Byla R-261-23-12
Dėl V. Š. skundo“ ir įpareigoti Vyriausiąją rinkimų komisiją artimiausiame posėdyje išnagrinėti V. Š. 2012 m. rugsėjo 6 d. skundą ir 2012 m. rugsėjo 20 d. patikslintą skundą bei priimti teisės aktų reikalavimus atitinkantį sprendimą

1Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Stasio Gagio (pranešėjas), Romano Klišausko (kolegijos pirmininkas) ir Ričardo Piličiausko, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo V. Š., atstovaujamo advokato Tomo Šedbaro, skundo priėmimo klausimą.

2Teisėjų kolegija

Nustatė

3Pareiškėjas kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, prašydamas panaikinti Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos (toliau – ir Vyriausioji rinkimų komisija) 2012 m. rugsėjo 28 d. protokolinį sprendimą, kuriuo buvo nepritarta Vyriausiosios rinkimų komisijos nario J. U. parengtai pažymai „Dėl V. Š. skundo“ ir įpareigoti Vyriausiąją rinkimų komisiją artimiausiame posėdyje išnagrinėti V. Š. 2012 m. rugsėjo 6 d. skundą ir 2012 m. rugsėjo 20 d. patikslintą skundą bei priimti teisės aktų reikalavimus atitinkantį sprendimą.

4Pareiškėjo skundas atitinka Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 23-24 straipsnių reikalavimus ir priimamas nagrinėti Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme.

5Kadangi Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 21 straipsnio 3 dalis įpareigoja administracinį teismą skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo išnagrinėti ne vėliau kaip per 48 valandas, atsakovui, Vyriausiajai rinkimų komisijai, nedelsiant faksu siųstini pareiškėjo skundo bei šios nutarties nuorašai ir atsakovas įpareigojamas ne vėliau kaip iki 2012 m. spalio 9 d. 9 val. pateikti teismui atsiliepimą į pareiškėjo skundą.

6Byla skiriama nagrinėti teismo posėdyje 2012 m. spalio 9 d. 9 30 val.

7Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 37 straipsnio 1 dalimi, 68 straipsnio 1 dalies 3 punktu, teisėjų kolegija

Nutarė

8Priimti pareiškėjo V. Š., atstovaujamo advokato Tomo Šedbaro, skundą dėl Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos 2012 m. rugsėjo 28 d. protokolinio sprendimo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.

9Išsiųsti Vyriausiajai rinkimų komisijai faksu pareiškėjo skundo ir šios nutarties nuorašus ir įpareigoti atsakovą ne vėliau kaip iki 2012 m. spalio 9 d. 9 val. pateikti teismui atsiliepimą į pareiškėjo skundą.

10Bylą skirti nagrinėti teismo posėdyje 2012 m. spalio 9 d. 9 30 val.

11Telefonu, faksu ar kitomis ryšio priemonėmis informuoti pareiškėją ir atsakovą apie teismo posėdžio laiką ir vietą.

12Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai