Byla 1A-664-290-2011

1Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš kolegijos pirmininko teisėjo Jurgio Kiškio, teisėjų Algirdo Jaliniausko ir Algerdo Urbšio, sekretoriaujant Vaidai Pupšytei, dalyvaujant prokurorui Arūnui Purvainiui, nuteistajam G. S., jo gynėjai advokatei Ramutei Budrytei,

2teismo posėdyje apeliacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo G. S. apeliacinį skundą dėl Kauno miesto apylinkės teismo 2011 m. liepos 5 d. nuosprendžio, kuriuo jis nuteistas pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str. 1 d., laisvės atėmimu 1 (vieneriems) metams 6 (šešiems) mėnesiams. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BK 64 str. 1, 3 d., paskirtą bausmę subendrinus su Kauno miesto apylinkės teismo 2010-11-10 nuosprendžiu paskirta neatlikta laisvės atėmimo bausmės dalimi, jas dalinai sudedant, paskirta galutinė subendrinta bausmė – laisvės atėmimas 2 (dvejiems) metams.

3Iš nuteistojo G. S. priteista: UAB „Lukoil Baltija” Kauno filialui „Baršausko 64” degalinei - 100,02 Lt., UAB „Lietuva Statoil - Baršausko” degalinei - 200,04 Lt,. UAB „Lietuva Statoil - Savanorių” degalinei - 100,25 Lt., UAB „Lietuva Statoil - Greitis šalia kelio” degalinei - 200,33 Lt.

4Kolegija

Nustatė

5G. S. pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str. 1 d. nuteistas už tai, kad slaptai pagrobė svetimą turtą, o būtent:

6jis, tikslu pagrobti svetimą turtą - dyzelinį kurą, pakeitęs jam priklausančio automobilio ,,BMV 524 valstybinį numerį ( - ) į valstybinį numerį ( - ) kurį perdarė į ( - ) 2010 m. gruodžio 12 d. apie 9.03 val. atvažiavo nurodytu automobiliu į UAB „Lukoil Baltija” Kauno filialo degalinę, esančią Kaune, K. Baršausko g. 64, prisipylė 25,98 ltr. dyzelinio kuro, už kurį nesumokėjęs nuvažiavo, pagrobdamas svetimo - UAB „Lukoil Baltija” turto už 100,02 Lt.

7Tęsdamas nusikalstamą veiką, jis 2010 m. gruodžio 20 d. apie 07.57 val. atvažiavo nurodytu automobiliu į UAB „Statoil Lietuva” degalinę, esančią Kaune, K. Baršausko g. 57, prisipylė 25,45 ltr. dyzelinio kuro, už kurį nesumokėjęs nuvažiavo, pagrobdamas svetimo - UAB „Statoil Lietuva” turto už 100,02 Lt.

8Tęsdamas nusikalstamą veiką, jis 2010 m. gruodžio 21 d. apie 20.47 val. atvažiavo nurodytu automobiliu į UAB „Statoil Lietuva” degalinę, esančią Kaune, K. Baršausko g. 57, prisipylė 25,45 ltr. dyzelinio kuro, už kurį nesumokėjęs nuvažiavo, pagrobdamas svetimo - UAB „Statoil Lietuva” turto už 100,02 Lt.

9Tęsdamas nusikalstamą veiką, jis 2010 m. gruodžio 22 d. apie 8.42 val. atvažiavo nurodytu automobiliu į UAB „Statoil Lietuva” degalinę, esančią Kaune, Savanorių pr. 321, prisipylė 25,51 ltr. dyzelinio kuro, už kurį nesumokėjęs nuvažiavo, pagrobdamas svetimo - UAB „Statoil Lietuva” turto už 100,25 Lt.

10Tęsdamas nusikalstamą veiką, jis 2010 m. gruodžio 24 d. apie 7.39 val. atvažiavo nurodytu automobiliu į UAB „Statoil Lietuva” degalinę, esančią Kaune, Briedžių takas 6B, prisipylė 25,18 ltr. dyzelinio kuro, už kurį nesumokėjęs nuvažiavo, pagrobdamas svetimo - UAB „Statoil Lietuva” turto už 100,22 Lt.

11Tęsdamas nusikalstamą veiką, jis 2010 m. gruodžio 27 d. apie 20.06 val. atvažiavo nurodytu automobiliu į UAB „Statoil Lietuva” degalinę, esančią Kaune, Briedžių takas 6B, prisipylė 25,09 ltr. dyzelinio kuro, už kurį nesumokėjęs nuvažiavo, pagrobdamas svetimo - UAB „Statoil Lietuva” turto už 100,11 Lt.

12Nuteistasis apeliaciniu skundu prašo sušvelninti jam paskirtą bausmę. Nurodo, kad padarytas nusikaltimas nėra sunkus, jis labai gailisi dėl padaryto. Prašo atsižvelgti į tai, kad turi mažametį sūnų, motiną invalidę, kuriems reikia priežiūros.

13Kolegija, išklausiusi teisėjo pranešimą, nuteistojo ir jo gynėjos prašymus apeliacinį skundą patenkinti, prokuroro prašymą apeliacinį skundą atmesti bei ištyrusi byloje surinktus įrodymus padarė išvadą, kad nuteistojo G. S. apeliacinis skundas atmestinas kaip nepagrįstas.

14Nuteistojo kaltę patvirtina teisiamajame posėdyje ištirti ir nuosprendyje išdėstyti įrodymai. Savo kaltės dėl jam inkriminuoto nusikaltimo nuteistasis neneigia, todėl byla patikrinama tiek, kiek to yra prašoma apeliaciniame skunde (LR BPK 320 str.3 d.).

15Pirmosios instancijos teismas, skirdamas bausmę nuteistajam, atsižvelgė į visas bylos aplinkybes ir bendrųjų bausmės skyrimo pagrindų, numatytų Lietuvos Respublikos BK 54 straipsnyje, nepažeidė. Teismas įvertino padaryto nusikaltimo sunkumą ir pobūdį, tai, kad apeliantas padarė nusikaltimą, priskiriamą prie nesunkių, tačiau jo veika buvo tęstinė, jis tuo pačiu tikslu net 6 kartus atliko neteisėtus veiksmus, praeityje jis teistas keturis kartus ir taip pat už vagystes. Apeliantui anksčiau buvo taikytas bausmės vykdymo atidėjimas, kurio metu jis vėl padarė tyčinį nusikaltimą. Jo teistumai neišnykę, todėl apeliantas laikomas recidyvistu. Be to, apeliantas niekur nedirba, neturi pastovaus ir legalaus pragyvenimo šaltinio. Visos šios aplinkybės charakterizuoja kaltinamąjį kaip linkusį į nusikaltimus, pavojingą visuomenei asmenį, kuriam neteisėti veiksmai tapo gyvenimo būdu, o iš jų gautos lėšos pragyvenimo šaltiniu. Kadangi apelianto šeimoje asmenų, kuriems reikalinga priežiūra, buvimas nesulaikė jo juo nusikalstamų veikų darymo, todėl ir švelninti jam paskirtą bausmę skunde nurodytais motyvais, teismui nėra objektyvaus pagrindo.

16Kolegija konstatuoja, kad teismas, teisingai ir objektyviai įvertinęs visas bylos aplinkybes, paskyrė G. S. teisingą, atitinkančią savo paskirtį bausmę, kuri yra mažesnė nei straipsnio sankcijoje numatytas bausmės vidurkis. Teismas, vadovaudamasis BK 64 str.1 d., 3 d., tinkamai subendrino šią bausmę su 2010-11-10 nuosprendžiu paskirta ir neatlikta bausme. Paskirta galutinė subendrinta laisvės atėmimo bausmė yra tinkamai ir teisingai, todėl nėra jokio pagrindo jos pripažinti aiškiai per griežta ir švelninti, kaip to prašoma apeliaciniame skunde.

17Pirmosios instancijos teismo nuosprendis yra teisėtas, teisingas ir pagrįstas, keisti jį apeliacinio skundo motyvais pagrindo nėra.

18Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos BPK 326 str. 1 d. 1 p. kolegija

Nutarė

19nuteistojo G. S. apeliacinį skundą atmesti.

Proceso dalyviai