Byla 2-767-212/2009
Dėl atlyginimo už statybos darbus ir delspinigių priteisimo pagal UAB „Statyba“ ieškinį atsakovei UAB „Laugina“, priėmimo klausimą

1Panevėžio apygardos teismo teisėja Zina Mickevičiūtė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinės bylos dėl atlyginimo už statybos darbus ir delspinigių priteisimo pagal UAB „Statyba“ ieškinį atsakovei UAB „Laugina“, priėmimo klausimą ir

Nustatė

2Kėdainių rajono apylinkės teismas 2009 m. liepos 9 d. nutartimi civilinę bylą dėl atlyginimo už statybos darbus ir delspinigių priteisimo pagal UAB „Statyba“ ieškinį atsakovei UAB „Laugina“ perdavė nagrinėti Panevėžio apygardos teismui pagal rūšinį teismingumą. Nurodė, kad ieškovė prašė priteisti iš atsakovės 97 235,84 Lt skolos už atliktus darbus, delspinigius, palūkanas bei bylinėjimosi išlaidas. Parengiamojo posėdžio metu atsakovė pateikė priešieškinį, kurio suma 451 005,48 Lt ir todėl, pasikeitus bylos rūšiniam teismingumui ir vadovaudamasis CPK 34 str. 1 d. perdavė bylą Panevėžio apygardos teismui.

3Byla grąžintina Kėdainių rajono apylinkės teismui nagrinėti pagal teismingumą (CPK 36 str. 1 d.).

4Teismas, laikydamasis teismingumo taisyklių, priimtą bylą turi išspręsti iš esmės, nors vėliau ji taptų teisminga kitam teismui, išskyrus CPK 35 straipsnyje nustatytus atvejus bei pasikeitus rūšiniam teismingumui (CPK 34 str. 1 d.). Kuomet byla perduodama neteisėtai, ji grąžinama nagrinėti pagal teismingumą.

5Kaip matyti iš perduotos bylos, ginčo suma yra iki 100 000 Lt (ieškinys). Duomenų, kad atsakovo pateiktas priešieškinys yra priimtas, nėra. Prie bylos pridėtas priešieškinis pateiktas Kėdainių rajono apylinkės teismui, tačiau jo priėmimo klausimas neišspręstas. Nesant byloje priešieškinio, nėra pagrindo spręsti apie rūšinio teismingumo pasikeitimą. Byla Panevėžio apygardos teismui perduota neteisėtai ir grąžintina nagrinėti Kėdainių rajono apylinkės teismui.

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 36 straipsniu teismas

Nutarė

7Atsisakyti priimti civilinę bylą dėl atlyginimo už statybos darbus ir delspinigių priteisimo pagal UAB „Statyba“ ieškinį atsakovei UAB „Laugina“ kaip neteismingą Panevėžio apygardos teismui.

8Nutartis galutinė ir neskundžiama.

Proceso dalyviai