Byla 2-137-647/2012
Dėl santuokos apskaitos įrašo panaikinimo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo priteisimo, bei santuokoje įgyto turto padalijimo

1Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėjas A.Juknevičius, sekretoriaujant V.Liaubienei, dalyvaujant ieškovui J. K., atsakovei I. K., institucijos, teikiančios išvadą byloje - Vilniaus raj. savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus atstovui T.Nonievič, viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo J. K. ieškinį atsakovei I. K., tretysis asmuo BAB bankas „Snoras“, institucija teikianti išvadą Vilniaus raj. savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyrius, dėl santuokos apskaitos įrašo panaikinimo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo priteisimo, bei santuokoje įgyto turto padalijimo,

Nustatė

2Ieškovas J. K. pateikė ieškinį atsakovei I. K. dėl santuokos apskaitos įrašo panaikinimo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo priteisimo, bei santuokoje įgyto turto padalijimo, ieškinyje, bei teismo posėdyje nurodė, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, nes jie abu iš esmės pažeidė sutuoktinių pareigas, taikytis ir išsaugoti šeimyninius santykius su atsakove nėra galimybių. Atsakovė I. K. ( - ), pagimdė vaiką E. K., kuri nėra ieškovo vaikas, tai 2012-02-22 sprendimu pripažino ir Vilniaus rajono apylinkės teismas. Su atsakove virš dvejų metų šeimyninių santykių nepalaiko, neveda bendro ūkio, todėl prašo teismo nutraukti su atsakove 2008-03-29 sudarytą santuoką, nustatyti jų dukros I. K., gimusios ( - ), gyvenamąją vietą su motina (atsakove), priteisti iš ieškovo dukros išlaikymui 400 Lt periodinę kas mėnesį mokama išmoką iki jos pilnametystės, po santuokos nutraukimo jam palikti pavardė K., atsakovei grąžinti ikisantuokinę pavardę - B. Išlaikymo iš atsakovės nereikalauja. Nurodė, kad santuokos metu jokio nekilnojamojo turto, ar transporto priemonių neįgijo. Automobilį ( - ) valst. Nr. ( - ) ieškovas yra įsigijęs iki santuokos, todėl jis nedalintinas. Pagal 2008-06-26 kredito sutartį su trečiuoju asmeniu BAB bankas „Snoras“ atsiradusius finansinius įsipareigojimus, atsižvelgdamas į BAB bankas „Snoras“ atsiliepime išdėstytą poziciją, prašo priteisti iš šalių solidariai.

3Atsakovė I. K. su ieškiniu sutiko, prašė santuoką nutraukti dėl abiejų sutuoktinių kaltės, sutiko, kad būtų nustatyta nepilnametės dukros I. K. gyvenamoji vieta su ja, nurodė, kad santuokos metu jokio nekilnojamojo turto, ar transporto priemonių neįgijo. Pagal 2008-06-26 ieškovo sudarytą kredito sutartį su trečiuoju asmeniu BAB bankas „Snoras“ atsiradusius finansinius įsipareigojimus, atsižvelgiant į BAB bankas „Snoras“ atsiliepime išdėstytą poziciją, sutinka kad būtų priteisti iš šalių solidariai.

4Tretysis asmuo BAB bankas „Snoras“ atsiliepime nurodė, kad prašo finansinius įsipareigojimus pagal 2008-06-26 jo su ieškovu J. K. sudarytą kredito sutartį (likutis 2011-10-20 buvo 1674,12 Lt) priteisti iš šalių solidariai. Pateikė prašymą bylą nagrinėti jo atstovui nedalyvaujant, byla nagrinėjama trečiojo asmens BAB bankas „Snoras“ atstovui nedalyvaujant.

5Trečiojo asmens Vilniaus raj. savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus atstovas su ieškiniu, dalyje dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo priteisimo, sutiko ir prašė jį tenkinti, likusios ieškinio dalies tenkinimo klausimą palikdamas teismo nuožiūrai.

6Ieškinys tenkintinas.

7Atsižvelgiant į šalių nurodytas aplinkybes, kad sutuoktiniai ilgiau, nei metus negyvena santuokinio gyvenimo, netvarko bendro ūkio, pripažintina, kad šalių sudaryta santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės ir santuoka yra nutrauktina (CK 3.61 str. 2 d.).

8Atsižvelgiant į šalių nepilnametės dukros I. K. interesus, jos gyvenamoji vieta yra nustatytina su atsakove (CK 2.14 str., 3.168 - 3.169 str. str.).

9Kadangi nepilnametės dukros I. K. gyvenamoji vieta yra nustatytina su atsakove, bei atsižvelgiant į ieškovo poziciją, iš ieškovo J. K. priteistinas išlaikymas nepilnametei dukrai I. K. po 400 Lt kas mėnesį mokama periodine išmoka (CK 3.196 str. 1 d. 1 p.), nuo 2011-10-12 iki jos pilnametystės.

10Ieškovui po santuokos nutraukimo paliktina jo pavardė K, atsakovei- iki santuokos turėta pavardė - B ( CK 3.69 str. 1 d.).

11Sutuoktiniams vienam iš kito išlaikymas nepriteistinas, nes jie tokio išlaikymo nepageidauja.

12Santuokoje sutuoktiniai dalintino turto neįgijo.

13Santuokos metu pagal 2008-06-26 ieškovo J. K. ir BAB bankas „Snoras“ sudarytą kredito sutartį (likutis 2011-10-20 buvo 1674,12 Lt) finansiniai įsipareigojimai priteistini iš šalių solidariai.

14Iš atsakovės priteistinos bylinėjimosi išlaidos ieškovo naudai (CPK 93 str.).

15Iš šalių priteistinos bylinėjimosi išlaidos valstybės naudai (CPK 96 str.1 d).

16Iš šalių priteistinos išlaidos valstybės naudai, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu (CPK 88 str. 1 d. 3 p.).

17Teismas, vadovaudamasis CPK 259 str., 268 str., 270 str.,

Nutarė

18Ieškinį tenkinti.

19Santuoką, įregistruotą Vilniaus rajono civilinės metrikacijos skyriuje 2008-03-29 (akto įrašas Nr. 80) tarp J. K., a.k. ( - ) ir I. K. (ikisantuokinė pavardė B), a.k. ( - ) nutraukti dėl abiejų sutuoktinių kaltės.

20Po santuokos nutraukimo I. K. grąžinti ikisantuokinę pavardę - B.

21Priteisti iš J. K., a.k. ( - ) išlaikymą dukrai I. K., gim. ( - ), 400 Lt (keturių šimtų litų) periodinę išmoka kas mėnesį nuo 2011-10-12 iki jos pilnametystės.

22Nustatyti nepilnametės I. K., gim. ( - ), gyvenamąją vietą kartu su motina I. K. (ikisantuokinė pavardė B), a.k. ( - ) jos gyvenamoje vietoje.

23Santuokos metu pagal 2008-06-26 ieškovo J. K. ir BAB bankas „Snoras“ sudarytą kredito sutartį (likutis 2011-10-20 buvo 1674,12 Lt) finansinius įsipareigojimus priteisti iš ieškovo J. K., a.k. ( - ) ir atsakovės I. K. (ikisantuokinė pavardė B.), a.k. ( - ) solidariai.

24Priteisti iš ieškovo J. K., a.k. ( - ) 72 Lt (septyniasdešimt du litus) teismo išlaidų valstybės naudai.

25Priteisti iš atsakovės I. K. (ikisantuokinė pavardė B.), a.k. ( - ) 72 Lt (septyniasdešimt du litus) teismo išlaidų valstybės naudai.

26Priteisti iš atsakovės I. K. (ikisantuokinė pavardė B.), a.k. ( - ) 69,50 Lt (šešiasdešimt devynis litus 50 ct) bylinėjimosi išlaidų ieškovo J. K., a.k. ( - ) naudai.

27Priteisti iš ieškovo J. K., a.k. ( - ) 8,63 Lt (aštuonis litus 63 ct) išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, valstybės naudai.

28Priteisti iš atsakovės I. K. (ikisantuokinė pavardė B), a.k. ( - ) 8,63 Lt (aštuonis litus 63 ct) išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, valstybės naudai.

29Sprendimui įsiteisėjus, jo nuorašą per 3 dienas išsiųsti Vilniaus rajono civilinės metrikacijos įstaigai. Sprendimo dalis dėl išlaikymo priteisimo vykdytina skubiai. Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai
1. Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėjas A.Juknevičius, sekretoriaujant... 2. Ieškovas J. K. pateikė ieškinį atsakovei I. K. dėl santuokos apskaitos... 3. Atsakovė I. K. su ieškiniu sutiko, prašė santuoką nutraukti dėl abiejų... 4. Tretysis asmuo BAB bankas „Snoras“ atsiliepime nurodė, kad prašo... 5. Trečiojo asmens Vilniaus raj. savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus... 6. Ieškinys tenkintinas.... 7. Atsižvelgiant į šalių nurodytas aplinkybes, kad sutuoktiniai ilgiau, nei... 8. Atsižvelgiant į šalių nepilnametės dukros I. K. interesus, jos gyvenamoji... 9. Kadangi nepilnametės dukros I. K. gyvenamoji vieta yra nustatytina su... 10. Ieškovui po santuokos nutraukimo paliktina jo pavardė K, atsakovei- iki... 11. Sutuoktiniams vienam iš kito išlaikymas nepriteistinas, nes jie tokio... 12. Santuokoje sutuoktiniai dalintino turto neįgijo.... 13. Santuokos metu pagal 2008-06-26 ieškovo J. K. ir BAB bankas „Snoras“... 14. Iš atsakovės priteistinos bylinėjimosi išlaidos ieškovo naudai (CPK 93... 15. Iš šalių priteistinos bylinėjimosi išlaidos valstybės naudai (CPK 96... 16. Iš šalių priteistinos išlaidos valstybės naudai, susijusios su procesinių... 17. Teismas, vadovaudamasis CPK 259 str., 268 str., 270 str.,... 18. Ieškinį tenkinti.... 19. Santuoką, įregistruotą Vilniaus rajono civilinės metrikacijos skyriuje... 20. Po santuokos nutraukimo I. K. grąžinti ikisantuokinę pavardę - B.... 21. Priteisti iš J. K., a.k. ( - ) išlaikymą dukrai I. K., gim. ( - ), 400 Lt... 22. Nustatyti nepilnametės I. K., gim. ( - ), gyvenamąją vietą kartu su motina... 23. Santuokos metu pagal 2008-06-26 ieškovo J. K. ir BAB bankas „Snoras“... 24. Priteisti iš ieškovo J. K., a.k. ( - ) 72 Lt (septyniasdešimt du litus)... 25. Priteisti iš atsakovės I. K. (ikisantuokinė pavardė B.), a.k. ( - ) 72 Lt... 26. Priteisti iš atsakovės I. K. (ikisantuokinė pavardė B.), a.k. ( - ) 69,50... 27. Priteisti iš ieškovo J. K., a.k. ( - ) 8,63 Lt (aštuonis litus 63 ct)... 28. Priteisti iš atsakovės I. K. (ikisantuokinė pavardė B), a.k. ( - ) 8,63 Lt... 29. Sprendimui įsiteisėjus, jo nuorašą per 3 dienas išsiųsti Vilniaus rajono...