Byla 2-1434-266/2009
Dėl gydymo išlaidų atlyginimo

1Anykščių rajono apylinkės teismo teisėja Zita Gavėnienė, rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovo Anykščių rajono apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro ir bendraieškio Valstybinės ligonių kasos prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos ieškinį atsakovei A. K. dėl gydymo išlaidų atlyginimo, ir

Nustatė

2ieškovas Anykščių rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras, gindamas viešąjį Valstybinės ligonių kasos prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos interesą, kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovei A. K. ir nurodė, jog 2006-06-06 d. Anykščių rajono PK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 284 str. 1 d., kurio metu buvo nustatyta, jog dėl atsakovės A. K. veiksmų buvo nežymiai sutrikdyta sveikata D. Ž.. Tačiau ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nukentėjusiajai ir kaltininkei susitaikius. Nukentėjusioji D. Ž. dėl jai padaryto sveikatos sutrikdymo buvo gydoma sveikatos priežiūros įstaigoje VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninėje. Visą gydymo kainą yra 100,50 Lt, kurią atlygino Panevėžio teritorinė ligonių kasa. Ieškovas, įgijęs regreso teisę į žalą padariusį asmenį, prašė priteisti iš atsakovės A. K. išmokėtas sveikatos priežiūros paslaugų išmokas ir ieškinį patenkinti.

3Sutinkamai su civilinio proceso kodekso reikalavimais ieškinys su visais jo priedais 2009 m. gruodžio 08 d. buvo išsiųstas atsakovei nurodant, kad atsakovė per 20 dienų nuo pranešimo įteikimo dienos, privalo pateikti teismui motyvuotą ir pagrįstą atsiliepimą į ieškinį. Tačiau dokumentai grįžo neįteikti, nurodant, jog A. K. yra mirusi. Tai patvirtina ir išrašas apie asmenį iš Gyventojų registro tarnybos prie LR VRM bei duomenys iš „SoDra“ duomenų bazės, jog A. K. mirė 2008-01-05.

4Kaip matyti iš byloje esančių dokumentų, ginčo teisiniai santykiai šioje byloje atsirado dėl atsakovės neteisėtų veiksmų, todėl ieškovas kreipėsi į teismą dėl žalos atlyginimo. Kadangi materialiniai teisiniai reikalavimai dėl gydymo išlaidų atlyginimo, kuriuos pareiškė ieškovas, neatsiejamai susiję su konkrečiu asmeniui - atsakove A. K., todėl procesinis teisių perėmimas šioje byloje yra negalimas (CPK 48 str. 1 d.). Esant nurodytoms aplinkybėms, civilinė byla pagal ieškovo Anykščių rajono apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro ir bendraieškio Valstybinės ligonių kasos prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos ieškinį atsakovei A. K. dėl gydymo išlaidų atlyginimo nutrauktina, mirus atsakovei A. K. (LR CPK 293 str. 1 d. 7 p.).

5Teisėja, vadovaudamasi LR CPK 290 str.,-

Nutarė

6Civilinę bylą pagal ieškovo Anykščių rajono apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro ir bendraieškio Valstybinės ligonių kasos prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos ieškinį atsakovei A. K. dėl gydymo išlaidų atlyginimo, nutraukti, mirus atsakovei A. K..

7Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui per Anykščių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai