Byla 2-3681-676/2011
Dėl skolos priteisimo

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas Raimondas Dilys, civilinėje byloje pagal ieškovo Nordea Bank Finland Plc (AB), atstovaujamo Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriaus, ieškinį atsakovui R. K. (R. K.), dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2ieškovas prašo priteisti iš atsakovo 3147,08 Lt skolos, kurią sudaro 2328,37 Lt panaudoto ir negrąžinto kredito, 818,71 Lt įsipareigojimų nevykdymo palūkanų, 24 procentų dydžio metines palūkanas, skaičiuotinas nuo panaudoto ir negrąžinto kredito sumos, t.y. 2328,37 Lt, nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, bylinėjimosi išlaidas.

3Procesiniai dokumentai atsakovui įteikti tinkamai (CPK 122, 123 str.), atsakovas be pateisinamos priežasties per nustatytą terminą nepateikė atsiliepimo į ieškinį (CPK 142 str. 4 d.), todėl esant ieškovo prašymui, priimtinas sprendimas už akių.

4Ieškinys tenkintinas (CK 6.886, 6.887 str.).

5Iš rašytinių įrodymų matyti, kad ( - ) šalys sudarė sutartį dėl MasterCard kredito kortelės su nustatytu kredito limitu išdavimo. Atsakovas įsipareigojo panaudojęs kreditą, grąžinti jį, mokėti palūkanas ir vykdyti kitus įsipareigojimus sutartyje nustatyta tvarka ir terminais. Atsakovui nevykdant savo įsipareigojimų, ieškovas 2009-12-20 vienašališkai nutraukė sutartį (b.l. 7-19).

6Remiantis išdėstytomis aplinkybėmis, darytina išvada, kad tarp šalių susiklostė paskolos prievoliniai teisiniai santykiai. Teisėtai sudaryta sutartis jos šalims turi įstatymo galią (CK 6.189 str. l d.). Prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais pagal įstatymų ar sutarties nurodymus (CK 6.38 str. 1 d.). Draudžiama vienašališkai atsisakyti įvykdyti prievolę ar vienašališkai pakeisti jos įvykdymo sąlygas, išskyrus įstatymų ar sutarties numatytus atvejus (CK 6.59 str.). Ieškovas tinkamai vykdė savo pareigą - suteikė atsakovui kreditą, tačiau atsakovas savo sutartinius įsipareigojimus pažeidė, negrąžindamas gauto kredito sutartyje nustatytu laiku ir tvarka. Atsiliepimo į pareikštą ieškinį ar priešpriešinių įrodymų atsakovas teismui nepateikė, o byloje esantys duomenys patvirtina prievolės neįvykdymo faktą. Ieškovas įrodė ir pagrįstai apskaičiavo skolos dydį, todėl ieškovo reikalavimas kaip pagrįstas, tenkintinas, iš atsakovo priteistina 3147,08 Lt skola.

7Atsakovas, praleidęs prievolės įvykdymo terminą, privalo mokėti ieškovui netesybas – 24 procentų metines palūkanas (CK 6.258 str.). Iš atsakovo priteistinos 24 procentų metinės palūkanos, skaičiuotinos nuo panaudoto ir negrąžinto kredito sumos, t.y. 2328,37 Lt, nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo (b.l.21). Patenkinus ieškinį, ieškovui iš atsakovo priteistinos rašytiniais įrodymais pagrįstos bylinėjimosi išlaidos, kurias sudaro 94,00 Lt žyminio mokesčio (CPK 93 str. 1 d.). Vadovaudamasis CPK 285 - 287 str., teismas

Nutarė

8ieškinį tenkinti.

9Priteisti ieškovui Nordea Bank Finland Plc (AB) iš atsakovo R. K. 3147,08 Lt skolos, 24 procentų dydžio metines palūkanas, skaičiuotinas nuo panaudoto ir negrąžinto kredito sumos, t.y. 2328,37 Lt, nuo bylos iškėlimo teisme, t.y. nuo 2011-02-18, iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, 94,00 Lt bylinėjimosi išlaidų.

10Išaiškintina, jog atsakovas negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Klaipėdos miesto apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

11Ieškovas per 30 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

12Sprendimas už akių įsiteisėja po dvidešimties dienų nuo jo priėmimo dienos. Jeigu dėl sprendimo už akių paduodamas pareiškimas dėl šio sprendimo peržiūrėjimo, jis įsiteisėja užbaigus peržiūrėjimo procedūrą, jeigu pareiškimas dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo netenkinamas.

Proceso dalyviai
Ryšiai