, prašo teismą nustatyti neveiksniems asmenims nuolatiniams globos namų gyventojams A. R. ir J. R., oficialią nuolatinę globą bei paskirti jiems globėją bei turto administratorių, jų giminaitę D. R..

3Pareiškėjas savo prašyme teismui nurodė ir teismo posėdyje jo atstovas paaiškino, kad J. R. ir A. R. nuo 2010 m. lapkričio 3 dienos gyvena Marijampolės Švento Arkangelo-Mykolo globos namuose, gyvenimo sąlygos globos namuose yra labai geros. Marijampolės Švento Arkangelo-Mykolo globos namų administracija nuolat rūpinasi savo globotiniais J. R. ir A. R.. Pareiškėjo Marijampolės Švento Arkangelo-Mykolo globos namų administracija pažymi, kad jos nuolatiniai gyventojai J. R. pati dėl senatvės ir įvairių negalavimų, o A. R. nuo pat vaikystės, sirgdamas cerebriniu paralyžiumi be kitų asmenų pagalbos negali savęs apsitarnauti buityje, jiems nuolat reikalinga kito asmens globa ir slauga. Pareiškėjo atstovas prašo paskirti globėju jų giminaitę D. Š., nes jinai visą laiką jais rūpinasi. D. Š. yra artimiausia jų giminaitė, ji nuolat jais rūpinasi, nes daugiau pageidaujančių būti globėjais asmenų nėra. D. Š. sutinka būti J. R. ir A. R. globėja.

4Suinteresuoto juridinio asmens – Marijampolės savivaldybės administracijos socialinių reikalų departamento Socialinės paramos skyriaus, atstovas teismo posėdyje pilnai sutiko su pareiškimu, visiškai pritarė pareiškėjo reikalavimams ir taip pat prašė nustatyti faktiniams jos globotiniams J. R. ir A. R. nuolatinę globą ir paskirti jų giminaitę D. Š. jų globėja bei jų turto administratore, kadangi jie negali savimi pasirūpinti.

5Pareiškimo reikalavimai byloje pagrįsti ir tokiais rašytiniais įrodymais A. R. neįgaliojo pažymėjimu (b.l. 15,16). A. R. socialine charakteristika. (b.l. 14). J. R. socialine charakteristika (b.l. 39). J. R. neįgaliosios pažymėjimu. (b.l. 41). Marijampolės rajono apylinkės teismo 2011-11-04 ir 2012-05-09 sprendimais (b.l. 73, 102, civilinė byla Nr 2-533-91/2012).

6Teismas sprendžia, kad pareiškimas yra visiškai pagrįstas, ir tenkininas.

7Pareiškėjo Marijampolės Švento Arkangelo-Mykolo globos namų nuolatiniai gyventojai J. R., dėl senatvės ir įvairių negalavimų neveiksnumo ir A. R., dėl cerebrinio paralyžiaus, neveiksnumo negali savarankiškai įgyvendinti savo teisių, ginti teisėtų interesų bei vykdyti savo pareigų, jiems būtina nuolatinė kito asmens globa ir slauga, prašoma paskirti globėju D. Š., kuri nuolat jais rūpinasi, iki šiol, jokių kliūčių paskirti giminaitę globėju teismas nenustatė.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CK 3.277 str. 1 d., taip pat Lietuvos Respublikos CPK 443 ir 507 str.str., teismas

Nutarė

9Pareiškimą tenkinti visiškai.

10J. R., asmens kodas – ( - ) gyv. ( - ), nustatyti nuolatinę globą.

11J. R., asmens kodas – ( - ) gyv. ( - )mieste, globėja ir jos turto administratoriumi paskirti jos giminaitę D. Š., asmens kodas - ( - ) gyv. Polocko g. 43B, Vilnius.

12A. R., asmens kodas ( - ) gyv. ( - ) mieste, nustatyti nuolatinę globą.

13A. R., asmens kodas ( - ) gyv. ( - ) mieste, globėja ir jo turto administratoriumi paskirti jo giminaitę D. Š., asmens kodas - ( - ) gyv. ( - ).

14Nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai