Byla e2-5601-1028/2018
Dėl skolos priteisimo

1Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Silvijus Balčytis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Šiaulių būstas“ ieškinį atsakovui R. R. dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2ieškovas prašo priteisti iš atsakovo 150,01 Eur skolą, 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas. Ieškovas prašo, atsakovui nepateikus atsiliepimo į ieškinį, priimti sprendimą už akių.

3Atsakovui procesiniai dokumentai įteikti tinkamai – 2018 m. balandžio 26 d. viešo paskelbimo būdu, tačiau atsakovas per nustatytą terminą nepateikė teismui atsiliepimo į ieškinį. Nesant atsakovo atsiliepimo į ieškinį ir prašymo dėl sprendimo už akių nepriėmimo, o ieškovui prašant tokį sprendimą priimti, priimtinas sprendimas už akių (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 142 str. 4 d.).

4Formaliai įvertinus byloje pateiktus įrodymus ieškinys tenkintinas visiškai.

5Iš byloje esančios medžiagos matyti, kad ieškovas teikia administravimo, eksploatavimo ir komunalines paslaugas name, esančiame ( - ). Atsakovui nuosavybės teise priklauso butas, esantis ( - ), kurį atsakovas privalėjo išlaikyti – mokėti mokesčius bei kitas rinkliavas už bendrojo naudojimo objektų priežiūrą. Atsakovas už laikotarpį nuo 2017 m. kovo 1 d. iki 2018 m. sausio 31 d. paskaičiuotus mokesčius liko skolingas ieškovui 150,01 Eur. Ieškovas ieškiniui pagrįsti pateikė skolos valdymo ataskaitą, kurioje nurodoma, kad atsakovo skola ieškovui sudaro 150,01 Eur.

6Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.82 straipsnį, butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso namo bendro naudojimo patalpos, pagrindinės namo konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė–techninė ir kitokia įranga. Minėto straipsnio 3 dalyje nurodyta, kad butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas, taip pat reguliariai daryti atskaitymus kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui atnaujinti. Šiuo pagrindu atsakovui atsirado prievolė apmokėti už ieškovo teikiamas administravimo paslaugas, todėl iš atsakovo ieškovo naudai priteistina 150,01 Eur skola.

7Už piniginės prievolės įvykdymo termino praleidimą įstatymas numato 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo (CK 6.37 str., 6.210 str. 1 d.), todėl priteistinos 5 procentų dydžio metinės palūkanos už priteistą 150,01 Eur sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2018 m. kovo 28 d.) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo dienos.

8Kadangi ieškinys tenkintinas, iš atsakovės ieškovui priteistinos jo patirtos bylinėjimosi išlaidos: 15,00 Eur žyminis mokestis, 0,87 Eur mokestis už Nekilnojamojo turto registro išrašą, 60,00 Eur mokestis už teisines paslaugas (CPK 80 str., 88 str., 93 str. 1 d.).

9Kadangi atsakovo gyvenamoji, buvimo ir darbo vieta yra nežinoma, teismo sprendimas už akių atsakovui įteiktinas viešo paskelbimo būdu.

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 142 straipsnio 4 dalimi, 259 straipsniu, 285 straipsniu, 286 straipsniu ir 287 straipsnio 1 dalimi, teismas

Nutarė

11ieškinį tenkinti.

12Priteisti ieškovui UAB „Šiaulių būstas“, įmonės kodas 144619514, iš atsakovo R. R., gim. 1987-11-14, 150,01 Eur (vieno šimto penkiasdešimties Eur 1 ct) skolą, 5 (penkių) procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2018 m. kovo 28 d.) iki visiško teismo sprendimo įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas: 15,00 Eur (penkiolika Eur 0 ct) žyminio mokesčio, 0,87 Eur (0 Eur 87 ct) mokestį už Nekilnojamojo turto registro išrašą, 60,00 Eur (šešiasdešimt Eur 0 ct) mokestį už teisines paslaugas.

13Atsakovui sprendimą už akių per 3 dienas nuo jo priėmimo dienos įteikti viešo paskelbimo būdu, o ieškovui - išsiųsti sprendimo už akių patvirtintą kopiją.

14Specialiame interneto tinklapyje per 3 dienas nuo teismo sprendimo už akių priėmimo dienos paskelbti sekančio turinio pranešimą:

15„Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose 2018 m. gegužės 16 d. priimtas sprendimas už akių civilinėje byloje Nr. e2-5601-1028/2017, iškeltoje pagal ieškovo UAB „Šiaulių būstas“ ieškinį atsakovui R. R., gim. ( - ), dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo. Atsakovo gyvenamoji ir darbo vietos nežinomos, todėl jai sprendimas už akių yra įteikiamas viešo paskelbimo būdu. Atsakovas informuojamas, kad sprendimas už akių laikomas jam įteiktu pranešimo specialiame interneto tinklapyje dieną. Atsakovas negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo. Šis terminas gali būti atnaujintas, jeigu teismas pripažįsta, kad jis praleistas dėl svarbių priežasčių. Prašymas atnaujinti praleistą pareiškimo padavimo terminą negali būti paduotas, jeigu praėjo daugiau kaip trys mėnesiai nuo sprendimo už akių priėmimo dienos. Informacijos teirautis tel. (8 41) 524 768.“

16Atsakovas negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 (dvidešimt) dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos gali paduoti Šiaulių apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 287 str. nustatyta tvarka.

17Ieškovas per 20 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus.

Proceso dalyviai