Byla eB2-642-538/2016
Dėl įmonės veiklos pabaigos UAB „Virgimeda“ bankroto byloje

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Almantas Padvelskis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs likviduojamos UAB „Virgimeda“ administratorės UAB „Bankroto administratorių biuras“ įgalioto asmens M. T. prašymą patvirtinti kreditorės finansinį reikalavimą ir priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos UAB „Virgimeda“ bankroto byloje,

Nustatė

2LUAB „Virgimeda“ administratorės UAB “Bankroto administratorių biuras“ įgaliotas asmuo prašo patvirtinti trečios eilės kreditorės antstolės L. P. 331,49 Eur dydžio finansinį reikalavimą UAB „Virgimeda“ bankroto byloje ir bankrutavusia UAB „Virgimeda“ pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto. Nurodė, kad antstolė L. P. kreipėsi su prašymu dėl 331,49 Eur dydžio finansinio reikalavimo įtraukimo bendrovės kreditorių finansinių reikalavimų sąrašą. Bankroto administratorius, įvertinęs pateiktą finansinį reikalavimą bei jo priedus, nurodo, kad prieštaravimų dėl finansinio reikalavimo pagrįstumo nekelia. Taip pat nurodė, kad visos bendrovės bankroto administravimo procedūros, numatytos Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatyme, yra baigtos, todėl yra pagrindas priimti sprendimą dėl bendrovės pabaigos.

3Prašymas tenkintinas.

4Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 26 str. 1 d. numato, kad kreditorių ir jų reikalavimų sąrašo patikslinimai, susiję su bankroto procesu, tvirtinami teismo nutartimi, kol teismas priima nutraukti bankroto bylą arba sprendimą dėl įmonės pabaigos. Nustatyta, kad antstolė L. P. kreipėsi į administratorę dėl 331,49 Eur finansinio reikalavimo įtraukimo į bendrovės kreditorių finansinių reikalavimų sąrašą. Ginčo dėl kreditorės finansinio reikalavimo neiškilo, jis administratorės įgalioto asmens pripažintas ir pagrįstas byloje esančiais įrodymais, todėl tvirtintinas.

5Byloje nustatyta, kad Klaipėdos apygardos teismo 2015-10-16 nutartimi UAB „Virgimeda“ iškelta bankroto byla, jos administratore paskirta UAB „Bankroto administratorių biuras“. 2015-12-01 nutartimi BUAB „Virgimeda“ taikytas supaprastintas bankroto procesas ir 2016-01-06 teismo nutartimi bendrovė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto. Administratorės įgaliotas nurodė, kad įmonė turto neturi, taip pat pateikė Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miesto agentūros pažymą, iš kurios matyti, kad įmonė nebuvo įregistruota Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamente ir už aplinkos teršimą nebuvo bausta. Atsižvelgiant į tai, yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos (Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalis).

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 270 straipsniu, teismas

Nutarė

7patvirtinti LUAB „Virgimeda“ trečios eilės kreditorės antstolės L. P. 331,49 Eur finansinį reikalavimą.

8Pripažinti, kad LUAB „Virgimeda“, įmonės kodas 163744465, reg. adresas Klaipėdos r. sav., Dauparų-Kvietinių sen., Laugalių k., veikla pasibaigė.

9Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai