Byla A2.2.-1518-455/2011

1Utenos rajono apylinkės teismo teisėjas Gytis Stasevičius, sekretoriaujant Daivai Drazdauskienei, dalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam R. T., teismo posėdyje išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje R. T., asmens kodas ( - ), gim. ( - ), gyv. ( - ), surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau - ATPK) 503 str.,

Nustatė

2R. T. buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už tai, kad jis 2011 m. rugpjūčio 12 d., apie 20.00 val., ( - ), tyčia sužalojo R. M. buto durų rankeną, tuo nukentėjusiajam padarydamas 40 Lt turtinę žalą.

3R. T. kaltu neprisipažino ir parodė, kad jis tikrai nurodytu laiku nukentėjusiojo durų rankenos nelaužė. Tarp jo ir nukentėjusiojo konfliktas buvo kilęs kitą dieną.

4Byla nutrauktina.

5Nukentėjusysis kelis kartus kviestas į teismo posėdį neatvyko. Todėl teismas remsis jo paaiškinimais duotais policijos pareigūnams. Pareiškime policijai dėl sulaužytos durų rankenos nurodė, kad ją sulaužė kaimynas, gyvenantis ( - ) ( b. l. 4 ). Paaiškinime policijos pareigūnams nurodė, kad 2011-08-12 buvo kilęs konfliktas tarp jo ir R. T.. Jam nuėjus į kambarį, R. T. sulaužė durų rankeną. Tokiu būdu analizuojant pareiškimo ir paaiškinimo turinį akivaizdu, kad R. M. remiasi tik prielaidomis ir spėjimais. Todėl tokiais duomenimis pripažinti R. T. padarius administracinį teisės pažeidimą nėra galimybės. Todėl jo atžvilgiu administracinio teisės pažeidimo byla nutrauktina, kaip nesant administracinio teisės įvykio ir sudėties ( ATPK 250 str. 1 p. ).

6Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis ATPK 286 str., 287 str., teismas

Nutarė

7Administracinio teisės pažeidimo bylą R. T. atžvilgiu nutraukti kaip nesant administracinio teisės pažeidimo įvykio ir sudėties.

8Nutarimas per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Utenos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai