Byla 2S-651-372/2015
Dėl Šiaulių apylinkės teismo 2015 m. kovo 31 d. nutarties civilinėje byloje Nr. 2-3628-291/2015, kuria taikytos laikinosios apsaugos priemonės

1Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Birutė Simonaitienė apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal atsakovo UAB „Tvorų tiekimas“ atskirąjį skundą dėl Šiaulių apylinkės teismo 2015 m. kovo 31 d. nutarties civilinėje byloje Nr. 2-3628-291/2015, kuria taikytos laikinosios apsaugos priemonės.

2Apeliacinės instancijos teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

3I. Ginčo esmė

4Ieškovas UAB „Talša“ kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismą ieškiniu dokumentinio proceso tvarka dėl turtinės žalos atlyginimo priteisimo iš atsakovo UAB „Tvorų tiekimas“.

5Būsimo galimai palankaus ieškovui teismo sprendimo įvykdymo užtikrinimui ieškovas prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones.

6II. Pirmosios instancijos teismo sprendimo esmė

7Šiaulių apylinkės teismas 2015 m. kovo 31 d. nutartimi taikė laikinąsias apsaugos priemones – areštavo ne daugiau kaip už 26594,07 Eur sumą atsakovui UAB „Tvorų tiekimas“ nuosavybės teise priklausantį kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, esantį pas atsakovą ar trečiuosius asmenis, leidžiant areštuotu turtu naudotis, bet uždraudžiant juo disponuoti – turtą parduoti, kitaip perleisti, taip pat išnuomoti, įkeisti arba kitokiu būdu keisti jo teisinę būklę, o tokio turto nesant ar esant nepakankamai, areštavo pinigines lėšas, esančias pas atsakovą ar pas trečiuosius asmenis, taip pat areštavo turtines teises, leidžiant atsiskaityti tik su ieškovu UAB „Talša“ bei vykdyti atsiskaitymus, susijusius su darbo santykiais, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba ir Valstybine mokesčių inspekcija.

8III. Atskirojo skundo ir atsiliepimo į atskirąjį skundą argumentai

9Atskiruoju skundu atsakovas UAB „Tvorų tiekimas” prašė panaikinti Šiaulių apylinkės teismo 2015 m. kovo 31 d. nutartį ir klausimą išspręsti iš esmės – atmesti prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo.

10Atsiliepimas į atskirąjį skundą negautas.

11Šiaulių apygardos teisme 2015 m. gegužės 28 d. gautas atsakovo UAB „Tvorų tiekimas” atsisakymas nuo atskirojo skundo dėl Šiaulių apylinkės teismo 2015 m. kovo 31 d. nutarties.

12Apeliantas prašo priimti jo atsisakymą nuo atskirojo skundo ir apeliacinį procesą nutraukti.

13Nurodo, kad Šiaulių apylinkės teismo 2015 m. balandžio 28 d. nutartimi ieškovo UAB „Talša“ ieškinys buvo paliktas nenagrinėtu, ta pačia nutartimi buvo panaikintos ir laikinosios apsaugos priemonės, nutartis yra įsiteisėjusi. Prašo pranešti Turto arešto aktų registrui apie laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimą.

14Apeliacinis procesas nutrauktinas.

15Pagal CPK 308 str. 1 d., atskirąjį skundą padavęs asmuo turi teisę atsisakyti skundo iki baigiamųjų kalbų, o jeigu skundas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka – iki skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios. Teismas gali nepriimti apeliacinio skundo atsisakymo, jei yra CPK 42 str. 2 d. numatytos sąlygos, tai yra, jei atsisakymas prieštarauja imperatyvioms įstatymo nuostatoms ar viešajam interesui. Atskirojo skundo atsisakęs asmuo jį paduoti pakartotinai neturi teisės (CPK 308 str. 3 d., 338 str. ).

16Apeliacinės instancijos teismas sprendžia, kad nagrinėjamu atveju atskirojo skundo atsisakymas įstatymui neprieštarauja. Bylos medžiagoje nėra duomenų, kad toks atsisakymas pažeidžia kieno nors teises ar įstatymo saugomus interesus, arba prieštarauja viešajam interesui, todėl atskirojo skundo atsisakymas priimtinas, o apeliacinis procesas nutrauktinas (CPK 308 str. 2 d.). Be to, atskirasis skundas yra nepasirašytas, todėl tai yra savarankiškas pagrindas apeliaciniam procesui nutraukti (CPK 315 str. 2 d., 5 d., 316 str. 1 d.).

17CPK 87 str. 2 d. nurodyta, kad apeliantui atsisakius atskirojo skundo, kai byla užbaigiama iki bylos nagrinėjimo iš esmės pradžios, grąžinama 100 procentų sumokėto žyminio mokesčio.

18Apeliantas UAB „Tvorų tiekimas” už atskirąjį skundą yra sumokėjęs 28 Eur žyminį mokestį, todėl jis jam grąžintinas iš Valstybės biudžeto.

19Apeliantui išaiškintina, kad Turto arešto aktų registrui apie laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimą praneša nutartį dėl jų panaikinimo priėmęs teismas, šiuo atveju Šiaulių apylinkės teismas.

20Vadovaudamasis 308 straipsnio 2 dalimi, 315 straipsnio 5 dalimi, apeliacinės instancijos teismas

Nutarė

21Priimti atsakovo UAB „Tvorų tiekimas” atsisakymą nuo atskirojo skundo dėl Šiaulių apylinkės teismo 2015 m. kovo 31 d. nutarties ir apeliacinį procesą nutraukti.

22Grąžinti atsakovui UAB „Tvorų tiekimas” (juridinio asmens kodas 302580882) 28 Eur (dvidešimt aštuonis eurus) žyminio mokesčio.

23Nutartį, dalyje dėl žyminio mokesčio grąžinimo, pavesti vykdyti Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Proceso dalyviai
Ryšiai
1. Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Birutė... 2. Apeliacinės instancijos teismas, išnagrinėjęs bylą,... 3. I. Ginčo esmė... 4. Ieškovas UAB „Talša“ kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismą ieškiniu... 5. Būsimo galimai palankaus ieškovui teismo sprendimo įvykdymo užtikrinimui... 6. II. Pirmosios instancijos teismo sprendimo esmė... 7. Šiaulių apylinkės teismas 2015 m. kovo 31 d. nutartimi taikė laikinąsias... 8. III. Atskirojo skundo ir atsiliepimo į atskirąjį skundą argumentai... 9. Atskiruoju skundu atsakovas UAB „Tvorų tiekimas” prašė panaikinti... 10. Atsiliepimas į atskirąjį skundą negautas. ... 11. Šiaulių apygardos teisme 2015 m. gegužės 28 d. gautas atsakovo UAB... 12. Apeliantas prašo priimti jo atsisakymą nuo atskirojo skundo ir apeliacinį... 13. Nurodo, kad Šiaulių apylinkės teismo 2015 m. balandžio 28 d. nutartimi... 14. Apeliacinis procesas nutrauktinas.... 15. Pagal CPK 308 str. 1 d., atskirąjį skundą padavęs asmuo turi teisę... 16. Apeliacinės instancijos teismas sprendžia, kad nagrinėjamu atveju atskirojo... 17. CPK 87 str. 2 d. nurodyta, kad apeliantui atsisakius atskirojo skundo, kai byla... 18. Apeliantas UAB „Tvorų tiekimas” už atskirąjį skundą yra sumokėjęs 28... 19. Apeliantui išaiškintina, kad Turto arešto aktų registrui apie laikinųjų... 20. Vadovaudamasis 308 straipsnio 2 dalimi, 315 straipsnio 5 dalimi, apeliacinės... 21. Priimti atsakovo UAB „Tvorų tiekimas” atsisakymą nuo atskirojo skundo... 22. Grąžinti atsakovui UAB „Tvorų tiekimas” (juridinio asmens kodas... 23. Nutartį, dalyje dėl žyminio mokesčio grąžinimo, pavesti vykdyti...