Byla A2.9.-979-373/2012
Dėl administracinio teisės pažeidimo byla nagrinėjama jam nedalyvaujant (LR ATPK 272 str. 2 d.)

1Utenos rajono apylinkės teismo teisėja Laima Dumskienė, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam T. V., išnagrinėjusi T. V., asmens kodas ( - ), gim. ( - ), lietuvio, Lietuvos Respublikos piliečio, nedirbančio, gyv. ( - ), administracinio teisės pažeidimo bylą,

Nustatė

2T. V. 2012-09-01, apie 23.30 val., viešoje vietoje – kavinėje „Antika“, esančioje J.Basanavičiaus g. 52, Utena, būdamas neblaivus (1,56 promilių alkoholio), kabinėjosi prie D. K., išvadino jį necenzūriniais žodžiais, tuo pažeisdamas viešąją tvarką ir žmonių rimtį.

3Šiais veiksmais T. V. padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 174 str.

4Administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo į bylos nagrinėjimą neatvyko, apie posėdį jam pranešta tinkamai, prašymo atidėti bylos nagrinėjimą negauta. Laikoma, kad T. V. vengia atvykti į teismo posėdį, todėl administracinio teisės pažeidimo byla nagrinėjama jam nedalyvaujant (LR ATPK 272 str. 2 d.).

5Iš byloje esančio paaiškinimo matyti, kad T. V. kaltu prisipažino, jo kaltė padarius administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 174 str., įrodyta: administracinio teisės pažeidimo protokolu, D. K. pareiškimu ir paaiškinimu, asmens blaivumo testu, administracinio sulaikymo protokolu.

6Skiriant T. V. administracinę nuobaudą atsižvelgiama į tai, kad nustatyta jo administracinę atsakomybę lengvinanti aplinkybė – nuoširdžiai gailisi padaręs pažeidimą, atsakomybę sunkinančios aplinkybės – teisės pažeidimą padarė būdamas neblaivus, pakartotinai per metus padarė tokios pačios rūšies teisės pažeidimą, už kurį jam jau buvo paskirta administracinė nuobauda ir teisės pažeidimą padarė būdamas pirmiau padaręs nusikaltimą (teismų informacinės sistemos LITEKO duomenys).

7Skiriant administracinę nuobaudą, taip pat atsižvelgiama į T. V. asmenybę apibūdinančius duomenis: 2011 m. baustas administracine tvarka už policijos pareigūnų garbės ir orumo įžeidimą, už alkoholinių gėrimų gėrimą viešoje vietoje, nedirba. Įvertinus T. V. atsakomybę lengvinančią ir sunkinančias aplinkybes, jo asmenybę apibūdinančius duomenis, jam skirtina administracinė nuobauda – bauda, kurios dydis lygus sankcijos vidurkiui (LR ATPK 302str.).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 302 str., 224 str., 287 str. 1 d. 1 p., teismas

Nutarė

9T. V., asmens kodas ( - ) pagal LR ATPK 174 str. paskirti administracinę nuobaudą – 200 Lt baudą, kurią jis per 40 dienų nuo šio nutarimo įteikimo dienos, o apskundus nutarimą – ne vėliau kaip per 40 nuo pranešimo apie skundą nepatenkinimo dienos, privalo sumokėti į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR Finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Nr. LT247300010112394300, „Swedbank“, AB, įmokos kodas 6030.

10Išaiškinti pažeidėjui, kad nustatytu laiku nesumokėta bauda išieškoma LR ATPK 314 str. nustatyta priverstine tvarka, išieškant ir vykdymo išlaidas. Vadovaujantis LR ATPK 313 str. 3 d. pažeidėjas ne vėliau kaip per keturiasdešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos turi teisę kreiptis į baudą paskyrusį teismą dėl paskirtos baudos mokėjimo išdėstymo.

11Nutarimas per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Utenos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai