Byla 2-5319-571/2012
Dėl globos pakeitimo neveiksniam asmeniui

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Vilma Gadiškienė, spręsdama pareiškėjos P. M. pareiškimo priėmimo klausimą

Nustatė

2Marijampolės rajono apylinkės teisme gautas pareiškėjos P. M. pareiškimas dėl globos pakeitimo neveiksniam asmeniui.

3Pateiktas pareiškimas atsisakytinas priimti .

4Vadovaujantis LR CPK 494 str. 1d. pagal globėjo ar rūpintojo, globos ir rūpybos institucijos pareiškimą globėjas ar rūpintojas gali būti jį paskyrusio teismo nutartimi ateistas nuo pareigų, jeigu jų negali atlikti dėl savo ar artimųjų giminaičių ligos, savo turtinės padėties pablogėjimo ar dėl kitų svarbių priežasčių.

5Pareiškėja P. M. yra G. M. motina, tačiau ne globėja ar rūpintoja, G. M. globėja yra jo sutuoktinė V. M., todėl pareiškėja neturi teisės paduoti teismui pareiškimo dėl globėjo atleidimo ar nušalinimo nuo pareigų.

6Pažymėtina, kad Marijampolės rajono apylinkės teisme yra priimtas V. M. pareiškimas dėl jos atleidimo nuo G. M. globėjos pareigų civilinė byla Nr. 2-5312-571/2012. P. M. yra įtraukta byloje suinteresuotu asmeniu, todėl ji toje byloje turi teisę pareikšti analogišką prašymą, tai yra prašymą atleisti V. M. nuo globėjos pareigų ir ją paskirti sūnaus globėja.

7P. M. , pateikdama atsiliepimą civilinėje byloje Nr. 2-5312-571/2012 , ir norėdama tapti G. M. globėja, turi pateikti teismui pažymą apie savo sveikatos būklę, tai yra kad ji gali būti globėja, pateikti įrodymus apie turimą turtą, gaunamas pajamas, jos asmenį charakterizuojančią medžiagą.

8Remiantis išdėstytu pareiškimas atsisakytinas priimti , kadangi teismo žinioje yra byla dėl ginčo tarptų tų pačių šalių, dėl to pateis dalyko ir tuo pačiu pagrindu.

9Vadovaujantis LR CPK 137 str. 2d.5p.,

Nutarė

10P. M. pareiškimą dėl globos pakeitimo neveiksniam asmeniui atisakyti priimti.

11Nutarties nuorašą siųsti pareiškėjai.

12Nutartis per 7d., atskiruoju skundu , gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui , skundą paduodant, per šį Marijampolės rajono apylinkės teimą.

Proceso dalyviai