Byla 2-1969-264/2014
Dėl reikalavimo perleidimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir restitucijos taikymo priėmimo klausimą

1Kauno apygardos teismo teisėja Aušra Baubienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Gotas“, atstovaujamos advokato Sigito Čepo, ieškinio atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Edvantus“ dėl reikalavimo perleidimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir restitucijos taikymo priėmimo klausimą,

Nustatė

2Ieškovė UAB „Gotas“, kaip BUAB „Statybų palydovas” kreditorė, pateikė teismui netiesioginį ieškinį atsakovei UAB „Edvantus“, kuriuo prašo pripažinti niekine ir negaliojančia nuo pat jos sudarymo momento 2009-11-18 reikalavimo perleidimo sutartį Nr. 2009/11/18-12 ir taikyti restituciją – grąžinti BUAB „Statybų palydovas” reikalavimo teises į skolos išieškojimą iš UAB „Klaipėdos monolitas“ ir UAB „Kleta“; ieškinio reikalavimų įvykdymo užtikrinimui taikyti laikinąsias apsaugos priemones.

3Ieškinį atsisakytina priimti.

4Civilinio proceso kodekso (CPK) 51 straipsnio 1 dalis numato, kad asmenys gali vesti bylas teisme patys arba per atstovus. Atstovo pagal pavedimą teisės turi būti išreikštos įstatymų nustatyta tvarka išduotame ir įformintame įgaliojime; advokato arba advokato padėjėjo teisės ir pareigos bei jų mastas patvirtinami rašytine su klientu sudaryta sutartimi ar jos išrašu (CPK 57 str. 1 ir 3 d.).

5UAB „Gotas“ vardu ieškinį padavė ir jį pasirašė advokatas Sigitas Čepas. Prie ieškinio pateikta ieškovės ir advokato Sigito Čepo 2014-02-26 atstovavimo sutartis, kurioje numatyta, kad ši sutartis galioja iki BUAB „Statybų palydovas” bankroto byloje pradinis kreditorius UAB „Gotas” įsiteisėjusia teismo nutartimi bus pakeistas į naują kreditorių SIA „L Group”. Iš teismų informacinės sistemos LITEKO duomenų matyti, kad Kauno apygardos teismo 2014-04-18 nutartimi (c. b. Nr. B2-1358-173/2014) BUAB „Statybų palydovas” bankroto byloje kreditorius UAB „Gotas” su 1260,35 Lt finansiniu reikalavimu pakeistas naujuoju kreditorium SIA „L Group” su 1260,35 Lt finansiniu reikalavimu. Minėta teismo nutartis priimta BUAB „Statybų palydovas” bankroto administratoriaus įgalioto asmens prašymu, kadangi kreditorius UAB „Gotas” 2014-03-12 reikalavimo perleidimo sutartimi savo reikalavimo teises į BUAB „Statybų palydovas” 1260,35 Lt sumai perleido SIA „L Group”. Kadangi Kauno apygardos teismo 2014-04-18 nutartis įsiteisėjusi, todėl konstatuotina, kad ieškinį pateikė neįgaliotas vesti bylą asmuo, todėl ieškinį atsisakytina priimti ir jis su priedais grąžintinas jį padavusiam asmeniui (CPK 137 str. 2 d. 8 p.).

6Teismas, vadovaudamasis CPK 137 straipsnio 2 dalies 8 punktu, 290, 291 straipsniais,

Nutarė

7Atsisakyti priimti UAB „Gotas“, atstovaujamos advokato Sigito Čepo, ieškinį atsakovei UAB „Edvantus“ dėl reikalavimo perleidimo sutarties pripažinimo negaliojančia, restitucijos taikymo ir ieškinį bei jo priedus grąžinti jį pateikusiam asmeniui.

8Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai