Byla 2-53-225/2012
Dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo

1Plungės rajono apylinkės teismo teisėja Aldona Burbienė,

2sekretoriaujant Ingai Paulikaitei,

3dalyvaujant pareiškėjui P. J.,

4viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo P. J. pareiškimą suinteresuotam asmeniui Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyriui dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo,

Nustatė

5pareiškėjas nurodo, jog ( - ) metais yra dirbęs „Minijos“ kolūkyje, tačiau dokumentuose apie darbą yra neteisingai nurodyti jo asmens duomenys. Pagal asmens dokumentus jis yra P. J., Kazimiero, tačiau kolūkiečio darbo stažo ir uždarbio apskaitos knygose apie jo darbą yra įrašas J. A., Č., kolūkiečio darbo knygelėje įrašas – J. A.-P., Č. Esant tokiems įrašams, VSDFV Plungės skyrius į jo pensijos draudimo stažą neįskaičiuoja šio kolūkyje dirbto laiko. Mano, jog tokie neatitikimai dokumentuose yra todėl, jog nuo vaikystės šeimoje, o po to ir visų pažįstamų bei bendradarbių buvo vadinamas ne P., o A., taip jis vadinamas iki šiol. Nors jo gimimo liudijime yra įrašas apie tėvą – nurodytas vardas K., dokumentuose apie darbą yra įrašytas jo patėvio – mamos sutuoktinio Č. J., su kuriuo mama susituokė ( - ) metais, vardas, kaime visi manė, jog jis yra Č. J. sūnus. Prašo nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, jog teisę nustatantys dokumentai – įrašai kolūkiečio darbo stažo ir uždarbio apskaitos knygose ir kolūkiečio darbo knygelė apie darbą Plungės r. „Minijos“ kolūkyje priklauso jam - P. J., K.

6Suinteresuotas asmuo atsiliepime į pareiškimą juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymui neprieštarauja.

7Pareiškimas tenkintinas ( LR CPK 444 str. 2 d. 4 p.).

8Iš pareiškėjo pateiktų dokumentų matyti, jog Plungės r. „Minijos“ kolūkio kolūkiečio darbo stažo ir uždarbio apskaitos knygos išraše yra duomenys apie Jucio A. Č., gim. ( - ), darbo stažą kolūkyje nuo ( - ) iki ( - ) metų, Kolūkiečio darbo knygelėje, išduotoje J. A. – P,, Č., gim. ( - ), vardu, taip pat užfiksuoti duomenys apie darbą „Minijos“ kolūkyje ( - ) metais.

9Pareiškėjo P. J. paaiškinimą dėl aplinkybių, galimai nulėmusių neatitikimus nurodytuose dokumentuose, įrodo byloje surinkta medžiaga.

10Liudytoja B. Ž. patvirtino, jog nuo 1966 metų dirbo „Minijos“ kolūkyje, pareiškėjas, kurį ji ir kiti bendradarbiai vadino A., taip pat dirbo kolūkyje. Liudytojas J. K. taip pat nurodė, jog dirbo kolūkyje vairuotoju kartu su pareiškėju, pareiškėją ir dabar vadina A. Įrašai kolūkiečio darbo knygelėje atitinka pareiškėjo paaiškinimą, jog dirbdamas kolūkyje išėjo į armiją, įgijo traktorininko profesiją.

11Iš paaiškinimų, bylos medžiagos darytina išvada, jog įrašai Plungės r. „Minijos“ kolūkio kolūkiečio darbo stažo ir uždarbio apskaitos knygoje apie J. A., Č., gim. ( - ) m., darbą kolūkyje ( - ) metais, ir Kolūkiečio darbo knygelė, išduota J. A.-Petro, Česlovo, gim. ( - ), vardu, priklauso pareiškėjui.

12Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 259, 260, 448str.,

Nutarė

13pareiškimą tenkinti.

14Nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, jog teisę nustatantys dokumentai - Plungės r. „Minijos“ kolūkio kolūkiečio darbo stažo ir uždarbio apskaitos knygoje esantys duomenys apie J. A., Č., gim. ( - ) m., darbą ( - ) metais, bei Kolūkiečio darbo knygelė, išduota J. A.-P., Č., gim. ( - ), vardu priklauso P. J., a.k. ( - )

15Juridinę reikšmę turintis faktas nustatytas pareiškėjos turtinių teisių gynimui.

16Sprendimas per 30 dienų skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Plungės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai