Byla 2KT-654/2011
Dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės, atsakovo M. S. priešieškinį ieškovei I. S. dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės

1Panevėžio apygardos teismo laikinai einanti Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigas teisėja Zina Mickevičiūtė, susipažinusi su iš Pasvalio rajono apylinkės teismo gauta civiline byla Nr. 2-216-515/2011 pagal ieškovės I. S. ieškinį atsakovui M. S. dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės, atsakovo M. S. priešieškinį ieškovei I. S. dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės,

Nustatė

2Civilinėje byloje Nr. 2-216-515/2011 ieškovė I. S. prašo nutraukti santuoką, sudarytą su atsakovu M. S., nustatyti nepilnametės dukters E. S. gyvenamąją vietą su motina ir priteisti iš atsakovo išlaikymą dukrai po 500 Lt kas mėnesį. Atsakovas M. S. priešieškiniu prašo santuoką nutraukti dėl ieškovės kaltės, vaiko gyvenamąją vietą nustatyti su tėvu ir priteisti iš atsakovės dukters išlaikymui po 200 Lt kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis iki vaiko pilnametystės.

3Pasvalio rajono apylinkės teismas bylą persiuntė Panevėžio apygardos teismui, prašydamas perduoti ją nagrinėti kitam apylinkės teismui, nes 2011 m. liepos 21 d. nutartimi visi Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjai nusišalino nuo šios bylos nagrinėjimo, nes atsakovui M. S. teisėjo A. Š. priimti procesiniai veiksmai kelia abejonių dėl jo nešališkumo, o kiti Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjai gali būti glaudžiai susiję ir palaikyti vienas kitą. Pasvalio rajono apylinkės teismas nusišalino nuo šios bylos nagrinėjimo, kad proceso dalyviams ir kitiems asmenims nebūtų sudaromos sąlygos kilti abejonėms apylinkės teismo teisėjų nešališkumu.

4Atsižvelgiant į tai, kad Pasvalio rajono apylinkės teismas nusišalino nuo civilinės bylos Nr. 2-216-515/2011 nagrinėjimo, civilinė byla dėl santuokos nutraukimo dėl vieno sutuoktinio kaltės, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo priteisimo pagal I. S. ieškinį atsakovui M. S. ir atsakovo priešieškinį ieškovei perduodama nagrinėti Rokiškio rajono apylinkės teismui.

5Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 35 str. 1 d. ir 2 d.

Nutarė

6Civilinę bylą Nr. 2-216-515/2011 dėl santuokos nutraukimo dėl vieno sutuoktinio kaltės, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo priteisimo pagal I. S. ieškinį atsakovui M. S. ir atsakovo priešieškinį ieškovei I. S., perduoti nagrinėti Rokiškio rajono apylinkės teismui.

7Nutartis neskundžiama. Panevėžio apygardos teismo Laikinai einanti Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigas

8Zina Mickevičiūtė

Proceso dalyviai