Byla B2-2636-881/2015
Dėl bankroto bylos nutraukimo

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Vilija Mikuckienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi BUAB „Grander“ administratoriaus UAB „Bankroto administratorių kompanija“ prašymą dėl bankroto bylos nutraukimo,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismas 2015 m. vasario 12 d. nutartimi iškėlė bankroto bylą UAB „Grander“, įmonės bankroto administratoriumi paskyrė UAB „Bankroto administratorių kompanija“, 2015 m. kovo 24 d. nutartimi pritaikė įmonei supaprastintą bankroto procesą, o 2015 m. birželio 3 d. pripažino įmonę bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

3Dar neįsiteisėjus nutarčiai dėl įmonės pripažinimo bankrutavusia administratorius pateikė teismui prašymą nutraukti UAB „Grander“ bankroto bylą, taip pat patvirtinti BUAB „Grander“ ir UAB „Gotas“ sudarytą taikos sutartį.

4Administratoriaus prašymas tenkinamas iš dalies.

5Įmonių bankroto įstatymo 27 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad bankroto byla nutraukiama, kai: visi kreditoriai atsisako savo reikalavimų ir teismas priima nutartį priimti atsisakymus; bankrutuojanti įmonė atsiskaito su visais kreditoriais (kreditoriumi) ir administratorius teismui pateikia tai įrodančius dokumentus; pasirašoma taikos sutartis ir teismas ją patvirtina.

6Teismas atkreipia dėmesį, kad bankroto byloje sudaroma taikos sutartis yra specifinė: pagal ĮBĮ 2 straipsnio 11 punktą, tai yra kreditorių ir įmonės susitarimas tęsti įmonės veiklą, kai įmonė prisiima tam tikrus įsipareigojimus, o kreditoriai sutinka savo reikalavimus atidėti, sumažinti ar jų atsisakyti. Taikos sutarties turiniui keliami reikalavimai ir jos sudarymo bei tvirtinimo tvarka yra nustatyti ĮBĮ 28, 29 straipsniuose. Taigi bankroto byloje sudaroma taikos sutartis nėra pavienio kreditoriaus ir įmonės susitarimas dėl konkrečios skolos grąžinimo, kaip minėta, tai yra kreditorių ir įmonės susitarimas tęsti įmonės veiklą. Atsižvelgdamas į tai, teismas atsisako tvirtinti BUAB „Grander“ ir UAB „Gotas“ sudarytą taikos sutartį, kadangi ji neatitinka ĮBĮ įtvirtinto taikos sutarties apibrėžimo.

7Kita vertus, teismas atkreipia dėmesį, kad BUAB „Grander“ ir UAB „Gotas“ pasirašyta taikos sutartis, kartu su kitais duomenimis, atitinka kitus du bylos nutraukimo pagrindus: kreditoriai atsisako savo reikalavimų ir bankrutuojanti įmonė atsiskaito su visais kreditoriais. Kaip matyti iš pateiktos taikos sutarties turinio, BUAB „Grander“ iš dalies padengė UAB „Gotas“ finansinį reikalavimą, o pastaroji likusios reikalavimo dalies atsisakė. Be to, byloje yra duomenų, kad BUAB „Grander“ visiškai atsiskaitė ir su kitais kreditoriais (Valstybine mokesčių inspekcija, VSDFV Vilniaus skyriumi, UAB „Tele2“), o kreditoriaus AB „Vilniaus Sigma“ reikalavimą patenkino iš dalies, likusios nepatenkintos reikalavimo dalies kreditorius atsisakė.

8Teismas nenustatė, kad kreditorių UAB „Gotas“ ir AB „Vilniaus Sigma“ dalies reikalavimų atsisakymas prieštarautų imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, todėl šiuos atsisakymus priima ir bankroto bylą nutraukia (ĮBĮ 27 straipsnio 1 dalies 1-2 punktai).

9Vadovaudamasis LR įmonių bankroto įstatymo 27 straipsniu, Civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

10BUAB „Grander“ administratoriaus UAB „Bankroto administratorių kompanija“ prašymą dėl bankroto bylos nutraukimo tenkinti iš dalies.

11Priimti kreditorių UAB „Gotas“ ir AB „Vilniaus Sigma“ dalies reikalavimų atsisakymą.

12Nutraukti UAB „Grander“ (į. k. 300572901) bankroto bylą.

13Kitoje dalyje prašymą atmesti.

14Įpareigoti administratorių apie priimtą nutartį pranešti kreditoriams, o nutarčiai įsiteisėjus, apie bankroto bylos nutraukimą informuoti Įmonių bankroto valdymo departamentą prie Ūkio ministerijos ir Juridinių asmenų registrą.

15Nutartis per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai