Byla e2-1958-1007/2018
Dėl skolos už suteiktas komunalines paslaugas, procesinių palūkanų ir žyminio mokesčio priteisimo iš atsakovės I. V. priėmimo klausimą

1Telšių apylinkės teismo Akmenės rūmų teisėja Daiva Domeikienė

2rašytinio proceso tvarka spręsdama uždarosios akcinės bendrovės „Naujosios Akmenės komunalininkas“ ieškinio dėl skolos už suteiktas komunalines paslaugas, procesinių palūkanų ir žyminio mokesčio priteisimo iš atsakovės I. V. priėmimo klausimą

Nustatė

3Ieškovas UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“ ieškiniu teismo prašė iš atsakovės I. V. priteisti 106,64 Eur įsiskolinimą už komunalines paslaugas – kiemo priežiūrą nuo 2015 m. iki 2017 m. imtinai, 5 procentų metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 15,00 Eur žyminį mokestį.

4Ieškinys laikytinas nepaduotu ir kartu su priedais grąžintinas ieškovui.

5Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 135 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktuose nustatyta, kad ieškinyje turi būti nurodytos faktinės aplinkybės, kuriomis ieškovas grindžia savo reikalavimą, ir įrodymai, patvirtinantys ieškovo išdėstytas aplinkybes. Pagal CPK 135 straipsnio 2 dalį prie ieškinio turi būti pridėti dokumentai ir kiti įrodymai, kuriais ieškovas grindžia savo reikalavimus.

6Ieškovas ieškinyje nenurodė faktinių aplinkybių, kaip susidarė atsakovės įsiskolinimas ir kokiu pagrindu buvo skaičiuojamas mokestis už kiemų priežiūrą, nepateikė rašytinių įrodymų, kad atsakovė pasirinko kiemų prižiūrėtoju UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“ ir sutiko už daugiabučių namų kiemų priežiūros paslaugos teikimą mokėti. Atsižvelgdamas į tai, teismas sprendė, kad ieškinys neatitinka CPK keliamų reikalavimų, todėl 2018 m. kovo 7 d. nutartimi nustatė ieškovui 14 dienų terminą ieškinio trūkumams pašalinti, pateikiant patikslintą ieškinį kartu su reikiamais ieškinio priedais.

7Per teismo nustatytą terminą ieškinio trūkumai nepašalinti, todėl ieškinys laikomas nepaduotu ir kartu su priedais grąžintinas ieškovui, kaip numatyta CPK 115 straipsnio 3 dalyje.

8Ieškovo sumokėtas žyminis mokestis grąžintinas teismo iniciatyva, nes yra CPK 87 straipsnio 1 dalies 3 punkte numatytos sąlygos: žyminis mokestis procese sumokėtas ir ieškinys grąžinamas be sprendimo. Pagal CPK 87 straipsnio 3 dalį žyminį mokestį grąžina Valstybinė mokesčių inspekcija remdamasi teismo nutartimi.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 87 straipsnio 1 dalies 3 punktu, 115 straipsnio 3 dalimi ir 138 straipsniu, teismas

Nutarė

10Laikyti nepaduotu UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“ 2018 m. vasario 21 d. ieškinį dėl skolos už suteiktas komunalines paslaugas, procesinių palūkanų ir žyminio mokesčio priteisimo iš atsakovės I. V.

11Grąžinti ieškinį kartu su jo priedais ieškovui UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“.

12Grąžinti ieškovui UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“, juridinio asmens kodas 152903578, Stipirkių g. 2, Stipirkių k., LT-85105 Akmenės r. sav., ats. sąskaita Nr. ( - ), „Swedbank“, AB, banko kodas 73000, 15,00 Eur (penkiolikos eurų 00 ct) žyminį mokestį, sumokėtą 2018 m. vasario 23 d. mokėjimo nurodymu Nr. ( - ) į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą (įmokos kodas 5660).

13Nutartis per septynias dienas nuo jos kopijos įteikimo gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui, atskirąjį skundą paduodant per Telšių apylinkės teismo Akmenės rūmus.

Proceso dalyviai