Byla L2-6455-901/2014
Dėl skolos išieškojimo

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Laura Karmazaitė, rašytinio proceso tvarka nagrinėdama civilinę bylą pagal kreditoriaus Šiaulių rajono savivaldybės administracijos pareiškimą skolininkei M. K. dėl skolos išieškojimo,

Nustatė

2pareiškėjas kreipėsi į teismą su pareiškimu LR CPK XXIII skyriaus tvarka. 2014-07-14 buvo priimtas teismo įsakymas, kuriuo kreditoriaus reikalavimai buvo visiškai patenkinti. Pareiškimas kartu su teismo įsakymu bei LR CPK 437 str. 2 d. nustatytu pranešimu buvo siunčiami skolininkei kreditoriaus pareiškime nurodytu jos gyvenamosios vietos adresu ( - ), tačiau adresatas nebuvo surastas. Sodra neturi duomenų apie skolininkės darbovietę. GRT duomenimis skolininkės deklaruota gyvenamoji vieta sutapo su pareiškime nurodyta gyvenamąja vieta. 2014-08-22 nutartimi kreditorius buvo įpareigotas per 10 dienų nuo nutarties kopijos gavimo dienos pasirinkti kitą procesinių dokumentų įteikimo skolininkei būdą. Nutartis kreditoriui įteikta 2014-08-27.

3Remiantis CPK 431 str. 3 d., jeigu pagal kreditoriaus reikalavimą iškėlus bylą teisme ir priėmus įsakymą paaiškėja, kad skolininko buvimo vieta nežinoma, prieš tai nustačius kreditoriui terminą patikslinti skolininko gyvenamąją vietą ar atlikus veiksmus, kad teismas galėtų įteikti procesinius dokumentus kitu būdu, kreditoriui to nustatytu laiku nepadarius, teismas panaikina įsakymą ir kreditoriaus pareiškimą palieka nenagrinėtą.

4Kadangi kreditorius per nustatytą terminą nepatikslino skolininkės gyvenamosios vietos ir nepasirinko kito procesinių dokumentų jam įteikimo būdo, teismo įsakymas naikintinas, o kreditoriaus pareiškimas paliktinas nenagrinėtu.

5Ši nutartis nekliudo pareiškėjui, pašalinus aplinkybes, buvusias pareiškimo palikimo nenagrinėtu pagrindu, kreiptis į teismą pakartotinai arba pareikšti ieškinį bendra ginčo teisena.

6Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 431 str. 3 d., teismas

Nutarė

7Panaikinti 2014-07-14 įsakymą, priimtą civilinėje byloje Nr. L2-6455-901/2014 pagal kreditoriaus Šiaulių rajono savivaldybės administracijos pareiškimą skolininkei M. K. ir pareiškimą palikti nenagrinėtu.

8Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai