Byla eB2-845-230/2020
Dėl uždarosios akcinės bendrovės ,,Latėja“ pripažinimo pabaigusia veiklą ir jos išregistravimo

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Nijolia Indreikienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą dėl uždarosios akcinės bendrovės ,,Latėja“ pripažinimo pabaigusia veiklą ir jos išregistravimo,

Nustatė

2bankrutavusios UAB ,,Latėja“ administratoriaus įgaliotas asmuo pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

3Prašymas tenkinamas.

4Pagal Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymo (toliau – JANĮ) 100 straipsnio 1 dalį sprendimą dėl juridinio asmens pabaigos priima teismas.

5Kauno apygardos teismo 2019 m. lapkričio 7 d. nutartimi atsakovei UAB ,,Latėja“ iškelta bankroto byla. Teismo 2019 m. kovo 23 d. nutartimi įmonės bankroto procesą nutarta vykdyti supaprastinta tvarka ir, įsiteisėjus šiai nutarčiai, pradėti įmonės likvidavimą.

6Nemokumo administratoriaus įgaliotas asmuo pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl UAB ,,Latėja“ pabaigos, galutinę bankroto ataskaitą ir likvidacinį balansą, iš kurių matyti, kad įmonė turto ir piniginių lėšų neturi, padengti kreditorių finansinius reikalavimus nėra galimybės, bankroto proceso metu pajamų nebuvo gauta, administravimo išlaidos buvo dengiamos iš asmeninių administratoriaus lėšų, liko nepatenkinti kreditoriniai reikalavimai bendrai 26 450,39 Eur sumai. Įmonė veiklos nevykdo, mokumas neatstatytas, visi privalomi bankroto procesiniai veiksmai atlikti. Iš pateiktos Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos pažymos matyti, kad likviduojama įmonė su departamentu yra atsiskaičiusi. Teismo iniciatyva (CPK 179 straipsnio 3 dalis) gauti Nekilnojamojo turto registro ir Kelių transporto priemonių registro duomenys patvirtina, kad UAB „Latėja“ vardu registruoto nekilnojamojo turto ir transporto priemonių nėra. Iš teismų informacinės sistemos „Liteko“ duomenų nustatyta, kad bylų, kuriose bankrutavusi UAB „Latėja“ dalyvautų proceso šalimi, taip pat nėra. Kreditoriai iki šios dienos nėra pateikę teismui jokių argumentų ar įrodymų, kad bankroto procedūra negali būti baigiama ir yra aplinkybių, dėl kurių ji turėtų būti tęsiama.

7Esant išdėstytoms aplinkybėms yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos (JANĮ 100 straipsnio 1 dalis).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymo 100 straipsnio 1 dalimi, civilinio proceso kodekso 270 straipsniu, teismas

Nutarė

9pripažinti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės ,,Latėja“ (juridinio asmens kodas 302490602, buveinės adresas Kauno m. sav. Kauno m. Kranto 10-oji g. 8) veiklą pasibaigusia, likvidavus ją dėl bankroto.

10Įpareigoti nemokumo administratorių ne vėliau kaip per 14 dienų nuo teismo sprendimo dėl juridinio asmens pabaigos įsiteisėjimo dienos kreiptis į Juridinių asmenų registro tvarkytoją jo veiklą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka dėl juridinio asmens išregistravimo.

11Sprendimo patvirtintą kopiją ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo jo priėmimo dienos išsiųsti Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir nemokumo administratoriui, įpareigojant jį ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo gavimo dienos šio sprendimo kopiją išsiųsti kreditoriams.

12Sprendimo patvirtintą kopiją ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo jo įsiteisėjimo dienos išsiųsti Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

13Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai